Jump to content
Dogomania

Rady dotyczące szczeniaka ON


muminka

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ayshe']o to troche po ptokach.no nic ,niepotrzebnie sie nastukalam paluchem po klawiaturze[/quote]


Potrzebnie, potrzebnie...prędzej czy później wejdzie tu jakaś zbłakana duszyczka i już będzie wiedziała więcej niż np ja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mi-la']ayshe....że też ja nie poczytałam tego co piszesz wcześniej...jakieś 4,5 miesiąca wcześniej.[/quote]akurat to cos da.jedzie sie...wybiera z roznych powodow i albo sie trafi dobrze albo srednio dobrze albo do doopy.:shake: .wiecej ludzie czasu spedzaja nad wyborami w hipermarkecie robiac zakupy niz jak juz pojada do hodowcy.zawsze mozna zrobic w tyl zwrot i wyjsc.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ayshe bądx pewna, że jak w końcu będę mogła miec 2 psa, to zamęcze was wybieraniem :) a tak z innej beczki, to za ile można kupić szczenie po tak wyszkolonych rodzicach jak pisze Ayshe ? pytam z czystej ciekawości :cool1: bo moze juz pwoinnam zacząc odkładać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

właśnie... gdyby sie wcześniej wiedziało... ile właścicieli ON to mówi? chyba większość owczarkowych dogomaniaków... ja też i szczerze mnie to boli, że cały czas siedziałam na forum, gdzie częściej ja (bez wiedzy) odpowiadałam na pytania niż je zadawałam... ale jest jak jest 2gi raz nikt z nas na pewno nie popełni takiego błędu, inne-owszem ale mniej krzywdzące :roll:
pozdrowienia dla wszystkich, którym się nie udało trafić w tą przysłowiową dziesiątke... :evil_lol: nie no dobra jak dla wszystkich to wszystkich
następny pies... to dopiero będzie wybitna bestia co? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Eto']Ayshe bądx pewna, że jak w końcu będę mogła miec 2 psa, to zamęcze was wybieraniem :) a tak z innej beczki, to za ile można kupić szczenie po tak wyszkolonych rodzicach jak pisze Ayshe ? pytam z czystej ciekawości :cool1: bo moze juz pwoinnam zacząc odkładać :evil_lol:[/quote]ja o onach moge non stop:evil_lol: ...
mysle ze normalna cena jest osiagalna tj.1,5tys.mozna kupic dobrego ona.mysle ze warto stawiac wymagania i promowac tych ktorzy naprawde sie staraja.bardzo ubolewam nad tym ze tak malo hodowcow pracuje z onami po uzyskaniu minimum szkoleniowego :shake: .mysle ze to jest problem.bardzo mi sie marzyloby mniej czasu na ringach wystawowych a wiecej na cwiczakach dla onow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']natychmiast zmien karme.kazdy dzien na pedigree to dzien stracony i ogormne prawdopodobienstwo wystapienia np.mlodzienczego zapalenia kosci.natychmiast kup karme full wypas tj.w tym wypadku typu purina pro plan[polecam z ryba] lub orjien puppy.po miesiacu mozesz przejsc na karme ktora nie bedzie tak szczeniaka pedzic z wzrostem czyli np.bewidog puppy llub junor ale ja trzeba troche dosuplementowac.dodajesz wapno irish cal firmy beaphar.jesli to jest onek o normalnym wlosie to suplementujesz twarozek odluszczony ,zoltko 2x w tyg,miodek+mleko dla szczeniat i dodaesz irish cal do tej papki.jesli do donek to to samo ale bez mleka.bewidog zapewni ci spokojny wzrost szczeniecia bez wystrzelenia w gore i duzej masy ciala co powoduje problemy z aparatem ruchu w onka.oraz problemy z przyswajalnoscia mineralow.[/quote]

dziękuję bardzo za radę - już kupiłam purinę pro plan i podaję (choć mu to nie wchodzi...) skonsultuję z wetem i zastosuję się do wskazówek. właśnie taki twarożek robiłam kiedyś mojego corgiemu. teraz też chciałam to robić, ale nie wiedziałam czy dla onków jest to zalecane.

