Jump to content
Dogomania

Podstawowy sprzęt do jazdy


Pinek

Recommended Posts

Nabyłem sunię husky i chciałbym zacząć z nią trenować. Najlepiej na rowerze, a zimą na nartach. Jakie szelki powinienem kupić? Rozglądałem się troche ale sam nie wiem na co się zdecydować. Potrzebuję chyba szelek i linki amortyzującej. Przynajmniej tak mi sie wydaje... Z czasem kupię pas do tego wszystkiego.

No ale co radzicie na początek?

Link to comment
Share on other sites

Nabyłem to sie mówi na towar w sklepie :angryy:
A ty zapewne chciałeś napisać że przyszło do ciebie długo oczekiwane marzenie:diabloti:
Jeżeli chodzi o sprzęt to musisz go dopasować do rozmiaru psa .
[url]www.rowerland.pl[/url] lub [url]www.manmat.prv.pl[/url]
Tam zadasz pytanie i dostaniesz pełne odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ALASKAN MALAMUTE']Rowerland to zdzirusy (moim zdaniem,tak mi mówili inni).Już taniej jest w Karusku.[/quote]
Czy taniej, mam wątpliwości. A jakość też jest ważna ;) czasami.
Jest jeszcze sklep 3rd-pole. Polecam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj uzytkownika ALASKAN MALAMUTE a będziesz w zimie w sandałkach chodził. Zdzirusy to jest Karusek, który za te same szelki, które na zawodach mozna kupić za 45 zł, albo za 50 zł od dystrybutora, to bierze 70 zł.
Poza tym liczy się też bezpieczeństwo psa i to zeby szelki byly robione przez ludzi, którzy wiedza do czego one służą i jak nie zrobic psom krzywdy, a nie najtańsze szorki z bazaru, psiej giełdy czy niektórych sklepów dla psów, produkujących pseudozaprzegowe akcesoria.

Masz manmata, rowerland, 3rd Pole

wybierz stąd, bezposrednio ze źródła, i to zaprzegowego. amen

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewaka']
...
Masz manmata, rowerland, 3rd Pole

wybierz stąd, bezposrednio ze źródła, i to zaprzegowego. amen[/quote]

U mnie w mieście w zoologicznym były za 77zł (firmy Dino lub Dingo?)
Ja kupiłam w Cisnej na zawodach szelki Rowerlandu za 45zł i jak na razie jestem zadowolona, pies chyba też:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

takie szelki ma wiosna ( [URL="http://www.3rd-pole.com"]www.3rd-pole.com[/URL] ) która łączy szelki z obrożą 45zł szelki sled soft HOOKED maja 2 koluszka z przodu ( sam takie mam, odkupiłem je i troszke za krótkie na sunie i wisza nad łóżkiem;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelin@']Właśnie też nie długo kupię szelki i chciałam się zapyatć czy posiada ktoś takie od ''polarnych przyjaciół''?Prosiłabym o opinie na temat szelek.;)[/quote]

Bardzo dobre ma Manmat .Przedstawiciel na Polskę we Wrocławiu.
[URL="http://www.manmat.prv.pl"]www.manmat.prv.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Altair']takie szelki ma wiosna ( [URL="http://www.3rd-pole.com"]www.3rd-pole.com[/URL] ) która łączy szelki z obrożą 45zł szelki sled soft HOOKED maja 2 koluszka z przodu ( sam takie mam, odkupiłem je i troszke za krótkie na sunie i wisza nad łóżkiem;))[/quote]

No właśnie chciałam tam kupić ale nie odpowiadają na maile:-( Na stronie piszą, że wysyłają kurierem (a pocztą tylko na specjalne życzenie) i chciałam dopytać o koszty, żeby mi się nie zrobiło nagle że więcej za dostawę zapłacę. Boję się, że skoro maile ignorują to na towary też przyjdzie mi dłuuuugoooo poczekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ALASKAN MALAMUTE']Ja raczej kupiłabym uprząż.Masz tu tyle linków do sklepów.Nie słuchaj ewaki i kupuj gdzie chcesz.[/quote]

Masz rację, nie sluchaj ewaki, zwłaszcza, że to ona wstawiła tutaj te linki.:diabloti: Brawo, za to ty jesteś autorka wszedzie tylko linków do karuska, który oferuje np. takie same szelki ManMata, tylko kilkadziesiąt złoty drożej. :lol:


[B]Ja proponuję ŻEBY KAZDY KUPOWAŁ GDZIE CHCE, tylko żeby rzeczy które kupuje dla swojego psa, z którym ma trenować były robione przez ludzi, którzy maja pojęcie jak powinny wyglądać szelki zaprzegowe, tak zeby nie zrobić psu krzywdy.[/B]
No i w przeciweństwo do ciebie - Alaskan Malamute - mam na względzie kieszeń uzytkowników, bo co to za sens kupowac w karusku coś, na czym maja 30 % narzut, niż inni?
A przeciez nikt inny tylko ty, ciągle tu marudzi ze kasy nie ma, i ze wszystko takie drogie, więc raczej powinnaś mi być wdzięczna za rady, i cierpliwośc w odpowiadaniu na twojego pytania, chociaż ludzie mówią - NIE KARM TROLLA. :lol: więc przestaje, bo mam wrażenie, ze obcuję z jaką nudzącą się 11 latką.

