Jump to content
Dogomania

głupie pytanie o CACIB 29.-30.09.2012, Wrcoław ,...


maryszarda

Recommended Posts

hej! :)

Mam małe, głupie i proste pytanie ... w zasadzie, sama znam odopwiedx ,ale chcę się upewnić. :p
We Wrocławiu, 29.-30 września odbędie się wystawa CACIB. Jak każde CACIB, jest to wystawa międzynarodowa ... i moje pytanie brzmi ... czy ja, przeciętny Kowalski, mogę sobioe wejśc tak po prostu na .. halę, na wystawę, oglądać to całe show? Tak po prostu? za darmo? :lol:Wchodzę i oglądam ..? :oops:


dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Wystawa jest imprezą organizowaną przez Związek Kynologiczny.
Na wystawie gromadzą się rasowe psy, które są prezentowane na ringach i oceniane przez sędziów kynologicznych.
Psy oceniane są w rasach w różnych kategoriach wiekowych ( tzw. klasach) i wg płci. W jednej rasie może wystąpić kilka klas ( baby, szczeniąt, młodzieży, pośrednia, otwarta, Championów, użytkowa, weteranów) dla obydwu płci. W jednej klasie może być wiele psów. Wygrywa ten, który według danego sędziego jest najlepszy.
Wystawy można podzielić na krajowe (CWC) i międzynarodowe (CACIB).
Na wystawach krajowych dorosłe psy mogą otrzymać wniosek na krajowego championa Polski (CWC). Na wystawach międzynarodowych oprócz wniosku CWC, psy mogą otrzymać wniosek na międzynarodowego championa tzw. Interchampiona (CACIB).
Do tytułu Championa Polski potrzebne są 4 wnioski CWC, w tym jeden z wystawy międzynarodowej. Do Interchampiona potrzebne są 4 wnioski CACIB, z min 3 różnych krajów.
Młodsze psy walczą o tytuł Zwycięzca Młodzieży. Trzy tytuły ZM ( dwa z wystawy krajowej, jeden z międzynarodowej) upoważniają psa do otrzymania Młodzieżowego Championatu Polski.
Psy, które zwyciężą w danej rasie otrzymują tytuł Zwycięzcy Rasy (podobnie jest w przypadku baby, szczeniąt i młodzieży - Najlepsze Baby, Najlepsze Szczenię, Najlepszy Junior).
Te psy biorą udział w konkurencjach finałowych. Z każdej grupy psów wyłaniany jest jeden zwycięzca. Zwycięskie psy walczą o tytuł Zwycięzcy Wystawy.
Oprócz oceny psów na wystawach często organizowane są różne pokazy i konkursy. Np. we Wrocławiu jest konkurs na najbardziej dopasowaną parę "Kobieta i pies", pokaz sprawnościowy psów - agility, Konkurs Młodego Prezentera.
Oprócz tego jest wiele stoisk z branży zoologicznej i weterynaryjnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...