Jump to content
Dogomania

Mandat za brak kaganca


smerf

Recommended Posts

Witam wczoraj moja dziewuszka miala niemile spotkanie z panami policjantami ktorzy uwarzaja sie za wladcow tego miasta (czechowice-dziedzice).
Wiecie moze jak wyglada sprawa ze spacerami z psiaczkiem na smyczy ??
Bo zostalismy potraktowani mandatem w wysokosci 50zł za brak kaganca u psa podczas spaceru na smyczy. Zgodze sie ze ma byc kaganiec u psow ras uznanych za grozne, ale do cholerci NIE U LABRADORA ktory co najwyzej moze cie zalizac :loveu:
Jest jakas ustawa, przepis czy cos w tym stylu normujaca ta sprawe ??
Bo jakos nie usmiecha mi sie nie i nie spieszy placic mandatu za cos takiego.

Prosze o pomoc bo juz nie wiemy co robic.
:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawdź, jak wyglądają przepisy w twoim mieście.
Może być tak,że kaganiec jest wymagany zawsze (rzadki absurd), najczęściej wymaga się prowadzenia psa na smyczy, w kagańcu powinny byc prowadzone psy duże (mogące wzbudzić strach wyglądem), agresywne i z listy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Smerf, a czy doczytałeś wszystkie uchwały sejmiku wojewódzkiego?
Bo widzisz w Szczecinie - problem polega na tym, że smycz i kaganiec dotyczy nawet ratlerka.
Po drugie - dobrze, że tylko 50 zł, a nie 500 jak w tym posranym mieście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Msand']Smerf, a czy doczytałeś wszystkie uchwały sejmiku wojewódzkiego?
Bo widzisz w Szczecinie - problem polega na tym, że smycz i kaganiec dotyczy nawet ratlerka.
Po drugie - dobrze, że tylko 50 zł, a nie 500 jak w tym posranym mieście.[/QUOTE]

no wlasnie nie doczytalem bo nawet na www tej wiochy nic nie pisze.
Chyba sobie jutro zrobie spacerek do zjeb... burmistrza i na komend :mad: .
A o mandacie to niech zapomna. Niech najpierw zrobia cos z ta sfora blakajacych sie psiakow, do polowy lepiej sie nie zblizac jak sie chce miec wszystko na miejsu a pozniej niech patrza na reszte.
Ale tak to jest jak policja chce sobie zawyrzyc statystyki :-x :chainsaw: :2gunfire:

Dzieki za porady szukam dalej jakis info, jak by wam cos wpadlo w raczki to prosze o podzielenie sie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też dostałam mandat za prowadzanie Pepsi bez kagańca, choć była na smyczy i nie było to 50 a 200 zł :(
Tylko różnica jest taka, że ona jest ogromną psicą (ma 32 kg) i rzeczywiście choć nieagresywna, to wzbudza jednak strach u osób, które jej nie znają. Mam nawet sąsiadkę w klatce, która z przerażeniem w oczach unika jak ognia mijania się na schodach w sytuacji, kiedy Pepsi jest nie tylko na smyczy, ale i w kagańcu :lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerf']Zgodze sie ze ma byc kaganiec u psow ras uznanych za grozne, ale do cholerci NIE U LABRADORA ktory co najwyzej moze cie zalizac :loveu:
[/quote]

Widzisz, problem polega na tym, ze twoje zgodze sie lub nie zgodze sie jest malo istotne. Nie kazdy wie, ze Twoj pies jest lagodny. Sprawdz dokladnie przepisy, chociaz jesli przyjelas mandat, to juz po ptakach, musisz go zaplacici.

Link to comment
Share on other sites

Smerf, rozumiem, że nie przyjęłaś mandatu???? Bo jak Co go wręczyli, to trochę musztarda po obiedzie. Trzeba była nie brać do łapki. Musieliby kierować sprawę do sądu grodzkiego, a to wymaga wypełniania pliku papierków, a to z kolei oznacza, że blacharze bardzo często kończą wtedy na pouczeniu, bo papierków i długopisu to oni nie lubią.
No i dowiedz się, jakie są regulacje prawne w Twym grodzie.


