Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

46 minut temu, Ellig napisał:

Z Rokusiem nie jest dobrze, w nocy nie mógł się podnieść, tylne łapy odmówily posłuszeństwa.
Ewunia robi co może, żeby Rokuś nie cierpiał, rozłożyła wszędzie chodniczki, asekuruje go w kamizelce, okolo trzeciej przeszedł 3 metry z posłania na posłanie...
Dzisiaj wizyta u dr Jagielskiego i tego się trzymamy co On powie.
Na pewno nie pozwolimy ,żeby Rokuś cierpiał...
Dobre myśli i kciuki, to jest to o co teraz prosimy, dla Rokusia.
Ewunia ma bardzo ciężki czas, staram się ją wspierać, rozmawiać, tłumaczyć, ale to nie jest takie proste...

o matko bardzo jej współczuję:( ale wszyscy ciepło myślimy o Nich i może uda się kolejny raz oszukać przeznaczenie...

Link to comment
Share on other sites

Kochane, tak na szybko, bo przyznam, że padam dzisiaj.

W gabinecie byliśmy dzisiaj ponad 2 godziny.Doktor najpierw super dokładnie zbadał Rokusia, obejrzał i poopisywał wszystkie jego badania, pomierzył widoczne węzły. Rokuś większość czasu spędził na swoim miękkim posłanku, bo ciężko mu było stać na łapinkach, ale troche też postał. Ten nocny niedowład łapek na szczęście minął. Miał dzisiaj pobrany material na biopsję z 4 różnych węzłów. Zdaniem doktora to konieczne, żeby zdiagnozować stopień złośliwości chłoniaka (bo niestety to jest chłoniak). Biorąc jednak pod uwagę, że powięszenie węzłów zaobserwowaliśmy jeszcze przed usuwaniem ząbków w październiku, jest nadzieja, że stopień złośliwości jest niski i że postępowanie choroby przeciągnie się w czasie. Nie mówimy tu o latach, ani pewnie o wielu miesiącach, ale póki nie cierpi i jeśli uda się ocenić rokowania, można będzie dobrać jekieś leki, ktore mu pomogą. Na pewno nie będzie to chemia, bo jej nie przeżyje i niestety nie będa to sterydy, bo za bardzo obciążą już i tak chore serduszko.

Wyniki biopsji mają być jutro. Od niej zależy sposób postępowania.

Zrobiliśmy też USG wątroby i śledziony. W śledzionie są zmiany, ale raczej nie są to zmiany wywołane przez chłoniaka, choć nie można wykluczyć że to nowotwór:(

Opis na szybko dostałam mailem od Pana doktora, a oddzielnie mam opis USG i tzw. kartę pacjenta. 

Tak wygląda opis wizyty:

* w wieku 14 lat 
* adoptowany przed laty z babeszjozą 
* poźniej stany zapalne, torbiel okolicy trzustki/nerki 
* badanie USG 04.07.2017 zażołądkowo/zatrzustkowo  twór 6,5x5,5 cm o ścianie 5-9 mm,  
* problemy zębami od października
* 24.10. w badaniu echokardiograficznym kardiomiopatia rozstrzeniowa do różnicowania ze zmianami poza[alnymi mięśnia sercowego 
* 31.10. rbc 5,25, ht 40,56,. AP 422, mocznik 109,  T4 lekko poniżej normy 
* 8 listopada usuwano zęby, jednocześnie schodziły pazury - w wymazie St. pseudointermedius, Enterobacter aerogenes - przez 5 tygodni dostawał Unidox 
*  29.12.2017 BAC węzłów chłonnych podżuchwowych - możliwy chłoniak blastyczny lub zmiany odczynowe 
* generalnie czuje się bardzo dobrze
* od 2 dni bardzo silna biegunka (wodnista, strzelająca), Aptus, No-Spa; w nocy dostał Biotyl, dzisiaj rano nie mógł wstać ze sztywnymi łapami 
* dostałe na stałe 
- Cardisure - 2*dziennie 7,5 mg 
- Lotensin 5 mg - 1 tabletka dziennie 
- Polprazol 40 mg - 1 kapsułka dziennie 
- Opokan - 1/2 tabletki dziennie 
- Nootropil - 600 mg dziennie 
- od dzisiejszej nocy Biotyl 5 razy 
- probiotyk 
 
