Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Bardzo długo to trwało, Jacek nie mógł zdecydować się co napisać na kamieniu u Rokusia. Czekałam, przypominałam i znowu czekałam. W końcu zadecydowałam sama. 

Dla mnie był Rokusiem, dla Jacka Roksonem... Tak wygląda jego kamień. Chcemy pojechac w niedzielę i zrobić mu grobik. Wszelkie słowa są tu zbędne, bo to co czujemy nosimy w sercu:( A został w nich na zawsze.

Rokus.jpg.60e2a7f4d4b566e11f3ab3df3a878b3f.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Bardzo długo to trwało, Jacek nie mógł zdecydować się co napisać na kamieniu u Rokusia. Czekałam, przypominałam i znowu czekałam. W końcu zadecydowałam sama. 

Dla mnie był Rokusiem, dla Jacka Roksonem... Tak wygląda jego kamień. Chcemy pojechac w niedzielę i zrobić mu grobik. Wszelkie słówa są tu zbędne, bo to co czujemy nosimy w sercu:( A został w nich na zawsze.

Rokus.jpg.60e2a7f4d4b566e11f3ab3df3a878b3f.jpg

Piękne pożegnanie Rokusia, on  wie jak bardzo  go kochaliście, jest w naszych sercach na zawsze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zapomniałam wpisac karmy dla Kulki. Bardzo dawno nie kupowałam, bo dostawałam co chwilę jakiąs karmę do przekazania dalej i mogłam dawać ją Kulce. Poza tym czasasmi Janusz cos dl aniej kupował.

Kuleczka robi się coraz starsza, w związku z tym co jakis czas chociaz chciałabym, żeby jadla lepsza karmę, taka dla seniorów. Kupiłam jej Brit care seniora. Od ceny z zamówienia odliczam 3% mojej zniżki. Na fakturze mam jeszcze inne produkty dla innych psiaków, wrzucam więc tylko fragment zamówienia. Odliczam 140 zł.

 

Nr zamówienia: 127586477 - Status: Zamówienie wysłane

Nr zamówienia

127586477

Data zamówienia

07.01.19

Sposoby płatności

Rachunek

68257_pla_brit_care_senior_all_breed_lam
Brit Care Senior All Breed- 12 kg
144,80 zł
1
144,80 zł
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Jakiś czas temu pojechaliśy z Jackiem zrobić w końcu grób Rokusiowi. Wyjątkowo trudno było mi namówić Jacka na ten wyjazd. On nadal przeżywa śmierć Rokusia. Kupiliśy plotek, kamienie, kwiaty, zabraliśmy Rokusiowy kamień i pojechaliśmy.

Jakie było nasze zdziwienie, zasmucenie, kiedy okazało się, że ludzie robioący groby obok kompletnie zlekceważyli fakt, że jest między nimi grób Rokusia i postawili swoje tak, że praktycznie jego grobu nie ma jak postawić:( Pani zarządzająca cmentarzykiem chciała nawet dzwonic do nich i kazać przesuwać ale po namyśle doszliśmy do wniosku, że skoro ludzie zrobili swoje nagrobki z miłości do swoich przyjaciół, nie będziemy tego rozwalać. Kilkanaście metrów od Rokusia leży Semurek. Kiedyś przyjął do domu Rokusia, więc i teraz go o to poprosiliśmy.

Zawsze będziemy wiedzieli, gdzie leży nasz Czarnuszek, ale grób jako taki chłopaki będą mieli wspólny:

 

SiR1.jpg

SiR2.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Kulka znowu została tylko z Gośką. Janusz gdzieś się wyprowadził:( Skończyły jej sie witaminy, które brala i które bardzo jej służyły. Zamówiłam właśnie 1 opakowanie 150 tabletek tego preparatu dla niej. 

Szkoda wielka, bo z Januszem była zaopiekowana i bezpieczna:( W tym zamówieniu karma jest dla mojej Barsiczki, ale wgrałam całe dla porządku. Dzięki zamówionej karmie dostawa jest gratis. Koszt tabletek Kulki to 26,50 zł.

