Jump to content
Dogomania

Crufts 2013


Jagoodka

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pierozek_monika']:) na razie tylko numerek na maila,
poczekam ze zgłoszeniem na numerek podany pocztą, jestem ciekawa jakie tytuły przydzielili[/QUOTE]
Chodziło mi o szybkie załatwienie sprawy ;))
A tytuły pewnie też tylko POL CH będzie... Nie do końca czaję czemu tylko to zatwierdzają ale w zgłoszeniu na wystawę można wpisać wszystkie;))

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że jestem już nudna, ale nie daje mi to spokoju :(
Chodzi mi o klasę special working
Ponieważ w opisie tej klasy też pisze
[QUOTE]N.B. Dogs entered into this
class no longer have to qualify for entry in a breed class first.[/QUOTE]
jak to dokładnie rozumieć: że nie będzie już miał prawa zgłoszenia do klasy typu np open? czy jak?

druga wątpliwość: na fosse data nie podpowiada mi tylko tych klas, do których mój pies ma prawo, tylko wszystkie. Ktoś pisał, że podpowiada klasy do których mamy prawo zgłosić psa.

Dodatkowo martwię się, że skoro KC uznał tylko dyplom ch PL, to może i certyfikat użytkowości też poszedł - nie wiem - do kosza? Fossedata nie prosi o dosłanie żadnych certyfikatów... Nie zakwestionują tej klasy? Mogli by to zrobić, byle nie na wystawie...
Mogę zgłosić i wystawić w obu klasach? Open i użytkowej?

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się, certyfikat uzytkowości na pewno nie przepadł. A jak ci zakwestionują na wystawie to masz ze sobą oryginalny certyfikat i nie będzie problemu.
Możesz zgłosić i do jednej klasy i do drugiej, ale sie nie oplaca. Wtedy musisz wygrać obydwie klasy, żebyś mogła wyjść do porównania o CC. Jak wygrasz w jednej klasie, a w drugiej przegrasz to automatycznie nie możesz wyjść z psem do porównania o CC. Więc lepiej nie być nadgorliwym i zgłaszać tylko do 1 klasy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Jagoodka']Nie martw się, certyfikat uzytkowości na pewno nie przepadł. A jak ci zakwestionują na wystawie to masz ze sobą oryginalny certyfikat i nie będzie problemu.[/QUOTE]

:multi: tak Jagoda, tak jest. Wysłałam zgłoszenie do użytków, dosyłając jeszcze mailem certyfikat z zapytaniem, czy wszystko ok, i Pani mi potwierdziła, że tak, prosząc, abym wzięła i na wystawę ten papierek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Guldynka']Mam pytanie do zmotoryzowanych uczestników Crufts, w jakiej firmie i jakie ubezpieczenie samochodowe najlepiej wykupić jadąc przez Niemcy, Belgię, Francję i Anglię ?[/QUOTE]

Polska jest w Unii a więc ubezpieczenie które każdy ma obowiązek mieć obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Lofty, tak to jasne ale mnie chodzi o dodatkowe ubezpieczenie pojazdu z tytułu np. awarii coś w rodzaju Assistance. Czytałam wypowiedzi ludzi właśnie o assistance, nie byli zadowoleni. Może ktoś z Was ma inne zdanie? A może ktoś w innej firmie takie dodatkowe ubezpieczenie wykupił?

Link to comment
Share on other sites

My mamy 2 rózne asistance:
1 z Nissana: jeżeli zepsuje się samochód to w każdym miejscu dadzą samochód zastępczy na chyba tydzień, zholują, zapewnią naprawę samochodu i nocleg. Taki full service.
2 mamy od ubezpieczyciela, chyba Generali, też full service z tym, że tu samochód zastępczy na 2 tygodnie.
Z żadnego jeszcze nie korzystaliśmy na szczęscie więc nie wiem czy są ok czy nie.
Oba były brane przy kupnie nowego samochodu i np ten w Generali to jakieś rozszerzone AC...
Z tego co mi mama podpowiada to najlepiej zapytać swojego ubezpieczyciela o asistance a najlepiej sprawdzić czy przy swoim OC go nie ma...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']Ale to sa statystyki z 2011 roku... :([/QUOTE]
Ale wtopa... Podano mi je jako tegoroczne więc nie sprawdzałam daty...

EDIT teraz już tegoroczne ;)
[url]http://www.crufts.org.uk/news/crufts-2013-entry-figures[/url]

Edited by mrau
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...