* w gabinecie oddał papkowaty już kał, brązowy, bez domieszki krwi, śluzu 
* waga 38,2, schudł 1,8 kg w ciągu 3 dni 
* t. 38,3, tt. 88/min., miarowe, pełne 
* błony śluzowe blado-różowe, wilgotne, CRT<2
* węzły chłonne obwodowe powiększone, jędrne
- podżuchwowe prawe 3, 2,5 cm, 3 cm, lewe 3,5 cm, 3 cm 
- przedłopatkowe 3,5 cm, 4 cm 
- pachowe 1 cm
- pachwinowe powierzchowne 3 cm 
- podkolanowe 3,5 cm 
* w jamie brzusznej nie macam powiększonej śledziony
* w badaniu rektalnym brak uchwytnych nieprawidłowości, kał papkowaty 
  
* proszę o badanie krwi: morfologia z rozmazem, mocznik, kreatynina, ALT, bilirubina całkowita, białko całkowite, albuminy, cholesterol, Ca 
* obraz kliniczny wskazuje na chłoniaka złośliwego; długi przebieg kliniczny (2 miesiące) może wskazywać na chłoniaka o niższej agresywności klinicznej 
* dalsze zalecenia po wyniku biopsji i ocenie typu histologicznego zmiany.
 
Tutaj jest opis USG i karta pacjenta:
 
Opis1.jpg.1e2a87120f672a139bdafea826cd25df.jpgOpis2.jpg.2e0d138a686a72a96605a2f9f161307c.jpg 
 

 

A tu paragony z wczoraj i dzisiaj.

Na tych wczorajszych zaznaczyłam godzinę wystawienia. Ten nocny jest masakrycznie wysoki:( Za 5 zastrzyków z antybiotyku i jeden z no-spy plus powierzchowne badanie 192 zł:(

Par1.jpg.86249ecff58475135c32dff642d6902b.jpg

Obok paragonu z dzisiaj wgrywam paragon Barsiczki (zaznaczyłam godzinę wystawienia paragonów, żeby pokazać, że zostały wystawione niemal jednocześnie) bo kwota jest wysoka i nie chcialabym, żeby ktoś pomyślał, że wpisuję w rozliczenia Rokusia coś Barsiczki. Dodatkowo w opisie powyżej sa podane składowe kwoty dla Rokusia. Razem dają kwotę 301 zł.

Par2.jpg.206677d379a7d445e00dbfdb0401ca23.jpg

 

 

Barsiczka ma duże szanse, żeby nie zachorować więcej. Doktor dokładnie narysowął nam jak został obcięty pęcherz prawdopodbnie razem ze wszystkimi  naciekami. Nie ma oczywiście gwarancji, bo jakaś komorka mogła zagnieździć się dalej poza obszarem cięcia, ale jak okreśłił doktor mieliśmy ogromne szczęście, bo umiejscowienie guza dało szanse na radykalną operację. Chemia ma sens w przypadku wznowy choroby. Teraz to byłoby niepotrzebne trucie suni. Barsiczka do końca życia będzie miała robione co miesiąc USG pęcherza moczowego i jeszcze badanie natychmiast pokazujące wznowę (nie pamiętam nazwy, a opis dostane jutro, ale chyba T cell screaning). Jutro mam zrobić badanie moczu i jeśli nie ma stanu zapalnego, od razu mam zrobić to badanie na T... Dzisiaj robiliśmy USG pęcherza i doktor sam określił co ma być w opisie. To jest wzorzec tego, co ma być badane co miesiąc.

Powiedział, że to naprawdę złośliwy nowotwór i gdyby umiejscowił się po drugiej stronie pęcherza przy kanalach moczowych, nie byłoby szansy na operację. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ile radości może sprawić widok pięknie uformowanej psiej kupki wie ten, kto walczył z gigantyczną biegunką psa:) Mamy to za sobą ufff... Rokus odrabia straty w jedzeniu i coraz żywiej sie zachowuje. Przychodzi na przytulasy i znowu szczekaniem domaga się uwagi. 

Późno w nocy miał problem z ułożeniem się na posłaniu w sypialni. Kręcił się, wstawał, popiskiwał. Dostał lek przeciwbólowy, wymasowałam całe ciałko, wyprzytulałam i w końcu zasnął. Spał jak kamień do rana.

Nadal nie mamy wyników biopsji. W lecznicy powiedzieli mi, że najwcześńiej będą jutro. czekamy...

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, ona03 napisał:

Rokisiu, kupciaj już pięknie i nie martw Ewuni.

Poproszę nr konta, rachunki duże.....

 

Bardzo Ci kochana dziękujemy! Zaraz napiszę PW. Rachunki masakryczne, a to jeszcze nie koniec, bo za chwilę pobieranie krwi z masą badań. No i leczenie po poznaniu wyniku biopsji.


