Jump to content
Dogomania

Jakie witaminy i pteparaty na ładną sierść


MoOnY

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!!!

Czy moglibyscie mi polecic jakieś dobre sprawdzone preparaty na ładną sierść dla oWCZARKA SZETLANDZKIEGO?????? I jakieś witaminy w kroplekach??????

Za pomoc z gory dzięki!!!!!!! :lol: 8) :) :D

Wszystko znajdziesz w topicu "PIĘKNA SIERŚĆ NA WYSTAWĘ".

Tam polecane są preparaty dla collie ale sądzę, że dla sheltie też będą odpowiednie.Miłej lektury.

Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie od dwóch dni moja sunia dostaje krople Wita-vet. "Wskazania: okres linienia, przygotowanie do wystaw i konkursów, wypadanie włosów, matowa i such sierść". Poleciła mi wet - jako dobry preparat. Czy i jak pomaga (mam nadzieję! :wink: ), będę wiedzieć za jakieś 4 tygodnie. Jak na razie chwalę sobie preparaty przez nią polecane.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie od dwóch dni moja sunia dostaje krople Wita-vet. "Wskazania: okres linienia, przygotowanie do wystaw i konkursów, wypadanie włosów, matowa i such sierść". Poleciła mi wet - jako dobry preparat. Czy i jak pomaga (mam nadzieję! :wink: ), będę wiedzieć za jakieś 4 tygodnie. Jak na razie chwalę sobie preparaty przez nią polecane.

hanka!a jaką masz rasę?bo jeśli podziała to ja też bym kupiła.

Link to comment
Share on other sites

biotyna, witamina A1, B6, PP1, pantotenian wapnia, glukonian cynku, hydrolizat miazgi wątrobowej. W zależności od masy ciała podaje się od 10 do 25 kropli dziennie do jedzenia. Moja psiura generalnie rzecz biorąc jak miała w żarciu coś innego niż żarcie to dziękowała za współpracę. To, o dziwo, jej nie przeszkadza. Tyle osób zaczyna pytać, że aż strach się bać co będzie, jak nie podziałają, albo z marnym skutkiem :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Maja znajoma bardzo dba o swojego psa. Pies jest rasowy i kiedyś brał udział w wystawach. Z tego co wiem wszelkie kosmetyki i witaminy dla niego zamawia na krakvet.pl jest tam bardzo duży wybór profesjonalnych kosmetków. Można tam znaleźć nawet takie, które ułatwiają rozczesywanie sierści psa np. po kąpieli.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='sabina05']Maja znajoma bardzo dba o swojego psa. Pies jest rasowy i kiedyś brał udział w wystawach. Z tego co wiem wszelkie kosmetyki i witaminy dla niego zamawia na krakvet.pl jest tam bardzo duży wybór profesjonalnych kosmetków. Można tam znaleźć nawet takie, które ułatwiają rozczesywanie sierści psa np. po kąpieli.[/QUOTE]
W każdym lepszym sklepie internetowym jest duży wybór kosmetyków dla psów, od tych na rozczesywanie po lakiery i farby ;) Krakvet ma "wszystko" na stronie www, a niekoniecznie na stanie. Dlatego lepiej się sto razy zastanowić zanim się u nich zamówi (a i tak paczka może dojść w stanie-> rozsypany żwirek dla kota i rozlany szampon).

Poza tym to temat o dbaniu o sierść "od wewnątrz".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanka']biotyna, witamina A1, B6, PP1, pantotenian wapnia, glukonian cynku, hydrolizat miazgi wątrobowej. W zależności od masy ciała podaje się od 10 do 25 kropli dziennie do jedzenia. Moja psiura generalnie rzecz biorąc jak miała w żarciu coś innego niż żarcie to dziękowała za współpracę. To, o dziwo, jej nie przeszkadza. Tyle osób zaczyna pytać, że aż strach się bać co będzie, jak nie podziałają, albo z marnym skutkiem :wink:[/QUOTE]
Mój pies dostaje biotynę w tabletkach, która jest szczególnie zalecana w okresie formowania i wymiany okrywy włosowej. Przepisał mi ją wet, ponieważ suka ma problemy skórne. Polecił także prostą płukankę z octem na lśniącą sierść, wystarczy dodać łyżkę octu na 1litr wody i gotowe;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jeśli szukacie jakiś witaminek dla swoich pupili to polecam sklep internetowy e-karma.
Są odżywki, ale również pełnowartościowe karmy, których nie trzeba uzupełniać dodatkowymi suplementami :) Można tam znaleźć wiele kosmetyków i preparatów. powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ja polecę Algolith- zmielona mączka z alg morskich. Testuję go na moim psie od ok. 3 tygodni i efekty są niesamowite- sierść jest olśniewająca! Jest miękka, błyszcząca, dodatkowo pigment uległ poprawie (chyba zacznę psu podkradać!). Przy okazji posiada sporo dodatkowych tzw. elementów śladowych (magnez, fosfor, potas, wapń) i poprawia trawienie. Bliźniaczym preparatem jest Olewo Karotten, czyli granulowana marchew, ale jeszcze go nie testowałam.