No a jak tam zakupy? sanki juz kupione, wózek tez?

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam że NIECH KAŻDY KUPUJĘ SOBIE GDZIE CHCE! Wolisz ManMat'a-kupuj tam sobie.Karusek ci bardziej odpowiada-tam sobie kupuj.Ja tam kupuję i nie żałuję.Przesyłka idze szybko,mogę poprosić o próbki karm itp.Dziękuję za współpracę miło mi się pisało ale wracam na swoje stare śmieci bo takich zarozumiałych 7użytkowników jacy tu niektórzy są to jeszcze nie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ALASKAN MALAMUTE']Ja uważam że NIECH KAŻDY KUPUJĘ SOBIE GDZIE CHCE! Wolisz ManMat'a-kupuj tam sobie.Karusek ci bardziej odpowiada-tam sobie kupuj.Ja tam kupuję i nie żałuję.Przesyłka idze szybko,mogę poprosić o próbki karm itp.Dziękuję za współpracę miło mi się pisało ale wracam na swoje stare śmieci bo takich zarozumiałych 7użytkowników jacy tu niektórzy są to jeszcze nie widziałam.[/quote]
[url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=5068307&postcount=15]O znalazlam.[/url]
:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Ewaką prawie wszystkie linki umieszczone tu są przez nią,a tak w ogóle to ty jesteś mniej więcej w moim wieku około 13-15 lat i my nie mamy co podskakiwać ani Ewace,ani nikomu,bo prawie wszczyscy mają od nas większe doświadczenia,a tym bardziej pani Ewaka.Ja również nie miałam tyle kasy na sprzęt i właśnie dlatego kupiłam w manMacie,bo jakbym kupiła w jakimś kiepskim tanim sklepie to bym ten sprzęt musiała kupować jeszcze raz.A co do karuska to tam rzeczywiście sprzęt wychodzi drożej!:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelin@']Zgadzam się z Ewaką prawie wszystkie linki umieszczone tu są przez nią,a tak w ogóle to ty jesteś mniej więcej w moim wieku około 13-15 lat i my nie mamy co podskakiwać ani Ewace,ani nikomu,bo prawie wszczyscy mają od nas większe doświadczenia,a tym bardziej pani Ewaka.Ja również nie miałam tyle kasy na sprzęt i właśnie dlatego kupiłam w manMacie,bo jakbym kupiła w jakimś kiepskim tanim sklepie to bym ten sprzęt musiała kupować jeszcze raz.A co do karuska to tam rzeczywiście sprzęt wychodzi drożej!:cool1:[/quote]
Tu nie chodzi o podskakiwanie, ale trzeba być głupszym od młotka, by kupować [B]ten sam produkt[/B] drożej, jak ktoś z dobrego serca podał, gdzie można kupić taniej. Co wiecej, potem namawiać innych, by byli tak samo głupi.
Porównajcie sobie.
[URL]http://www.manmat.prv.pl/[/URL]
[URL]http://www.karusek.com.pl/index.php?search_full_name=&szukaj=szukaj&action=search&search_maker=3&search_category[/URL]=
Szelki - Maciek 50,00 zł, Karusek po 15% rabacie 64,90 zł;
Pasy - Maciek 90,00 zł, Karusek 109,90 zł po 15% rabacie;
Karabinki - Maciek 8-10 zł, Karusek 12-15 zł itd.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam w ManMacie ale mi się na treningu wszystko porozwalało.Niech każdy kupuje sobie gdzie chce i dobrze powiedziane.Ewaka,to jej sprawa gdzie kupuje i każdego czasem moze poniesć.Jak ty byś się czuła na jej miejscu-zaszczuta przez innych?I to są niby te wasze dobre rady?No nie,ja mam dobry wzrok.Masz od ALASKAN MALAMUTE przeprosiny ale chyba nikt ci jeszcze tego nie przekazał.Tanie wcale nie znaczy dobre-mój przykład.I wy sobie jeździcie na zawody i mieszkacie w bogatych pod tym względem wojewódźtwach-i wy niby jesteście lepsi?Jestem jej przyjaciółką e-mailową i tez jestem z tej dziury-Mazury!Ale widząc,jacy wy jesteście nadęci,zrobię to samo co kumpelka i zmywam się stąd.Misja zakończona papapapapapa.Ale ona wcale nie jest głupia-ma pół Psy.pl murem za sobą a jak sprzymieży się z Sznaucerką i psiarką7777 to oj....będzie bolało

Link to comment
Share on other sites

I ja.Podziwiam Alaskankę za to że nie bała się postawić i powiedzieć innym co o nich myśli.LeBeau czyli nieodłączna Awat-Ya też ją znam nieco przesadziła.Ewaka nie przejmuj się tym tak za mocno-nerwy ją poniosły...Z całym szacunkiem Ewaka do twojego doświadczenia lae uważam że powiedziałaś jej trochę za ostro.I napisałaś że jest autorką wielu linków do Karuska-ja znalazłam tylko 2...

Link to comment
Share on other sites

Skończ juz pisać o Alaskance, bo pomyślę, że jesteś jej trzecim wcieleniem. :evil_lol:
I jeszcze jedno, gwarantuję Ci, że Ewaka nie przejmuje się gówniarzami nie mającymi nic konkretnego do powiedzenia. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...