Jump to content
Dogomania

Jak przekonać do siebie dwa maleńkie pieski w wieku ponad roku? czyli z kojca do domu


puma08

Recommended Posts

Witam. 2 dni temu pojechałm w drugi koniec polski po zaniedbane Gzrywacze z ''hodowli''. Pani już likwidowała tą strasznie nie opłacalną rase. Certyfikaty Kennel Clubu, 1 szczepienie, kupka brudu i strachu trzesąca się okropnie...! z zaropiałymi oczkami beznadziejnie obcięta, brudna i śmierdząca. Jechałam po sunie, aby czasem nie trafił się na nią następny ''hodowca'' ... patrząc na te biedaki wróciłam z dwoma. Rodzeństwo urodzone w czerwcu 2011r. Po umyciu, wyczesaniu i kilku dniach w domu - na legowisku, kocyku i łóżku maleństwa odzyskały swój urok.. choć wiem, że doprowadzenie ich do normalnego stanu wagowego potrwa.. - bynajmniej pieska, bo jemu wystaję kręgosłup z żebrami.. ;(
Maleństwa są strasznie strachliwe! Boją się ludzi, zwierząt, szurania, odkurzacza, szczotki, wyższego tonu czy podniesionej ręki. Dosłownie wszystkiego. Tam były w kojcu w błocie! Pies już kryje, sunia dostanie niedługo cieczkę więc trzeba zbierać na 2 zabiegi... ale już koniec żalenia się.... Maleństwa były zastraszane przez dzieciory tej okropnej baby co wdziałam na własne oczy. Co mogę zrobić aby przekonać je do siebie? Nie krzycze na nie, jestem czuła i ciepła dla nich. Czesto glaszcze, przytulam, mówie do nich - spokojnym glosem, ale to nic nie daje. Boją się. Tak myślę, że tu czas pewnie odegra najważniejszą role..... Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy masz możliwość skontaktować się z dobrym szkoleniowcem? Generalnie ja rozumiem, że psy miały straszną przeszłość (mam nadzieję, że nie zapłaciłaś za nie babsku), ale samą czułością raczej się niewiele zdziała. Psy potrzebują określonych zasad, konsekwencji, możliwości zmęczenia się fizycznie i psychicznie (nauka różnych rzeczy), pewnie pracy odwrażliwiającej na różne odgłosy, przedmioty, sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...