 

ZAMÓWIONE PRODUKTY

    Ilość Wartość
ROYAL CANIN Hepatic HF 16 12kg ROYAL CANIN Hepatic HF 16 12kg
  • Waga: 12000
1 szt. 241,70 zł
MIKITA Megavit Multi Vit Canis 150 tabl. MIKITA Megavit Multi Vit Canis 150 tabl. 1 szt. 26,50 zł
 
Wartość produktów:268,20 zł
Dodatkowe opłaty:0,00 zł
 
Do zapłaty:268,20 zł

 

 

Kulka dostanie też karmę, która przyszła do mnie wczoraj. Miałam jej na dniach zamawiać, ale oddam jej zamówioną dla psa mojej znajomej, bo on jeszcze ma zapas, a Kulka już nie. Zamówię dla niego nową dzisiaj. Z racji wieku Kulki staram się zamawiać jej lepszą karmę, ale nie z górnej półki.  Koszt to 159,90 za 12 kg. 

 

Numer zamówienia: #111065 (21 października 2019)

Produkt Ilość Cena
Kwota: 159,90 
Wysyłka Kurier InPost przedpłata:
Metoda płatności: Przelew bankowy
SUMA: 159,90 (zawiera 11,84  VAT)
Karma sucha. Indyk z wołowiną i warzywami - 12 kg 1 159,90 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kulka ma znowu problemy z chodzeniem, ze stawami. To się powtarza co roku w czasie zimy. Warunki, w których żyje są dalekie od ideału, ale kiedyś stała na łańcuchu przy budzie, teraz mieszka w środku baraku z ludźmi. Dobre i to:(

Wiadomości o niej mam głównie od Janusza, który mimo rozstania z Gośką zagląda tam czasem do Kulki. Cały czas się odgraża, że odda mi za wszystkie leki Kulki, ale póki co tak się nie dzieje. 

Ciężko jest tam w tej chwili dojść, bo dookoła trwa budowa. Wszędzie błoto straszne, a w środku oni. Nie mam nawet jak podejść do nich. Podjęłam decyzję że Kulka dostanie doraźnie lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, który znam i wiem, że daje super efekty. Dodatkowo kupiłam Hepatiale forte osłonowo na wątrobę. 

Leki miałam oddać w piątek, ale niestety nie udało mi się spotkać nikogo z dołu. Jutro przekażę dla niej 20 tabletek Previcoxu i opakowanie Hepatiale. Wgrywam paragon, ale na nim są też leki Barsiczki. Ta część Kulki to 80 zł Previcox i 40 zł Hepatiale. Ten ostatni lek kosztował chyba drożej, ale nie pamiętam dokładnie, czy 43, czy 45, więc zaokrągliłam w dół. 

02e4f1f1bfb29650med.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kilka dnni temu kupiłam Kulce obrożę przeciwkleszczową Preventic. Kleszcze u nas są wielkie i trzeba ja zabezieczyć. Dodatkowo Kulka na spółkę z Guciek dostała smaczki od Eluni, a sama Kulka dodatkowo 1 kg karmy Brit senior.

A, żeby tego było mało, dostałam od Rafała, ktory wspiera nasze psiaki ponad 10 kg karmy. Zostanie podzielona między Kulkę i Gucia. Teraz dam im dla Kulki jedną karmę, a druga zaczeka, aż ta pierwsza się skonczy:)

Prezenty od Eluni plus 12 kg Brita:)

8aa3e0bb931f91d6med.jpg

 

Obroża:

 

8abd8dc3a266e151med.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Kulka ma jutro ważny dzień. Udało mi się w końcu namówić ich na zabranie jej do groomera. Kulka ma straszne dredy, miała nawet przy pupie wielki guz, który po obejrzeniu u weta okazał się być wielką zaschniętą kupą zaplątaną w derdy:( Umyłam jej to, rozpuściłam w ciepłej wodzie z Manusanem, ale dredów jest tak dużo, że kompletnie zniszczyłam nożyczki. Umówiłam się na jutro w gabinecie i Kulka przejdzie metamorfozę. Będzie miała powycinane wszystkie dredy, pewnie trzeba będzie ją lekko ogolić i w końcu zostanie porządnie wykąpana. Mam już dla niej nową obrożę, kupię tabletkę przeciw kleszczom, bo taka odsłonięta będzie łakomym kąskiem dla nich. 

Pracy będzie przy tym dużo, więc wstępnie koszt to 160 zł, ale trzeba to zrobić. Gdyby była mniej zapuszczona, mogłabym próbować zrobić to sama, ale nie dam rady. Nie mogę się już doczekać, kiedy wykąpana wymaszeruje z gabinetu:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...