Dzisiaj niestety znowu biegunka:( O 7 rano Rokiś wyszedł z Jackiem i nie załatwił się. Potem po śniadaniu o 8:30 wyszłam z psami ja i Rokuś już na klatce schodowej załatwił się, ale jeszcze normalnie. Pół godziny później na spacerze znowu się z niego lało:( Nie mam pojęcia co się dzieje, jest w trakcie brania zastrzyków na biegunkę:( Musiałam przyjechać do pracy, bo mam oddanie projektu, ale już umówiłam się, że wezmę 1 dzień urlopu i podzielę go na dwa kolejne dni, żeby móc jechać do Rokusia i wyprowadzić go na spacer ewentualnie sprzątnąć jeśli już się załatwił i przede wszystkim umyć tą biedną pupinkę:( Wymyłam go po spacerze i posmarowałam na zewnątrz maścią gojącą z czystka, żeby mu ulżyć. 

Czekam na wyniki biopsji i chyba dzisiaj po południu zrobię zalecone przez doktora badania krwi. Chcialam zaczekać, aż mu się biegunka skończy, ale raczej nie ma na to szans.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Najserdeczniej dziękujemy za wpłatę - niespodzianke od Mattilu dla Rokusia! Dzisiaj na koncie znalazłam 99,62 zł! Wielkie podziękowania Kochana! Zapisałam w rozliczeniach. 

Bardzo dziekujemy <3

Wyniki biopsji:

0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Eluś za wgranie wyników:( Już na pewno potwierdzony jest chłoniak, ale trzymam sie kurczowo stwierdzenia "umiarkowanej złośliwości". Wynik wysłałam doktorowi i czekam na odpowiedź.

Byłam też dzisiaj u naszego weta, dostaliśmy kolejne tabletki na powstrzymanie biegunki, zastrzyki z no-spy, a w aptece kupiłam Stoperan i Taninal (każdy lek w innej, bo w pierwszej nie było Taninalu). Do tego 10 podkładów.

Oddzielnie kupiłam też 10 pieluch dla dorosłych (nie wliczam tego, sama pokryję ten koszt). Kiedy Rokuś wychodzi na spacer, bardzo często nie jest w stanie przejść tych kilku kroków i załatwia się na klatce. Mam problemy z sąsiadami, którzy wcześniej już posądzali moje psiaki o siusianie w windzie, dlatego oczywiście sprzątam wszystko natychmiast, ale czasami te 2-3 minuty powodują, że Rokuś dalej roznosi kupkę i załatwia się w kilku miejscach. Dlatego na wyjście będę mu zakładała takiego pampersa i na dworze od razu będziemy go zdejmować. W domu zostanie bez pampersa, bo nie daj Boże jakby się załatwił, to te kilka godzin siedziałby w tym całą pupcią. Po to jest pralka, żeby takie sprawy załatwiac inaczej. Mam zapas kołderek i posłań, więc mogę prać codziennie.

Przyjechałam dzisiaj do domu o 14:45. Niestety Rokuś dwa razy załatwił sie na dwa posłanka. Pal licho posłanka, pralka je wyprała. Gorzej, że w jednym z nich Rokinek leżał i dupinka była czerwona. Umyłam go delikatnie, posmarowalam napuchniętą pupcię maścią z czystak i poszliśmy na spacer. Rokuś słaby, ale merdał ogonkiem i bardzo chciał iść dalej. Zawróciłam go, bo musimy go teraz oszczędzać. Teraz znowu jest na krótkim spacerze z Jackiem i z suniami.

Paragony z dzisiaj (nie wliczając pampersów)

Paragon.jpg.caed43ec05d99acee76837e85f02c6f4.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ewa polecam podkłady takie jak tu: http://allegro.pl/podklady-do-przewijania-bella-panda-10-szt-apteka-i6687154296.html   lub 

te troszkę większe http://allegro.pl/podklady-dla-zwierzat-my-friend-60x90cm-10szt-i7082923224.html?reco_id=070dad48-020c-11e8-b483-246e9677f348&ars_rule_id=201

 

Moja Pepsi tylko na nie sika ( dzikus z Chrcynna ) i Piotruś dziadek więc w domu mam wszędzie porozkładane i bardzo się sprawdzają 

 

Bardzo Wam współczuję....ale trzymajmy się tej myśli o niskiej złośliwości....

przytulam Was

Link to comment
Share on other sites

Dzięuję Wam kochane za wsparcie.

 

Kejciu, ja kupuje te większe podkłady. Zamawiałam kiedyś przez internet, ale teraz nie było czasu. Musiałam mieć od razu.

