Jump to content
Dogomania

Mała, lekko zakręcona pekinka - ŚWINKA


szuwar

Recommended Posts

  • Replies 709
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aimez_moi']Boziu ja jestem totalnie glupia....... nie ogarniam uzytkownikow.....szuwar....gameta i brazowa1....:):)
Ale co tam ...wazne, ze Swinka bezpieczna....:)[/QUOTE]

nie łam się, nas mało kto ogarnia ;) I nie mogę się znów oprzeć wizji Świni-papcia ahahaha, takiej wsuwanki hahahahahahaa...
przepraszam, ale mam głupawkę hahahahhahahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta'] I nie mogę się znów oprzeć wizji Świni-papcia ahahaha, takiej wsuwanki hahahahahahaa...
przepraszam, ale mam głupawkę hahahahhahahaha[/QUOTE]'

a wiesz,jakos po tym,co ją spotkało,to mało śmieszne się zrobiło, bo bardziej prawdziwe.

Aimez-moi, czwartek dlatego,że w czwartek spotkam się z użytkowniczką gametą i będę miała szansę omówienia kwestii psich i ludzkich.

teraz trochę smiesznie będzie. Kolezanka opowiadała mi o "dziadku na wózku", troszke strasznie to wszystko z opowiadań wyglądało,zastanawiałam się,czy może opieki społecznej nie trzeba powiadomić. Slepy, głuchy,z raną na głowie,bo sie uderza w ścianę jak jedzie itd. Po dłużej chwili okazało się,że mówiła o pekińczyku na wózku....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']'
Kolezanka opowiadała mi o "dziadku na wózku", troszke strasznie to wszystko z opowiadań wyglądało,zastanawiałam się,czy może opieki społecznej nie trzeba powiadomić. Slepy, głuchy,z raną na głowie,bo sie uderza w ścianę jak jedzie itd. Po dłużej chwili okazało się,że mówiła o pekińczyku na wózku....[/QUOTE]
A do pekińczyka to już nie trzeba opieki społecznej? :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie popsułam sobie początek wakacji i zrobiłam dosłownie dwa ogłoszenia. Napisałam bezwzględną prawdę, że Świnia to świnia... Fotki dalam brzydkie, z kaprawymi oczami. No normalnie nikt nie powinien dzwonić. A jednak codziennie musze gadać z jakimiś debilami...

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że nie zaufam. Ale może zaryzykuję jak zadzwoni ktoś sensowny ;)

Życie Swinki niestety nadal nie jest usłane różami, bo młoda owczarzyca z fazy dokuczliwego zaczepiania przeszła w fazę atakowania Świniaka z premedytacją. Świń się boi, a gówniarze się to bardzo spodobało. Ciekawe, że młoda zasadniczo kocha wszystkie zwierzęta - znalazla nawet ostatnio pisklę kawki i nawet go łapą nie trąciła. A Świni ewidentnie nie lubi.

Link to comment
Share on other sites

Kawka uczyła się latać i średnio jej to szło. Nauczona doświadczeniem (kiedyś, gdy byłam dzieciakiem, rozczuliłam się nad taką sroczką i niepotrzebnie zabrałam ją do domu) odpowiedzialnie zostawiłam ptaszka pod opieką szalejącego w powietrzu stada.

Link to comment
Share on other sites

Oj nie wiedziałam... następnym razem na pewno tak zrobię ;) A ta nasza ptaszka jak ją zostwiłyśmy to koślawym lotem odleciała na drzewo. Wprawdzie ze dwa dni później leżała taka podobna rozjechana na parkingu, ale jest spora szansa, że to nie nasza... Z drugiej strony przyznam się szczerze, że bardziej fajnego zwierzaka niż ta sroka, którą kiedys złapałam to nie miałam. Chodziłam z nią siedzącą na moim ramieniu przez całe lato. Budziła mnie dziobaniem w ucho, aportowała orzeszki itd. Szkoda, że wakacje spędzałam wtedy na wsi, bo sie nie miałam przed kim lansować. Ale srocz z pełnym sukcesem wróciła na łono natury i odwiedzała nas przez jakiś czas razem ze swoim skrzeczącym stadem. Potem się okazało, że te ptaki są na wsi traktowane jak szkodniki i niestety lokalna społeczność znalazła sposób, żeby się pozbyć praktycznie wszystkich na raz...

PS. Świń odkrywa nowe formy cierpienia - zdycha z gorąca i kopie dziury w parkiecie w poszukiwaniu chłodnej ziemi. Chyba ją jednak wystawię na dwór...

Edited by szuwar
Link to comment
Share on other sites

[quote name='szuwar']
PS. Świń odkrywa nowe formy cierpienia - zdycha z gorąca i kopie dziury w parkiecie w poszukiwaniu chłodnej ziemi. Chyba ją jednak wystawię na dwór...[/QUOTE]

[quote name='gameta'] A próbowałaś lodówkować?[/quote]

Może nie lodówkowac ale kierunek jest dobry. Schładzaj Świnkę - mokra zimna szmata na kark a własciwie to na cały grzbiet. I niech w tym łazi.
Co prawda nie wiem czy u długowłosych prosiaków to zadziała ale u krótkowłosych prosiaków działa.
zawsze możesz tez spróbowac ją namaczac - Świnkę nie szmate.

Link to comment
Share on other sites

Dwa razy czytałam,czy dobrze zrozumiałam,kogo namaczać :)

Nam do schroniska przynieśli kawkę,bo wyjezdzaja na wakacje. Kawka (nazywana Wroną) była juz niestety oswojona i wysiłki Ewki R, aby przywrócić ją naturze spełzły na niczym. Darowała sobie,gdy po dwóch godzinach od kolejnej próby "zdziczenia" ptaka,zadzwonił facet do bramy schroniska,żeby otworzyc,bo tu jakis ptak chce chyba wejść. Ewka otworzyła,a kawka hyc-hyc-hyc ,dostojnie wkroczyła na teren. Uwielbiała whiskas. W końcu zabrał ja kierownik do siebie na wieś i kawka po pewnym czasie od niego uciekła. A teraz mamy od dwóch lat otyłego gołębia. Przyszedł młody i parchaty,wyleczył się,ale odfrunąc nie chce. Raz do roku sprowadza sobie panne, którą po okresie lęgowym brutalnie bierze za łeb i wygania ze schronu. Usiłowały inne gołebie zamelinować się w schronisku,ale nasz bezkompromisowy,wręcz agresywny. Za to ludziom potrafi siadać na głowie,a gdy pada deszcz wlatuje do psiego pawilonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Świniak od tygodnia mieszka u mojej mamy i znowu się tuczy. Matka przyjechała do mnie w odwiedziny i się straszliwie oburzyła jak zobaczyła chudą Świnkę zawiniętą w szmaty. Więc zabrała i twierdzi, że nie odda... Twierdzi też, że mała wcale nie sika w domu (akurat, bo uwierzę), nie szczeka, nie gryzie i nie gubi się na spacerach. Normalnie cudowna metamorfoza... Póki są wakacje i mama nie ma za dużo obowiązków to może rzeczywiście zostawię prosiaka w tym świniowym raju? Tylko jak ja ją potem stamtąd zabiorę... Trudne to wszystko, bo pozostawienie Świniaka na głowie niezbyt bogatej emerytce posiadającej już dwa zwierzaki jest totalnie nierozsądne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...