dziękuję raz ejszcze :modla:

dodam że to jest donek

Link to comment
Share on other sites

muminka-pociechy z psiaka i niech sie zdrowo chowa:p
ps.aaa zapomnialam...moze ci kiepsko jesc purine bo pedigree ma dodatki zapachowe i smakowe.tak jak hamburgery w macdonalds.a purina nie ma tego syfu.wiec pies musi sie przyzwyczaic do tego ze zarcie nie jedzie mu tak chamsko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muminka']oj mam nadzieję, bo wczoraj to mnie tak nastraszyliście...

niestety, juz się w nim zakochałam. teraz łobuz jeden śpi jak zabity.[/quote]
nie sadze muminka zeby ktos mial taki zamiar nastraszyc cie:roll: :p ....
ja wiem jak sie nagminnie kupuje psa -sercem.i najwazniejsze zeby wszystko bylo ok i napewno bedzie.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Nie da sie nadrobic niedoborow zywieniowych z tego okresu. Oczywiscie mozesz karmic dobrze szczeniaka i nic mu nie bedzie. Ale masz jednak duze szanse na regularne wizyty w lecznicy.[/quote]
hmm to ja sie przyznam, ze ckeina w chodoffli akmrili pedigree i ja w domu takze, ozniej frieskes, darling chappi.... i tak do 12 meisaca jego zycia;/ a jedyne problemy to w sumie tens wierzbowiec... jak do tej pory.. a pies za meisac skonczy 2 lata.. nie zbeym byla dumna.. ale tez bylam nieswiadoma....

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/psy%20schroniskowe/onkiyse008.jpg[/IMG]

spójrzcie jaki on jest sliczny! dlaczego nikt go nie adoptuje :-( dlaczego ja nie mogę :placz:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=37265&page=58[/URL]

ps. przepraszam za offa ... no to wkońcu wątek szczeniaczkowy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']natychmiast zmien karme.kazdy dzien na pedigree to dzien stracony i ogormne prawdopodobienstwo wystapienia np.mlodzienczego zapalenia kosci.natychmiast kup karme full wypas tj.w tym wypadku typu purina pro plan[polecam z ryba] lub orjien puppy.po miesiacu mozesz przejsc na karme ktora nie bedzie tak szczeniaka pedzic z wzrostem czyli np.bewidog puppy llub junor ale ja trzeba troche dosuplementowac.dodajesz wapno irish cal firmy beaphar.jesli to jest onek o normalnym wlosie to suplementujesz twarozek odluszczony ,zoltko 2x w tyg,miodek+mleko dla szczeniat i dodaesz irish cal do tej papki.jesli do donek to to samo ale bez mleka.bewidog zapewni ci spokojny wzrost szczeniecia bez wystrzelenia w gore i duzej masy ciala co powoduje problemy z aparatem ruchu w onka.oraz problemy z przyswajalnoscia mineralow.[/quote]
A royal canin?? Ten specjalny dla szczeniaka owczarka niemieckiego?? Jak go oceniasz??

Link to comment
Share on other sites

dooopnie go oceniam:shake: .to tak w skrocie:evil_lol: .karmilam nim z pol roku +3 mioty...porazka.rosly jakby im ktos doplacal za czas.a to u mnie zapala duzo czerwonych swiatelek w glowie.hodujac psy z takim wyspecjalizowanym aparatem ruchu trzeba pamietac ze onek to pies sredni.bo inaczej naprawde olbrzymy na wozkach wozic bedziemy.onki poza tym uczulaja sie na kurczaka..zapalenie kosci mlodziencze...rozne akcje ze skora...czasem przewlekle....niepodoba mi sie karmienie tym onka ...za duzo dopalaczy....:shake: ...