Rokuś zrobił luźną kupkę, ale już nie taką straszną kilka minut temu. To znaczy, że leki podziałały. Oby na dłużej...Cały wieczór przeleżałam z psiakami na kanapie głaszcząc każde po równo. Rokuś był wniebowzięty. Każda próba mojego wstania z kanapy kończyła sie podniesieniem łebka Czarnuszka i spojrzeniem tak pełnym wyrzutu, że siedziałam dalej. Straszny terrorysta się z niego zrobił.

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Dzięuję Wam kochane za wsparcie.

 

Kejciu, ja kupuje te większe podkłady. Zamawiałam kiedyś przez internet, ale teraz nie było czasu. Musiałam mieć od razu.

Rokuś zrobił luźną kupkę, ale już nie taką straszną kilka minut temu. To znaczy, że leki podziałały. Oby na dłużej...Cały wieczór przeleżałam z psiakami na kanapie głaszcząc każde po równo. Rokuś był wniebowzięty. Każda próba mojego wstania z kanapy kończyła sie podniesieniem łebka Czarnuszka i spojrzeniem tak pełnym wyrzutu, że siedziałam dalej. Straszny terrorysta się z niego zrobił.

 

Jasne :) poprostu tak na przyszłość podpowiadam gdyby się okazało że potrzebujecie więcej :) A jaki rozmiar pieluch nosi Rokuś ?bo ja mam jedno opakowanie w domu całe ale sprawdzę wieczorkiem i napiszę CI jakie mam może będzie dobre to chętnie przekażę. Trzymam kciki za Was - walczcie :*

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam z serdecznościami dla wszystkichbuzki.gif   nadrobiłam zaległości ,bardzo mnie ucieszyły ,dobre wieści Barsiczki, ma dziewczynka szczęście! trzymajmy się tego, że ...nie zachorujeokok.gif Ewciu ja do dzisiaj jak zdaję ,Romciowi relację ze spacerku to mówię... była 1 i 2.. ładna!ok2.gif /po serii biegunek/

Link to comment
Share on other sites

witam

bardzo współczuję 

moja sunia jest po dwóch nowotworach złośliwych i jakos żyjemy ostatnio podaje jej SCANOMUNE

Naturalna immunostymulacja

Zawiera beta-1,3/1,6-D-glukan (o najwyższym stopniu oczyszczenia) – 20 mg/ kapsułkę.

Beta-1,3/1,6-D-glukan stymuluje także elementy układu immunologicznego do niszczenia komórek nowotworowych. 

 

scanomune poleciła mi Pani weterynarz której pies zachorował na raka w tym samym czasie co moja sunia , bierzemy to juz trzeci miesiąc a sunia wyglada i zachowuje sie jak szczeniak !!!

 

przelew na 200 zł dla Rokusi przesłałam tylko tak moge pomóc 

trzymajcie się !!!!

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Kejciu napisał:

Jasne :) poprostu tak na przyszłość podpowiadam gdyby się okazało że potrzebujecie więcej :) A jaki rozmiar pieluch nosi Rokuś ?bo ja mam jedno opakowanie w domu całe ale sprawdzę wieczorkiem i napiszę CI jakie mam może będzie dobre to chętnie przekażę. Trzymam kciki za Was - walczcie :*

Kejciu, kupiłam mu na próbę rozmiar small i jest na styk, więc lepszy byłby medium, chociaz i ten mały zdaje egzamin.Ubrałam go dzisiaj w pierwszego pampersa, tak przejechał samochodem drogę na spacer. Potem od razu zdjęłam, na szczęście był suchy. Wgram potem zdjęcia, bo zrobiłam mu tuż po wyjściu z samochodu. Bardzo dzięuję jeśli masz któryś z tych rozmiarów, chętnie odbierzemy.

1 godzinę temu, anica napisał:

Zaglądam z serdecznościami dla wszystkichbuzki.gif   nadrobiłam zaległości ,bardzo mnie ucieszyły ,dobre wieści Barsiczki, ma dziewczynka szczęście! trzymajmy się tego, że ...nie zachorujeokok.gif Ewciu ja do dzisiaj jak zdaję ,Romciowi relację ze spacerku to mówię... była 1 i 2.. ładna!ok2.gif /po serii biegunek/

No tak, Barsiczka ma szczęście. Gorzej z Rokusiem, ale nie poddajemy się! 

37 minut temu, eossi napisał:

witam

bardzo współczuję 

moja sunia jest po dwóch nowotworach złośliwych i jakos żyjemy ostatnio podaje jej SCANOMUNE

Naturalna immunostymulacja

Zawiera beta-1,3/1,6-D-glukan (o najwyższym stopniu oczyszczenia) – 20 mg/ kapsułkę.

