Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Umówiłam się, że Kulka zostanie podprowadzona do mnie, ale nic z tego nie wyszło. Czekałam bezskutecznie na nich, w końcu poszłam sama i natknęłam się po drodze na biegającą bezradnie Kulkę i nie mogącą wstać naprutą Gośkę:( Chęci nawet miała, żeby do mnie przyjść, ale sił nie starczyło:( Musialam ja podnieść, zataszczyć z powrotem i dopiero dałam Kulce lek. Jutro pójdę bez umawiania się z nimi, bo nie ma co na nich liczyć.

Kuleczka uśmiechnięta, widać że leki działają:) Zjadła ze smakiem psi pasztecik z lekami.

A Rokuś wtopił się w naszą rodzinę totalnie. W krótkich momentach, kiedy nie jest głaskany kładzie się blisko psiaków i razem spędzają czas:

r91.JPG

R94.jpg

 

Niestety widać po nim chwilami słabość, wiek i chorobę. Nie poddajemy się jednak i dopóki możemy mu pomóc lekami, będziemy się nim opiekować i kochać go bardzo:

R95.jpg

r92.JPG

r93.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Każdy nasz pies ma innych charakter. Generalnie Semik, Peruszka i Rokuś lubią się przytulać, integrować z nami, choć każde robi to inaczej. Barsiczka jako jedyny pies ma najczęściej własny świat i czasami czas spędza tak:

B01.jpg

Peruszka wiecznie ciekawa świata :

p02.JPG

P03.jpg

Seminek coraz częściej po prostu odpoczywający:

s11.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nałóg jakiś czy coś :)Muszę tu codziennie rano zajrzeć :)bez tego nie zaczynam dnia:)

Na wątku Spajkusia(bo tam też zagladam) Mala czarna napisala,że moze się podzielić kasą która po nim zostala.To tak nieśmiało zgłosiłam Rokusia.♡

I Kama napisała że się podzieli♡

♡♡Pozdrawiam bandę Psio-Ludzka.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, UlaFeta napisał:

Nałóg jakiś czy coś :)Muszę tu codziennie rano zajrzeć :)bez tego nie zaczynam dnia:)

Na wątku Spajkusia(bo tam też zagladam) Mala czarna napisala,że moze się podzielić kasą która po nim zostala.To tak nieśmiało zgłosiłam Rokusia.♡

I Kama napisała że się podzieli♡

♡♡Pozdrawiam bandę Psio-Ludzka.

Ula, bardzo dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

Jestem!!! :)

Ewa, ponieważ na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby, którym bezgranicznie ufam, powierzyłabym w ciemno własnego psa,  a Ty jesteś w gronie tych osób, tak jak wspomniała Ula, do dyspozycji Rokusia i jeśli chcesz to również Kulki, przekazuję kwotę 147,50 zł :)

Ja wiem, że to nie jest zawrotna suma, ale na pewno przyda się psiaczkom. Dysponuj pieniążkami na co Ci się tam przydadzą, ja wiem, leki, karma, no jak kochana uważasz. Tylko jak już przelew będzie na koncie to napisz na Spajkowym wątku :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, mala_czarna napisał:

Jestem!!! :)

Ewa, ponieważ na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby, którym bezgranicznie ufam, powierzyłabym w ciemno własnego psa,  a Ty jesteś w gronie tych osób, tak jak wspomniała Ula, do dyspozycji Rokusia i jeśli chcesz to również Kulki, przekazuję kwotę 147,50 zł :)

Ja wiem, że to nie jest zawrotna suma, ale na pewno przyda się psiaczkom. Dysponuj pieniążkami na co Ci się tam przydadzą, ja wiem, leki, karma, no jak kochana uważasz. Tylko jak już przelew będzie na koncie to napisz na Spajkowym wątku :)

Kama, powiem Ci, że stara baba jestem i wydawało mi się, że twarda, ale jak przeczytałam Twój wpis, to mi się łzy w oczach pokazały. Nie wiem, czym zasłużyłam na takie słowa, ale bardzo, naprawdę bardzo Ci za nie dziękuję! Robimy z Elą wszystko, żeby nasze rozliczenia były czytelne i natychmiast aktualizowane i na pewno każda wydana złotówka jest zapisywana:) To bardzo dużo kasy kochana, bardzo dziękujemy Ciociom, które o nią poprosiły dla Roksia i Tobie, która zdecydowalaś się ją dla niego przekazać:) Jak tylko dojdą na kotno natychmiast potwierdzę to na obu wątkach. Spajkulca podglądam i tak już pewnie zawsze zostanie:) 

No wzruszyłam się i będę beczeć;-)

 

Link to comment
Share on other sites

Ewuś, no nie rycz ;) Ja doskonale wiem ile macie psiaków pod opieka, i wiem, że wykładacie własne pieniądze, a o ile wiem, w Totka nie trafiłyście!! :)

Gdyby nie Ty i Ela, Rokusia już dawno by nie było, a pomimo tego, że bardzo chory, ma zapewnioną dzisiaj najlepszą opiekę pod słońcem, że już o miłości nie wspomnę!!!!