Tu KAŚKA, nad którą Admin zneca się psychicznie:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote=kociokwik;410081 Trzeba była nie brać do łapki. Musieliby kierować sprawę do sądu grodzkiego, a to wymaga wypełniania pliku papierków, a to z kolei oznacza, że blacharze bardzo często kończą wtedy na pouczeniu, bo papierków i długopisu to oni nie lubią[/quote]



Nie zgadzam się z tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerf']no wlasnie nie doczytalem bo nawet na www tej wiochy nic nie pisze.[/quote]
[URL="http://www.czechowice-dziedzice.pl/res/serwisy/bip-czdz/komunikaty/_005_002_016_69410.doc"][COLOR=#800080]Uchwała Nr XLIX/520/06 z dnia 4 września 2006r.[/COLOR][/URL]
Uchwała Nr XLIX/520/06 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

[B][FONT=Arial]Rozdział 7[/FONT][/B]

[B][FONT=Arial]Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe[/FONT][/B]

[B][FONT=Arial]§ 15. [/FONT][/B][FONT=Arial]Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:[/FONT]

[FONT=Arial]1/ zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa dla otoczenia i właściwej opieki nad tymi zwierzętami,[/FONT]
[FONT=Arial]2/ wyprowadzania psów wyłącznie na smyczy poza teren ogrodzenia swojej posesji i mieszkania, a psów ras uznawanych za agresywne w kagańcach,[/FONT]
[FONT=Arial]3/ usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez te zwierzęta na terenach dostępnych do wspólnego użytku,[/FONT]
[FONT=Arial]4/ nie wyprowadzania psów i innych zwierząt domowych do piaskownic, na tereny placów zabaw, szkół, przedszkoli, żłobków i innych obiektów ogólnodostępnych,[/FONT]
[FONT=Arial]5/ wyposażenie psa w obrożę , a w przypadku psów ras uznanych za agresywne w kaganiec.[/FONT]
[FONT=Arial]...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Jesli chodzi o przyjęcie mandatu - nie oznacza, że nie możesz się od niego odwołać. Samemu można skierować wniosek do sądu grodzkiego sprawę wyjasniającą w kwesti ukarania niezgodnego z litera prawa - innymi słowy o uchylenie mandatu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Msand']Jesli chodzi o przyjęcie mandatu - nie oznacza, że nie możesz się od niego odwołać. Samemu można skierować wniosek do sądu grodzkiego sprawę wyjasniającą w kwesti ukarania niezgodnego z litera prawa - innymi słowy o uchylenie mandatu.[/quote]
oczywiście
jeśli mandat był za brak kagańca a przytoczona wyżej uchwała obowiązuje ( a jak czytam nie wymaga kagańca od labradora) to jest przekroczenie uprawnień i można (należy) się odwoływać. Dobrze byłoby mieć świadka że pies był na smyczy - bo w rozpaczy mogą się bronić zmieniając wersję wydarzeń.
No to daj im popalić , psim wrogom jednym:mad:

Link to comment
Share on other sites

No porażka.:shake: Niedługo to każą jeszcze łapy związywac i wynosić tylko na siusiu i kupkę, ale i to do woreczka:angryy:
Mnie kiedyś zaczepi ła Straż Miejska, kiedy moja suczka miała 3 miesiące, dlaczego jest bez kagańca, a bawiła się innym szczeniakiem , skoro jest bez smyczy.:crazyeye: Wyśmiałam ich totalnie, a oni oczywiscie, ze nie beda ze mna dyskutowac. No cóż, niewiedze lepiej okryć zasłoną milczenia... :shake:
Nie zgadzam się z takim przepisem, który jeżeli już jest to i tak dotyczy wszystkich psów, jak rozumiem... A co ze szczeniakami właśnie, albo z małymi pieskami, typu yorki, ratlerki? Przymykanie oka? To po co ten przepis?

Link to comment
Share on other sites

Regulacje dotyczące "obowiązkowego kagańca" są różne w różnych miastach. Mój pies to Alaskan Malamute pracujący jako psi terapeuta z chorymi dzieciakami. Psiko łagodne, kochające dzieci ale tylko ja to wiem i Ci którzy nas znają. Dla każdego potencjalnego przechodnia to duży pies który może ugryźć. Poobserowałam sobie kiedyś reakcje mijających nas ludzi. Niektórzy od razu wyciągali do niej łapki mówiąc jaki ładny husky :mad: ale byli też tacy którzy omijali nas szerokim łukiem, łapali dzieci za rączki. Pomyślałam sobie że Ci ludzie nie mogą się bać tylko dlatego że mój pies choć na smyczy wygląda jak wilk ;) i jest duży. Od tego czasu Dessi nosi na buźce obrożę uzdową. Kupiłam największy rozmiar jaki mieli w sklepie, żeby całkiem jej nie spadła spiełam w takim miejscu że nawet ziewnąć może :evil_lol: . Dla nieznających sie przechodniów to nic innego jak kaganiec. Mijają nas bez obchodzenia drugą stroną chodnika a Dessiczka nie odczuwa żadnego dyskomfortu w związku z tym , że ma to na pysku.
Takie małe oszustwo, ale póki co wszyscy są zadowoleni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea'][URL="http://www.czechowice-dziedzice.pl/res/serwisy/bip-czdz/komunikaty/_005_002_016_69410.doc"][COLOR=#800080]Uchwała Nr XLIX/520/06 z dnia 4 września 2006r.[/COLOR][/URL]
Uchwała Nr XLIX/520/06 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

