Jump to content
Dogomania

Rady dotyczące szczeniaka ON


muminka

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No przecież nie kłamię, mówię jak na spowiedzi. Berolina była hodowlą jak wiesz krótkowłosych ON, a według słów p.Turkiewicza "niestety" ale rzadko trafiały się też DONki , które jako pety oddawał np. Znajomemu księdzu. a Bojar trafił się właśnie mnie choć ja nie zakonnica:evil_lol:.
Ku mojej radości był zresztą wyjątkowo długowłosy. a co jeśzcze waźniejsze miał super charakter.
Tu znowu muszę potwierdzić Twoje słowa (chodzi o to na co zwracać uwagę wybierając hodowlę). Oboje rodzice mieli licencję niemiecką .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jula']No przecież nie kłamię, mówię jak na spowiedzi. Berolina była hodowlą jak wiesz krótkowłosych ON[/QUOTE]

Ayshe chodzi o to że nie krótkowłose się mówi, a twardowłose (chyba że tym razem ja coś pokręciłam:oops: ) krótkowłosych ONków nie ma nie było i nie będzie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jula:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ..krotkowlose to sa dobermany.onki sa twardowlose albo...normalnowlose[uzywajac okreslenia w nawiazaniu do wlosa gdzie wyraznie pisze jaki ow wlos ma byc]...ech to taka moja obsesja na rowniz z "wilczurami","owczarkami staroniemickimi","sredniowlosymi...i innymi polamancami.idelany wlos onka to twardy wlos okrywowy po ktorym woda scieka jak po folii.:p .
to prawda zem ialas duze szczescie kupic szczeniaka od Turkiewicza
[*].to byl Hodowca.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']Ayshe chodzi o to że nie krótkowłose się mówi, a twardowłose (chyba że tym razem ja coś pokręciłam:oops: ) krótkowłosych ONków nie ma nie było i nie będzie:evil_lol:[/quote]
byly skarbie:cool3: .wlos kreci pojawial sie dosc dlugo i we wzorcu polskiego kynologa z 1936 roku sa onki krotkowlose i..szorstkowlose z brodka jak i dlugowlose.ewolucja wzorca jest zawezanie wymagan w czasie polepszania i wyrownywania sie populacji danej rasy.dlatego wylatuja z niego kolejen przypadki .wlos kreci byl obecny[i pojawia sie acz b.rzadko]w populacji onkow z ddr.ojciec chity ma wlos normalny ale....krotszy niz wlos idelany.ja bym sie przypierniczyla do takiego wlosa.ale miesci sie jeszcze w widelkach.taki przyklad oczojebny:ghandi arlett:cool3: .wlos normalny ale...jeszcze troszke a moznaby go bylo zaliczyc do przedluzonego czyli juz dlugowlosego.ja ubolewam nad tym ze u onkow pojawia sie czesto miekka okrywa.tj.wlos okrywowy nie jest wystarczajaco twardy.idealny wlos okrywowy ma z psow ktore znacie shado.nie uzylabym do hodowli psa ktory nie ma zaznaczonej twardej okrywy.ale ja to wogole wielu psow bym do hodowli nie uzyla:oops:

Link to comment
Share on other sites

wiem, wiem, nie powinnam, ale muszę się pochwalić, że mam genialnego psa :)
nie tylko że zaczął tą purinę jeśc jak marzenie, nie tylko że w końcu przesypia całą noc :p, to jeszcze już od drugiego dnia nie zdarzyła mu się wpadka :crazyeye: z siusianiem i kupkaniem w domu. nawet w nocy :multi:.

jest grzeczny jak marzenie, wet go dobrze ocenia (chcoć rezerwuje czas za dwa miesiące na komplet badań - krew i badania stawów) i wogóle cud, miód i orzeszki.

jak rozpracuję jak się wkleja fotkę, to wkleję w galeri, choć od razu mówię że będzie to frodzio spiący, bo tylko w takim stanie leży dość długo bez ruchu :razz:.

pozdrawiam wszystick donkowców i onkowców :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wszystko to wiem, ale jeszcze nie spotkałam się z tym by którykolwiek hodowca (nawet Turkiewicz) był tak precyzyjny jak Ty. Mówią tylko potocznie długo-, krótko-ON i koniec. Więc dla uproszczenia też tak mówię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']OJ tam:razz: ja szczerze to już tyle się dowiedziałm od takiego gadającego krasnala:razz: co nawija i nawija:razz: że mnie się już wszystko kręci:oops: ale sprostowania zawsze mile widziane:lol:[/quote]
jestem ciekawa co bralas ze gdzies widzialas gadajace krasnale:diabloti: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']jestem ciekawa co bralas ze gdzies widzialas gadajace krasnale:diabloti: :eviltong:[/QUOTE]

Nie musiałam nic brać:eviltong: taki mały gadający krasnal kręci się niedaleko:razz: nosi okularki i jest uperdliwym tresserkiem:eviltong: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']Ooo, troche sie znamy, a poznamy sie jeszcze lepiej:p myśle że wpadniemy z Gabrysiem poprzeszkadzać w niedzielę:diabloti:[/quote]

Przeszkadzanie bylo bardzo intesywne :evil_lol: Moi kursanci na pewno mnie za to kochaja :evil_lol: A Gabrys slodziaczek, mam nadzieje, ze niedlugo sie spotkamy juz nie tylko w celach towarzyskich :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Saba']Przeskakiwanie przez rów z wodą i sugestia żeby kolejny bardzoszeroki przeskoczyć nie jest związane w ogóle z wodą ale ok :evil_lol:

[SIZE=1]No dobra ale ryzyko zamoczenia się było minimalne :lol:[/SIZE][/quote]

Po prostu dbam o twoja kondycje i skocznosc :eviltong: Poza tym, wiedzialas gdzie bedziemy tropic, trzeba bylo wziasc kalosze :eviltong: Ja za to musialam lazic z ciezkim laptopem patrzac jednoczesnie na nasze psy siedzace w samochodzie. Dlaczego ja nie kupilam sobie plecaka, zamiast torby :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']chodzi o tego małego szkraba co był na tropieniu w piątek? :loveu: ten co tak z Ramzeskiem ładnie wyglądali? :loveu: :cool3:[/quote]
Noo, wyglądali nieźle razem:p szkoda tylko że kolega z aparatem nie strzelił foty jak pańci szczęka do kostek opadła, bo pieseczek nosek w ślad wsadził i sobie po nim poszedł, a pańcia myślała że pieseczek za mały głupek jeszcze a to pańcia na głupka wyszła:oops::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']Noo, wyglądali nieźle razem:p szkoda tylko że kolega z aparatem nie strzelił foty jak pańci szczęka do kostek opadła, bo [b]pieseczek nosek w ślad wsadził i sobie po nim poszedł, a pańcia myślała że pieseczek za mały głupek jeszcze a to pańcia na głupka wyszła[/b]:oops::eviltong:[/quote]

tym oto sposobem wygralam flaszke :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...