Przelew już poszedł.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mala_czarna napisał:

Ewuś, no nie rycz ;) Ja doskonale wiem ile macie psiaków pod opieka, i wiem, że wykładacie własne pieniądze, a o ile wiem, w Totka nie trafiłyście!! :)

Gdyby nie Ty i Ela, Rokusia już dawno by nie było, a pomimo tego, że bardzo chory, ma zapewnioną dzisiaj najlepszą opiekę pod słońcem, że już o miłości nie wspomnę!!!!

Przelew już poszedł.

 

Pewnie dojdzie jeszcze dzisiaj:) Dzięki z calego serca. Nie tylko za pieniądze, ale za życzliwość, bo to jest tak samo ważne.

Link to comment
Share on other sites

33 minut temu, UlaFeta napisał:

Nałóg jakiś czy coś :)Muszę tu codziennie rano zajrzeć :)bez tego nie zaczynam dnia:)

Na wątku Spajkusia(bo tam też zagladam) Mala czarna napisala,że moze się podzielić kasą która po nim zostala.To tak nieśmiało zgłosiłam Rokusia.♡

I Kama napisała że się podzieli♡

♡♡Pozdrawiam bandę Psio-Ludzka.

 

9 minut temu, mala_czarna napisał:

Ewuś, no nie rycz ;) Ja doskonale wiem ile macie psiaków pod opieka, i wiem, że wykładacie własne pieniądze, a o ile wiem, w Totka nie trafiłyście!! :)

Gdyby nie Ty i Ela, Rokusia już dawno by nie było, a pomimo tego, że bardzo chory, ma zapewnioną dzisiaj najlepszą opiekę pod słońcem, że już o miłości nie wspomnę!!!!

Przelew już poszedł.

 

9dd80f6a7e7382a2.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, mala_czarna napisał:

Jestem!!! :)

Ewa, ponieważ na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby, którym bezgranicznie ufam, powierzyłabym w ciemno własnego psa,  a Ty jesteś w gronie tych osób, tak jak wspomniała Ula, do dyspozycji Rokusia i jeśli chcesz to również Kulki, przekazuję kwotę 147,50 zł :)

Ja wiem, że to nie jest zawrotna suma, ale na pewno przyda się psiaczkom. Dysponuj pieniążkami na co Ci się tam przydadzą, ja wiem, leki, karma, no jak kochana uważasz. Tylko jak już przelew będzie na koncie to napisz na Spajkowym wątku :)

Dziękuję♡ dziękuję  ♡dziękuję♡ i też sie poryczalam.Ja też mam ogromne zaufanie do Ewy i Eling i jestem przekonana że te pieniądze zostaną spożytkowane najlepiej jak tylko możliwe. 

I tez bym Ewie powierzyla wlasnego psa. (tylko nie wiem czy pozniej by chciał wrócić :))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dzień niespodzianek i prezentów dla Rokusia:) 

Dostaliśmy juz przelew od małej czarnej 147,50 zł - bardzo dziękujemy!!!

Dostaliśmy też przelew - niespodziankę od Mattilu - 103,02 zł - bardzo dzięujemy!!!! Nie wiedziałam, że nas podczytujesz:)

Biegnę do rozliczeń zapisać wpłaty. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczne, bo w tej chwili nie mam zupełnie czasu na zrobienie bazarku, chociaż mam fajne ciuszki, ale doba nie chce się rozciągnąć niestety:(

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Ewa Marta napisał:

Dzisiaj dzień niespodzianek i prezwentów dla Rokusia:) 

Dostaliśmy juz przelew od małej czarnej 147,50 zł - bardzo dziękujemy!!!

Dostaliśmy też przelew - niespodziankę od Mattilu - 103,02 zł - bardzo dzięujemy!!!! Nie wiedziałam, że nas podczytujesz:)

Biegnę do rozliczeń zapisać wpłaty. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczne, bo w tej chwili nie mam zupełnie czasu na zrobienie bazarku, chociaż mam fajne ciuszki, ale doba nie chce się rozciągnąć niestety:(

9dd80f6a7e7382a2.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Dzisiaj dzień niespodzianek i prezwentów dla Rokusia:) 

Dostaliśmy juz przelew od małej czarnej 147,50 zł - bardzo dziękujemy!!!