Link to comment
Share on other sites

Aga i Eto-a mnie meczy takie zdjecie szczeniora na adopcjach onkow...w zyciu nie iwdzialam takiego szczeniora z tak przerazliwie smutnymi oczami...te onki zza krat...i potem allegro a tam...masowa produkcja ....kto kupi tyle psow?ile osob zmieni je na mlodszy model bo tyle ich jest....przeraza mnie to wszystko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']dooopnie go oceniam:shake: .to tak w skrocie:evil_lol: .karmilam nim z pol roku +3 mioty...porazka.rosly jakby im ktos doplacal za czas.a to u mnie zapala duzo czerwonych swiatelek w glowie.hodujac psy z takim wyspecjalizowanym aparatem ruchu trzeba pamietac ze onek to pies sredni.bo inaczej naprawde olbrzymy na wozkach wozic bedziemy.onki poza tym uczulaja sie na kurczaka..zapalenie kosci mlodziencze...rozne akcje ze skora...czasem przewlekle....niepodoba mi sie karmienie tym onka ...za duzo dopalaczy....:shake: ...[/quote]
Taaa... a to na dodatek jeszcze nie onek, tylko donek. I rośnie jak na drożdżach:cool3: Tyle że je ładnie tę karmę i kupy bardzo dobre po niej. Ale oczywiście nie może być to jedynym kryterium. Ma 11 tygodni, to juz chyba na bewi doga juniora sie kwalifikuje?? Moze to go troche spowolni :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ayshe .. ja po prostu nei mogę już spac po nocach, koniecznie chcę mieć 2 psa ... i to nie wiąże się prawie z niczym dla moich domowników a jedynie z obecnością 2 psa, bo sama siebie i eta utrzymuję i jeszcze jeden lub dwa nawe psy to dla mnei żadna różnica, ale po prostu nie mogę ich przekonać ..

a taki szczeniak jak ten ... ach ja bardzo chciałabym go miec i pokazac mu że istenieje na ziemi psi raj ... wogóle te onki z tego wątku .. jak ludzie moga być tak okrutni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']Taaa... a to na dodatek jeszcze nie onek, tylko donek. I rośnie jak na drożdżach:cool3: Tyle że je ładnie tę karmę i kupy bardzo dobre po niej. Ale oczywiście nie może być to jedynym kryterium. Ma 11 tygodni, to juz chyba na bewi doga juniora sie kwalifikuje?? Moze to go troche spowolni :roll:[/quote]ja juniora daje od 4 miecha dopiero:razz: .nie musi byc bewi dog.moze byc jakakolwiek karma ale bardziej "lysa".np.nutra.tylko ze musisz ja suplementowac tj.nie karme tylko posilek dodatkowy,niewielki.suplementujesz wg potrzeb.ja wiem ze je i koopy ladne.:roll: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ja juniora daje od 4 miecha dopiero:razz: .nie musi byc bewi dog.moze byc jakakolwiek karma ale bardziej "lysa".np.nutra.tylko ze musisz ja suplementowac tj.nie karme tylko posilek dodatkowy,niewielki.suplementujesz wg potrzeb.ja wiem ze je i koopy ladne.:roll: :evil_lol: .[/quote]
mhmm, czytałam tam wcześniej. Przec rc dawałam eukanube, ale po tygodniu to sie odwracał na jej widok. I bezustanna sraka. Dlatego tak mnie ten rc cieszył, ze piesio go tak ładnie wchłania, ale widać aż za ładnie:-( W ogóle to mu jeden z posiłków suchej karmy dziennie zastepuje jedzonkiem gotowanym - indyk lub ryba z ryżem i warzywami, tez oszaleć można bo co znawca to inna opinia, jedni ze jak sucha to sucha tylko i nie mieszać z przygotowywanym żarciem bo sie bilans psuje i w ogóle tragedia katastrofa, inni że to nic nie szkodzi i dobrze karmić tak i tak, jeszcze inni że sucha to w ogóle bleee...:crazyeye::shake: Tak czy inaczej karme powoli zmienimy, mam nadzieje że obejdzie się bez rozrzedzonch kupeksonów:razz: dziekuje bardzo za porade:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alantani']Ooo, troche sie znamy, a poznamy sie jeszcze lepiej:p myśle że wpadniemy z Gabrysiem poprzeszkadzać w niedzielę:diabloti:[/quote]


To moze od razu male sladowanie?? :razz: W niedziele zwykle po posluszenstwie jedziemy tropic.

Link to comment
Share on other sites

Dla potwierdzenia słów Ayshe. Mojego poprzedniego DONka kupiłam w dobrej renomowanej hodowli ON krótkowłosych, najpierw dotawał karmę Shur-gain poleconą przez hodowcę (hodowca z Poznania, Internetu 10 lat temu nie było a karma w W-wie wtedy trudno dostępna), a po krótkim czasie dostawał Royal Junior. W wieku roku dostał młodzieńczego zapalenia kości.
Na szczęście przez 9 lat jego życia była to jego jedyna choroba.A nowotwór na który zmarł to niestety trochę inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...