Jump to content
Dogomania

Komendy zaprzęgowe


GaliuszWielki

Recommended Posts

[QUOTE]Nie chce być wredna ale dla psa chyba bez różnicy co mówisz. On i tak samego słowa nie rozumie a tylko uczy się po jego wypowiedzeniu wykonywać konkretną czynność. Psu bedzie bez różnicy czy będziesz mówić gee, right czy sałata jeśli nauczysz go po tym skręcać w prawo. Słowo jest Twoim wyborem, możesz wybrać cokolwiek, a psu to wisi... ważne jedynie żeby go nie kołować ciągłymi zmianami, tylko go nauczyć. Pies się w kilka dni tego może nie nauczyć... potrzebuje czasu żeby to dobrze pojąć.[/QUOTE]
Dokładnie, ważne jest tylko, aby słowa broń bosz nie były w jakikolwiek sposób podobne i to, co napisała Greven:mocny charakterystyczny dla każdej komendy nacisk:)

Ja z moim psem używam komendy starowej właśnie"iĆ!", na zwiększenie tempa:"szybko!szybko!"bardzo szybko i mocno wykrzykiwane, na spowolnienie:"powoli!" też dosyć charakterystycznie wykrzyknięte na stop:"STÓJ!" co jest musi być po prostu najbardziej dosadnie wykrzykniętą komendą w naszym wypadku, ażeby była w miarę skuteczna;)
Uczyliśmy się tego na spacerach i podczas jazdy na rowerze. Bezpośrdnio przed przyzpieszeniem lub zwolnieniem wykrzykiwałam komendę.
Z "prawa" i "lewa" mamy duży problem, bo rower nie jest wystarczająco prostolinijny w narzucaniu kierunku:diabloti:
Musimy zacząć stosować metodę wcześniej wspomnianą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow'] na spowolnienie:"powoli!" też dosyć charakterystycznie wykrzyknięte[/quote]
tzn.? przeciągasz "pooowoooli" (jak w komendzie głosowej dla konia: uuu, hoo), czy mówisz zdecydowanie?

[quote name='lupak']Zaobserwowałam u kilku musherów jak psy ruszały na świst (bo gwizdem tego nie nawę)[/quote]
W przypadku koni też używa się gwizdów i świstów - ale ja jestem beztalenciem muzycznym ;) więc wolę słowa. Gwizd / świst bardzo dobrze działa na niektóre zwierzęta, lepiej niż głos.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie przeciągam, ale stawiam mocny akcent na koniec wyrazu;)
Do Fado w ferworze biegu nie docieraja prośby, trzeba ostrych reakcji:)
O ta, świst, gwizd jest dobry, sama też używam nieraz popędzając psa...
Widziałam też profesjonalnego mushera w zaprzęgu z 109oma psami, ktory używał meeegadonośnego świstu do ruszenia z miejsca:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']
Widziałam też profesjonalnego mushera w zaprzęgu z [B]109oma psami[/B], ktory używał meeegadonośnego świstu do ruszenia z miejsca:)[/quote]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye: gdzie taki zaprzęg . Też chce zbaczyc . Ja najwiecej widzialam 16 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...