Jump to content
Dogomania

Piękny dalmatyńczyk, który zupełnie nie radzi sobie w schronisku!!! Traci nadzieję...


ania91sc

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wpadłam na chwile na dogo żeby napisać co tam u Ciapka :) Może zaczne tak - nie wiem jak ludzi mogli wyrzucić go z domu na ulice... Jest naprawdę wspaniałym psem choć jeszcze nadal troche nieufny do ludzi ale powoli się otwiera. Dziś pokozał mi jaki z niego przytulasek :D tulił się żeby go głaskać a gdy przestawałam kładł głowe na kolanach albo zaczepiał łapką. Widać że brakowało mu człowieka obok...
Co do zostawania w domu wydaje mi się że radzi sobie świetnie :) Skargi żadnej od sąsiadów nie było a już kilka razy się z nimi widziałam :P Gdy na początku wychodziłam z domu i zostawał sam albo z Dejlą słychać było na klatce że skacze po drzwiach i piszczy. Ale po jakiś 5 minutach była cisza. Gdy wracam do domu na klatce ani pod oknami nie słychać żadnego szczekania, drapania, nic w domu nie zniszczył :) Teraz gdy wychodze i Cipek zostaje sam słychać tylko jak chodzi po przedpokoju albo po całym mieszkaniu najprawdopodobniej szukając kogoś ale później jest cisza. i mam nadzieje że tak zostanie :D

Jak reaguje na dzieci jeszcze nie do końca jestem w stanie określić... Dziś na spacerze spotkaliśmy dwie dziweczynki które głaskały Ciapka. Na początku się trochę przed nimi cofał ale gdy zobaczył że nic złego mu nie zrobią stał spokojnie i nawet mu się to spodobało :) ale nie wiem jak byłoby gdyby mieszkał z dziećmi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Istar19']nawet nie wiesz jak się cieszę że Ciapek ma już swój dom i że cała ta historia z porzuceniem, schronem to już przeszłość, teraz dnia na dzien będzie tylko lepiej :)
tylko powiedz Klaudia ...oddacie go komukolwiek? :evil_lol:[/QUOTE]

chyba tylko jeśli znajdzie się dom w 100% idelany dla Ciapka bo on nie zasługuje już nawet na minute cierpienia w swoim życiu :)
Aktualnie Ciapek po kolacji spi sobie w swoim pokoju. jutro mam nadzieje że będzie fajna pogoda to Ciapek będzie miał sesje fotograficzną :D chociaż nadal jest bardzo chudy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Nowy opis na stronę schroniska by się przydał :).[/QUOTE]

nie wiem czy to będzie konieczne bo dziś miałam telefon w sprawie Ciapka :) dom wydaje się fajny ale oczywiście trzeba go sprawdzić. Dom z ogrodem w sosnowcu. ludzie mieli boksera który niedawno odszedł i chcą pomóc i adoptować psa ze schroniska. Znaleźli Ciapka. Jednak córka Pani która chce adoptować Ciapka ma psa- mopsa i często przebywa u mamy a z tego co zauważyłam Ciapek czasami lubi warknąć na innego samca... Chociaż może po kastracji mu to minie. Ludzie mają się zastanowić i jeszcze do mnie zadzwonią żeby się umówić na ewentualne odwiedziny Ciapka ze swoim mopsem.

Link to comment
Share on other sites

Teraz kolej na kilka zdjęć z dzisiejszego spaceru :)


Ciapek wita wszystkich którzy go tu odwiedzają :D
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-iLX7h31IrOQ/UF86XtfZYlI/AAAAAAACP-U/MY-9PcWLYho/s640/DSC01877.JPG[/IMG]

Dumny, piękny pies...
[IMG]http://images35.fotosik.pl/1628/c15796239a7fca1f.jpg[/IMG]


... o bardzo mądrym spojrzeniu...
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-RjvOeIlpypE/UF86W-50t7I/AAAAAAACP-I/3WEAFAf2GDI/s640/DSC01874.JPG[/IMG]


...który potrafi wykonać kilka sztuczek, m.in. "łapa" :)
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-K-ogrTfEmxM/UF86ZFCpOEI/AAAAAAACP-s/HbXg3IAdgw8/s648/DSC01880.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dziś Ciapek nawet przez chwile się z nami pobawił patykami :) w przeciąganie i prawie aportowanie :P
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-0opfZ5Dqh_Q/UF86cU7aLpI/AAAAAAACP_U/t8Shqy5agiE/s640/DSC01894.JPG[/IMG]


i na koniec jeszcze piękny profil Ciapka :)
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-48eOcaKAjGo/UF86c6Kts0I/AAAAAAACP_g/2P9qlqqqRZY/s640/DSC01899.JPG[/IMG]