[B][FONT=Arial]Rozdział 7[/FONT][/B]

[B][FONT=Arial]Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe[/FONT][/B]

[B][FONT=Arial]§ 15. [/FONT][/B][FONT=Arial]Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:[/FONT]

[FONT=Arial]1/ zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa dla otoczenia i właściwej opieki nad tymi zwierzętami,[/FONT]
[FONT=Arial]2/ wyprowadzania psów wyłącznie na smyczy poza teren ogrodzenia swojej posesji i mieszkania, a psów ras uznawanych za agresywne w kagańcach,[/FONT]
[FONT=Arial]3/ usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez te zwierzęta na terenach dostępnych do wspólnego użytku,[/FONT]
[FONT=Arial]4/ nie wyprowadzania psów i innych zwierząt domowych do piaskownic, na tereny placów zabaw, szkół, przedszkoli, żłobków i innych obiektów ogólnodostępnych,[/FONT]
[FONT=Arial]5/ wyposażenie psa w obrożę , a w przypadku psów ras uznanych za agresywne w kaganiec.[/FONT]
[FONT=Arial]...[/FONT][/QUOTE]

Normalnie jestes wielki / wielka ja to jakos przeoczylem. No to damy tym niebieskim popalic, poszczuje ich moja megusia :) :diabloti: :Dog_run:
To teraz w wolnej chwili cza napisac odpowiednie pisemko i zobaczymy co dalej z tym Dzieki i mam nadzieje ze tez dam rade sie jakos odwdzieczyc.;)

Link to comment
Share on other sites

Własnie dzisiaj dzwoniłam do Straży Miejskiej w Ponaniu i w naszym mieście obowiązek noszenia kagańców mają tylko psy z wymienionych w ustawie 11 ras. Mandaty są za brak smyczy. Poradzono mi, abym miała przy sobie na spacerze książeczkę zdrowia , z której wynika (jest wpis) jakiej rasy jest moja sunia. Przy spokojnym zachowaniu się psa nie ma obawy o mandat mimo znacznych rozmiarów psa (60cm w kłębie).
Kinga

Link to comment
Share on other sites

A moze nie demonizujmy jednych ras, i nie robmy lagodnych owieczek z innych ras, bo doskonale wiemy, ze tak naprawde to zalezy od wychowania. I psa i czlowieka, bo normalny czlowiek wychowa psa tak, zeby nie stwarzal zagrozenia dla innych, a jesli nie jest w stanie tego zrobic to zalozy psu kaganiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Widzisz, problem polega na tym, ze twoje zgodze sie lub nie zgodze sie jest malo istotne. Nie kazdy wie, ze Twoj pies jest lagodny. Sprawdz dokladnie przepisy, chociaz jesli przyjelas mandat, to juz po ptakach, musisz go zaplacici.[/quote]

A od mandatu nie można sie odwołać?

Link to comment
Share on other sites

ehh nie wiem jak w Poznaniu mnie cicho-ciemni jeszcze sie nie czepiali ze psa bez kaganca wyprowadzam...tylko o smycz sie czaja-w krzakach nawet z lornetkami...w nocy wozami patroluja parki w dzien laza sobie parami albo czaja za drzewem czy kublem na smieci...a obok parku-zlodzieje maja radoche bo smerfy sa zajete polowaniem na szczeniaki...
jak ida ekhmmm mlodzi chlopacy odziani w odziez sportowa typu dres z jakim napakowanym sterydami pieskiem-a pelno ich-biedne staffy:( to akurat cicho-ciemni 'podziwiaja' flore okoliczna typu drzewa trawa i nie widza ze ich pies pogrom sieje-oczywista bez smyczy jak inaczej??

