Jump to content
Dogomania

Nadmierna ekscytacja podczas kształtowania


Tree

Recommended Posts

Witam. Nie wiem, czy to odpowiedni dział. Mój pies uwielbia szkolenie pozytywne i bardzo się nakręca już od samego początku sesji szkoleniowej. Podczas kształtowania nowych zachowań to trochę przeszkadza, bo mój pies nie może się skupić na myśleniu tylko proponuje różne zachowania w bardzo szybkim tempie ;) Są jakieś metody, żeby pies był trochę spokojniejszy podczas tej metody, ale nie stracił motywacji do nauki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tree']Witam. Nie wiem, czy to odpowiedni dział. Mój pies uwielbia szkolenie pozytywne i bardzo się nakręca już od samego początku sesji szkoleniowej. Podczas kształtowania nowych zachowań to trochę przeszkadza, bo mój pies nie może się skupić na myśleniu tylko proponuje różne zachowania w bardzo szybkim tempie ;) Są jakieś metody, żeby pies był trochę spokojniejszy podczas tej metody, ale nie stracił motywacji do nauki?[/QUOTE]

Miałam podobny problem, rozwiązałam go przede wszystkim skracając sesje do minimum - trwały nawet po 30-40 sekund, jeśli była taka potrzeba ;) I rozłożyłam je jeszcze bardziej na czynniki pierwsze, tzn. nagradzałam mniejsze kroczki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='asiapran']dużo ruchu przed szkoleniem to uspokoi troche psa .JeŻeli na szkoleniu probuje zachecic do wybranej przez niego zabawy ignorowac go.Nie rozpoczynac cwiczen gdy pies jest niezrownoważony ,podniecony, przeczekac moment ekscytacji gdy pies zostanie wprowadzony w spokojny stan wtedy mozna kontynuować cwiczenie. Za kazdym razem gdy pupil emanuje za duza energia przerwac, w chwili spokoju nagrodzic i kontynuwac. Troche takich cwiczen i pies skojarzy ze nie ma treningu,zabawy zanim nie bedzie uspokojony. Najwazniejsza cierpliwosc, stanowczosc.[/QUOTE]

Doskonały sposób na "zgaszenie" psa i sprawienie, że szkolenie przestaje być fajne ;)

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy napisać, co napisałam wyżej. Poza tym, nawet pobudzony pies jest w stanie zrobić to, czego od niego oczekuję, zwłaszcza, że robi wszystko naraz - wystarczy tylko wyłapać zachowanie, a potem je kształtować, jednocześnie używając mega krótkich sesji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiapran']każdy pies to inne usposobienie ,charakter,uniwersalnie nie wiem czy wystarczy do tego podejsc. pobudzony ale kontrolowany pies jest w stanie robic wszystko a nie kiedy tylko jest podekscytowany.ale skoro to takie proste...[/QUOTE]

Skoro uważasz, że nie da się uniwersalnie podejsć do tematu, to czemu dajesz jakiekolwiek rady? Przecież nie znasz psa - zgodnie z tokiem Twojego rozumowania.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies ma entuzjazm, można go po prostu wykorzystać do treningu. Po co od razu usadzać i wyciszać psa, jeśli można wykorzystać jego radość i zapał po prostu nagradzając pożądane zachowania, ignorując błędy.
Jeśli pies z natury jest entuzjastyczny, taki ma charakter, lepiej to wykorzystać, niż zdusić. Dzieciaki pełne energii też chętniej się uczą przy śmiechu, więcej zapamiętują, niż siedząc i wykonując polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...