Jump to content
Dogomania

Jak zachęcić psa do szarpania?


Justaa

Recommended Posts

Najpierw było dobrze: Dingo biegł za zabawką i się nią przeciągaliśmy. Ja wlokłam go po ziemi, kręciłam zabawką w boki i fajnie się bawiliśmy. Ale teraz tak nie jest. Dingo nie chce się przeciągać się, biegać, a to wszystko moja wina, bo za długo i za dużo się bawiłam. Czasem też było widać, że Dingowi się nudzi, nie chce się, nie ma motywacji, że mu się to nie podoba. Proszę, pomóżcie, bo chciałabym, żeby lubił szarpanie.

Link to comment
Share on other sites

Nakręcać na szarpak i nie dawać go psu, wzbudzać zainteresowanie, majtać nim przed psem, przyczepić do linki, żeby "uciekał" przed psem, traktować szarpak jako coś suuuuuper ale nieosiągalnego dla psa. Po jakimś czasie strugania wariata ;) można psu dać szarpak na kilkanaście sekund, poszarpać lekko! (np. delikatnie kręcić w powietrzu jakbyś rysowała "ósemkę") zabrać, schować. I tak wydłużać czas zabawy, ale starać się przerywać zawsze w najlepszym, najfajniejszym, najciekawszym momencie.

Psu nie zostawiać żadnych zabawek do jego dyspozycji. Zabawki są Twoje, robisz swojemu psu przyjemność, że je udostępniasz ;)

Być może pies się zraził, może coś go zabolało, może bawiłaś się z nim za ostro. Ile ma lat?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co ja wiem to podczas zabawy szarpakiem trzeba pozwalać psu wygrywać, bo jak ciagle zabieramy mu zabawke to pies nudzi się zwyczajnie zabawa podczas której ciągle przegrywa. Nie przesadzajcie - szarpak to normalna zabawa taka sama jak piłka i inne - nie może jej byc za duzo ale jak juz sie bawisz z psem to on musi to lubic - musi mysleć podczas zabawy że wygrywa, (czyli czasem oddajesz mu szarpaczek) proste.
Akurat nauka aportu może dla psów być tak samo schizowa jak każda inna zabawa. Nie rozumiem czemu niektórzy uważają że aport jest zajebistrzy niż cokolwiek innego??

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam, że aport, piłka, czy zabawa w chowanego są zajebistsze. PO prostu proponuję alternatywne zabawy, jeśli pies nie chce się szarpać. Mój się kiedyś uwielbiał szarpać, przeciągać, ale mu z wiekiem przeszło, bo stawy bolą, bo już siła nie ta itd. Dlatego zaproponowałam inne opcje, nie musisz się bulwersować od razu Justaa.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja chcę, żeby lubił. Pies ma dopiero niecałe 2 lata.
Jeśli masz czas i chęci, Sybel, możesz pokazać mi fragment, gdzie się "zbulwersowałam" hihihi. Poza tym jeśli zadaję konkretne pytanie, oczekuję konkretnej odpowiedzi.

Dzięki evel i jOanka :) Będziemy próbować po przerwie :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...