A TERAZ CHCIAŁABYM POKAZAĆ JAK CIAPEK POWINIEN SZCZĘŚLIWIE WYGLĄDAĆ DO KOŃCA SWOJEGO ŻYCIA :)

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-MsYGqSfTdSM/UF86eZ1IlxI/AAAAAAACP_4/kj7fuOucpb0/s640/DSC01901.JPG[/IMG]

POZDRAWIAMY I IDZIEMY NA KOLACJE :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Była dziś pani z synem oglądać Ciapka. Bardzo im się spodobał :) Opisane warunki mieszkalne są super ale... Pani nie zamierza kastrować Cipka ponieważ jak powiedziała nie chce pozbawiać go męskości ;] Powiedziałam że to wynika z umowy adopcyjnej i on musi zostać wykastrowany ale ona na to"myślę że będzie się to dało jakoś obejść" ... Chce adoptować Ciapka ale ma się zastanowić nad kastracji.
Może bezpieczniej by było gdyby Ciapek został wykastrowany będąc jeszcze u mnie i dopiero zapytamy Pani czy nadal chce go adoptować ?
Co ja mam takiej kobiecie powiedzieć która pomimo moich wyjaśnień i tłumaczeń nadal uważa że adoptuje Cipka a "obejdzie" jakoś jego kastracji...
Oczywiście na wizyty przed i po adopcyjne się zgadza.
Dom gdzie miałby trafić Ciapek jest w Sosnowcu wieć mam ogromną proźbę czy jest ktoś doświadczony w wizytach przed adpocyjnych kto mógłby pójść do tej Pani w tym tygodniu zobaczyć warunki i jeszcze raz pogadać z nią o kastracji?
Pomóżcie... :(

Chociaż powiem tak - wcale nie będę zawiedziona gdyby Ciapek nie poszedł do tego domu. Szczerze mówiąc nie wiem czy chce żeby szedł do jakiegokolwiek domu innego niż mój...
On jest tak wspaniały że z jednej strony bardzo bym chciała zostawić go u siebie ale z drugiej strony gdy Ciapek znajdzie fajny dom ja będę mogła przygarnąć i pomóc innemu potrzebującemu psu... Kompletnie nie wiemy co zrobić... :(

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to trochę dziwne, że Pani nie chce go kastrować... pomyślałam mam nadzieję, że nie słusznie o tym, że może Pani chce mieć dalmatyńczyka, po to aby mieć szczeniaki (wiecie o co mi chodzi?)...
Gdy ze mną rozmawiała parę minut pytała o kastrację, nawet jej mówiłam gdzie nasze psy są sterylizowane/kastrowane i powiedziała, że zna tą klinikę i nie ma problemu jak coś, że z Ciapkiem pojedzie.

Poza tym coś mi się wydaje, że Ciapek zostanie u Was na stałe :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania91sc']Moim zdaniem to trochę dziwne, że Pani nie chce go kastrować... pomyślałam mam nadzieję, że nie słusznie o tym, że może Pani chce mieć dalmatyńczyka, po to aby mieć szczeniaki (wiecie o co mi chodzi?)...
Gdy ze mną rozmawiała parę minut pytała o kastrację, nawet jej mówiłam gdzie nasze psy są sterylizowane/kastrowane i powiedziała, że zna tą klinikę i nie ma problemu jak coś, że z Ciapkiem pojedzie.

Poza tym coś mi się wydaje, że Ciapek zostanie u Was na stałe :D :D :D[/QUOTE]

Możliwe że rozmawiałaś z jej córką bo gdy ja rozmawiałam z córką wczoraj też mówiła że kastracja to nie problem i jest jak najbardziej za tym...

a jeśli zostanie na stałe to co powiedzieć tej Pani... :???: bo ona jest chyba nastawiona na adopcje...

Link to comment
Share on other sites

Tak to była córka tej Pani...
Jeśli jesteś zdecydowana na 100% zostawić u siebie Ciapka to trzeba tej Pani jak najszybciej o tym powiedzieć, mogę zadzwonić do jej córki i powiedzieć, że się zdecydowałaś zostawić go u siebie, a ja spróbuję może jakiegoś innego psiaka zaproponować, zapytam jakiego szukają itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania91sc']Tak to była córka tej Pani...
Jeśli jesteś zdecydowana na 100% zostawić u siebie Ciapka to trzeba tej Pani jak najszybciej o tym powiedzieć, mogę zadzwonić do jej córki i powiedzieć, że się zdecydowałaś zostawić go u siebie, a ja spróbuję może jakiegoś innego psiaka zaproponować, zapytam jakiego szukają itd.[/QUOTE]

Ta pani z ktora dzisiaj sie widzialem chciala pomoc Ciapkowi i dac mu nowy dom a nie zastanawiała się nad adopcja innego psa choc moze zmienila zdanie. Co do tego czy Ciapek zostanie u nas zastanowimy się do jutra...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...