kolejny absurd-patrza czy masz woreczek i czy sprzatasz oki...ale NAWET jesli zbierzesz KUPE to juz czaja gdzie wywalisz-u nas nie mozna do normalnych koszy na smieci w parku a innych nie ma...:( i albo mandacik za nie sprzatanie albo za wyrzucanie w zle miejsce albo nauczysz psa ze jak sa niebiescy to ma nie robic kupy i juz...
pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej smerf, jak tam Twoje odwołanie od mandatu niebieskich? Ja tam narazie (odpukać) mandatu nie dostałam, nawet jak moja Nerula biegała bez kaganka i smyczy. Miała wtedy jakieś 5 miesięcy. Niebiescy przeszli obok i jedyne co powiedzieli, to: jaki ładny piesek. Zdjęcie Neruli widać, więc nie rozumiem, dlaczego Ty dostałaś mandat za labka. Jak widać wśród "niebieskich" można wyróżnić policjantów :mad: i policjantów :-) . Wiem coś na ten temat.
Co do przepisów, to głowy nie dam, ale saJo ma chyba rację: jak już przyjęłaś mandat, to umarł w butach, musisz zapłacić. Gdybyś go nie przyjęła, to nawet w sądzie grodzkim nie miałabyś pewności, że wygrasz: po pierwsze-niebiescy czy czarni (straż miejska) chodzą zwykle parami, więc z pewnością zgodnie by potwierdzili, że Twój labek nie tylko biegał bez kaganka, ale i bez smyczy, szczekał, atakował przechodniów itp. Po drugie: bez świadków i tak niewiele byś wskórała, bo PATRZ punkt pierwszy: Twoje zdanie przeciwko zdaniu dwóch niebieskich.
Tak czy inaczej życzę powodzenia, bo wygrać z nimi to naprawdę sztuka, choć niestety udaje się rzadko. Mimo to trzymamy z Nercią kciuki, i łapki też:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smerf']Witam wczoraj moja dziewuszka miala niemile spotkanie z panami policjantami ktorzy uwarzaja sie za wladcow tego miasta (czechowice-dziedzice).
Wiecie moze jak wyglada sprawa ze spacerami z psiaczkiem na smyczy ??
Bo zostalismy potraktowani mandatem w wysokosci 50zł za brak kaganca u psa podczas spaceru na smyczy. Zgodze sie ze ma byc kaganiec u psow ras uznanych za grozne, ale do cholerci [B]NIE U LABRADORA[/B] ktory co najwyzej moze cie zalizac :loveu:
Jest jakas ustawa, przepis czy cos w tym stylu normujaca ta sprawe ??
Bo jakos nie usmiecha mi sie nie i nie spieszy placic mandatu za cos takiego.

Prosze o pomoc bo juz nie wiemy co robic.
:mad:[/quote]

Przede wszystkim to labki nie sa pozbawione zebow i potrafia ich uzywac... ale to taka informacja ;)

[quote name='TuathaDea'][URL="http://www.czechowice-dziedzice.pl/res/serwisy/bip-czdz/komunikaty/_005_002_016_69410.doc"][COLOR=#800080]Uchwała Nr XLIX/520/06 z dnia 4 września 2006r.[/COLOR][/URL]
Uchwała Nr XLIX/520/06 w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

[B][FONT=Arial]Rozdział 7[/FONT][/B]

[B][FONT=Arial]Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe[/FONT][/B]

[B][FONT=Arial]§ 15. [/FONT][/B][FONT=Arial]Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:[/FONT]

[FONT=Arial]1/ zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa dla otoczenia i właściwej opieki nad tymi zwierzętami,[/FONT]
[FONT=Arial]2/ wyprowadzania psów wyłącznie na smyczy poza teren ogrodzenia swojej posesji i mieszkania, a psów ras uznawanych za agresywne w kagańcach,[/FONT]
[FONT=Arial]3/ usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez te zwierzęta na terenach dostępnych do wspólnego użytku,[/FONT]
[FONT=Arial]4/ nie wyprowadzania psów i innych zwierząt domowych do piaskownic, na tereny placów zabaw, szkół, przedszkoli, żłobków i innych obiektów ogólnodostępnych,[/FONT]
[FONT=Arial]5/ wyposażenie psa w obrożę , a w przypadku psów ras uznanych za agresywne w kaganiec.[/FONT]
[FONT=Arial]...[/FONT][/quote]

Gdzie mozna takie coś znalezc?? Chodzi mi o miasto Zabrze? Mnie wielkokrtonie mijała SM czy policja i nikt nie zwrocil uwagi na brak kaganca...


[quote name='Sylwcia'][LEFT]Praktycznie od wszystkiego idzie się odwołać, tylko czy to zostanie pozytywnie rozpatrzone to tego już nawet najstarsi Indianie nie wiedzą. Zawsze warto jest spróbować [/LEFT]

[/quote]

To musi byc rozpatrzone pozytywnie powniez labek nie jest rasa uznana za agresywna wiec policjant dał plame... tylko, że w naszym kraju mozna wszystkiego sie spodziewac ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...