Beta-1,3/1,6-D-glukan stymuluje także elementy układu immunologicznego do niszczenia komórek nowotworowych. 

 

scanomune poleciła mi Pani weterynarz której pies zachorował na raka w tym samym czasie co moja sunia , bierzemy to juz trzeci miesiąc a sunia wyglada i zachowuje sie jak szczeniak !!!

 

przelew na 200 zł dla Rokusi przesłałam tylko tak moge pomóc 

trzymajcie się !!!!

 

Muszę popytać doktora Jagielskiego o ten preparat.

Eossi, dobry Duszku naszych psiaków, bardzo serdecznie dziękujemy! Jesteśmy z Elą bardzio wzruszone, że co jakiś czas ktoś sam, bez proszenia o pomoc tak po prostu z potrzeby serca wspiera któregoś naszego psiaka. To dla nas ogromna pomoc, nie tylko materialna. Czujemy się wtedy silniejsze, bo jest ktoś, kto nam wierzy i chce pomóc.

 

Doszła też wpłata od Ona03 - całe 50 zł! jesteście niesamowite, bardzo dziękujemy za wsparcie naszego Staruszeczka!

Wzrusza mnie to, że nadal chcecie pomagać w jego ratowaniu, w podniesienu jego jakości życia na ile się da. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź od Doktora Jagielskiego. Jednak zdecydowal się na podanie sterydu, ale w niewielkiej dawce, żeby nie obciążyć za bardzo serduszka. Tak szybko powracająca biegunka może świadczyć o zajęciu przewodu pokarmowego przez chłoniaka. Po ustabilizowaniu sie biegunki zaczniemy podawać Encorton. Jutro pojadę po receptę na inne wskazane przez Doktora leki. Część z nich przyjmował mój Semik i bardzo mu pomagały.

Wklejam ten opis poniżej:

* chłoniaki mogą zajmować ścianę przewodu pokarmowego i powodować biegunki, najczęściej jako jeden z elementów zajmowania większej ilości tkanek 
* można podać lek osłaniający śluzówkę przewodu pokarmowego  Venter - 3*dziennie 1,5 tabletki podane min. 1 godzinę po innych lekach; lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie działa ogólnoustrojowo
* dodatkowo jeszcze Stoperan - 3*dziennie 1 tabletka przez 1-2 dni, raczej nie dłużej 
* w razie utrzymywania się biegunki być może do podania antybiotyk Biotyl podskórnie przez 5 dni 

* w badaniu cytologicznym naciek chłoniaka o pośrednim stopniu złośliwości, najprawdopodobniej T-komórkowego 
* rokowanie dla tego rodzaju chłoniaków jest niepomyślne 
* z uwagi na wiek pacjenta nie należy rozważać intensywnego leczenia i wprowadzić tylko leczenie mające na celu zmniejszenie objawów chorobowych, a w zasadzie spowalniające postęp choroby
* wskazane sprawdzenie jeszcze poziomu wapnia    
* do podawania 
- lek sterydowy Encorton 20 mg - 2 tabletki rano z jedzeniem; po tym leku będzie więcej pił i oddawał więcej moczu; lek ten obciąża niestety układ krążenia, aczkowiek zalecona dawka nie jest wysoka; do wprowadzenia po normalizacji choć trochę stanu przewodu pokarmowego  
- Aspargin - 1 tabletka dziennie 
- przy podawaniu Encortonu konieczne odstawienie Opokanu !!!!!; Encorton będzie działał przeciwzapalnie, także w obrębie kości/stawów  
* w razie konieczności dodanie leku przeciwbólowego Gabapentin 300 mg - 2*dziennie 1 kapsułka 
* pozostałe leki należy utrzymać, w tym Polprazol 
* w miarę możliwości do jedzenia wywar z siemienia lnianego bez pestek rozwodniony do jedzenia 
* w przypadku nietolerancji Encortonu można podać najłagodniejszy z leków do chemioterapii doustnie co 2 tygodnie - na ogół tolerowany bez większych problemów i nie ma wpływu na układ krążenia 
  

 

Rokuś dzisiaj słabo sie czuł, a do naszej lecznicy schodzi sie po schodach. Jacek musiał do znieść na rękach, bo nie dawał rady sam zejść:( Krew została pobrana, a wyniki jutro. Za badanie krwi zapłaciłam dzisiaj 93 złote, paragon wkleję jutro.

Na zdjęciu właśnie go stawia na ziemi:

R106.jpg.4e54987440a17c905b84307073efd99e.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...