Dostaliśmy też przelew - niespodziankę od Mattilu - 103,02 zł - bardzo dzięujemy!!!! Nie wiedziałam, że nas podczytujesz:)

Biegnę do rozliczeń zapisać wpłaty. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczne, bo w tej chwili nie mam zupełnie czasu na zrobienie bazarku, chociaż mam fajne ciuszki, ale doba nie chce się rozciągnąć niestety:(

I ja tez dziekuje.Bardzo,bardzo ten psiak lezy mi na sercu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, mala_czarna napisał:

Jestem!!! :)

Ewa, ponieważ na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby, którym bezgranicznie ufam, powierzyłabym w ciemno własnego psa,  a Ty jesteś w gronie tych osób, tak jak wspomniała Ula, do dyspozycji Rokusia i jeśli chcesz to również Kulki, przekazuję kwotę 147,50 zł :)

Ja wiem, że to nie jest zawrotna suma, ale na pewno przyda się psiaczkom. Dysponuj pieniążkami na co Ci się tam przydadzą, ja wiem, leki, karma, no jak kochana uważasz. Tylko jak już przelew będzie na koncie to napisz na Spajkowym 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, anica napisał:

I ja siem przywitam!papa.gif

Witajcie kochane! Rozdawałam od rana polubienia i zabrakło mi dla Ciebie Anica:) Co to za limit 10 reputacji:-)

Rokuś ganial dzisiaj jak szalony na spacerze. Mam jakieś filmiki, wgram później. W pewnym momencie ruszyl tak, że musiałam za nim gonić i złapać go za obrożę, bo się zagapił i rwał do przodu. 

Wczoraj wieczorem Jacek zaczął nową zabawę z Rokusiem. Pies był przeszczęśliwy i potem długo jeszcze łapał Jacka za rękę, żeby jeszcze się bawić. Ja przyznam, że mogę go tulić, całować prosto w mokry nosek, po puszczku, ale bałabym się dawać mu rękę do podgryzania, żeby zawyczajnie nie pomylił jej ze sznurkiem. Jacek wywijał  rękę na wszystkie strony, a Rokuś mial za zadanie złapać ją w zęby. Łapał bardzo delikatnie i natychmiast odpuszczal czekając na kolejny ruch Jacka. Doskonale wiedział, że to zabawa i co ma zrobić. Potem położył się w nogach Jacka i kiedy on zaczął go drapać po uszku, aż odpłynął z rozkoszy. Wywrócił oczka aż się pokazały białka i trwał w bezruchu.

Jacek powiedział, że jeśli tak wygląda i zachowuje sie pies, który ma przed sobą rychłe odejście, to on każdemu życzy takiego samopoczucia. Apetyt ma rewelacyjny. Poprawił się wyraźnie, oczka bardziej ożywione i częściej sie uśmiecha. A jak nas wita kiedy wracamy do domu:) Jak stęskniony pies, który zawsze z nami mieszkał  i który nie może sie doczekać naszego powrotu. Ze wszystkimi psami uskutecznia dzikie tańce w przedpokoju (no chyba, że śpi tak mocno, że budzi go dopiero dotknięcie, wtedy tańczy w pokoju). Popuszcza przy tym z radości:-)

Doskonale nauczył się, że po porannym spacerze my idziemy do pracy, ale zostawiamy coś dobrego do zjedzenie. Po wieczornym spacerze wpada do domu i ze wszystkimi pędzi do kuchni, bo tam zawsze coś maleńkiego na ząbek da sie wyżebrać na koniec dnia. Pcha się do łazienki nawet jak idę się kąpać i sprawdza, czy nie dałoby rady namówić mnie na dodatkowe głaskanie. Wdrapuje się już sam do samochodu, po wyjściu z niego w garażu biegnie do naszej klatki, potem do windy, żeby na koniec stać przy drzwiach i domagać się wpuszczenia. Okupuje wszystkie posłanka, lubi tak jak Semik je zmieniać. Uwielbia kołderki, podusie i zaczął już tak jak wszystkie moje psiaki układac je sobie po swojemu do spania. Nie śpi na kanapie, jak nas nie ma - to rezerwuje sobie tylko na czas naszej obecności. Lubi wyglądać przez balkon i sądzę, że jak się zrobi cieplej, to będzie tam spędzal ze wszystkimi ogonkami dużo czasu na posłankach. 

Ale żeby nie było tak idealnie... szczeka strasznie glośno jak ktoś dzwoni do drzwi. Nawet jeśli to dzwonek na oglądanym przez nas filmie - szczeka i pędzi do drzwi pilnując wejścia do domu. Uciszyć można go przez zabranie go spod drzwi do nas do pokoju i zabawę. 

Zaryzykowałabym stwierdzenie, że jest z nami bardzo szczęśliwy i wie, że jest kochany:) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...