Link to comment
Share on other sites

U mojego poprzedniego psa Algolith w ciągu dwóch tygodni niesamowicie poprawił połysk i wyciągnął na zewnątrz nawet te najbardziej ukryte pręgi. Przepięknie się błyszczał i pięknie wyciągnął całe pręgowanie. Obecny pies też czasem dostaje Algolith i też ma przepiękną, błyszczącą sierść.
Algi można dostać też z BewiDog i Luderland.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

odświeże potzrebuje najtaniej jak tylko sie da prep.na sierść w kaps. lub tabl.,ostatnio stosowałam vetiskin-poniewaz mam psy pow 40 kg a tam dawkowanie jest takie-pow.15 kg 2 kaps to bardzo mi to odpowiada.żadnego proszku nie przemycę.znalazłam taką firmę [url]http://www.zoohurtowo.pl/?PHPSESSID=538fcf980efe98ecee044d57762b9024. zamawiał ktoś coś z niej? wiem że trzeba zamówić za 150 zł,ale u mnie to nie problem bo mam duzy zwierzyniec.a tam vetoskin jest najtaniej bo za 33 zł.tylko że tej firmy nie znam.prosze o podpowiedzi i sugestie.dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Gryf, a coś z Mikity? Ta firma ma różne opinie, niektórzy twierdzą, że ich preparaty są słabo przyswajalne. Z drugiej strony znam opinię hodowcy szpiców, że ich Megavit na sierść jest super - tylko nie wiem, czy chodzi o zwykły Megavit, czy ten Amino Biotin Megavit na sierść, ale jakby co, to mogę dopytać. Ten z biotyną na allegro jest po 31 zł za 150 tabletek

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem wierną "fanką" oleju z łososia (wprawdzie mój pies nie linieje, ale kondycja szaty jest super, skóra czysta, zdrowa, nawilżona, zero łupieżu, przesuszeń itp.). Kupuję taki dla psów, w butelkach. Ale dla ludzi są w kapsułkach - np. Omega 3 - pewnie dla psów też by się nadawał.

Link to comment
Share on other sites

dzięki,ja przerabiałam wszystkie mozliwe oleje z łososia musiałam na siłe podawać-nic fajnego,lniany zjadany chetnie-ale efekty takie sobie.dlatego upieram sie tak przy kapsułkach czy tabletkach.dzis niestety skończył mi się vetoskin,i na razie burki na siersc nie dostana nic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'] na razie burki na siersc nie dostana nic[/QUOTE]
To żółtko daj - naturalna biotyna :)
Podobno fajnie na sierść działa mielona suszona pokrzywa (taka z Herbapolu), no ale to też nie tableta.
Teraz daję algi, ale zanim zaczęłam opakowanie to właśnie pokrzywę dosypywałam do jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czesc,

ja sam od kilku miesiecy stosowalem preparat z kwasami omega, poniewaz nie mialem zwyczajowj grudniowej anginy i wogole mialem wrazenie ze mi to sluzy to spytalem mojego weta czy moge ludzki preparat dawac mojemu psu - powiedzial ze tak tylko w odpowiedniej dawce - efekt ma tak blyszczaca siersc jak nigdy dotad, nawet wet powiedzial ze jest zdziwiony dzialaniem. nie namawiam na podawanie ludzich preparatow psom bez konsultacji z wetem ale moj powiedzial mi ze jest juz preparat dla psow z tym ludzkim preparatem, sam nie widzialem tego jeszcze w sprzedazy ale podobno nazywa sie sanopet leen life omega 3,6,9. a ludzki odpowiedznik to leenlife
pozdrawiam
jac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...