Jump to content
Dogomania

Krew w moczu, wymioty


martinaa

Recommended Posts

Witam serdecznie
Mam problem z moim psem, Lola jest kundelkiem średniej wielkości, ma 2 latka, jako szczeniak była wzięta ze schroniska.
Jest bardzo wesołym, żywym psem. Jedyny problem to popuszczanie moczu kiedy się zdenerwuje, ale bardzo rzadko.
Wczoraj wieczorem zwymiotowała pokarm, ale zachowywała się normalnie więc nie przejęliśmy się.
Dzisiaj rano znalazłam dziwne brązowe plamy, zaraz wyprowadziłam ją na dwór i kiedy robiła siku zebrałam jej mocz - był ciemno-brązowy.
Natychmiast pojechałam do weta.
Powiedzieli że tego moczu nie mogą zbadać, zrobili jej badanie krwii i wszystkie wyniki są ok, wykluczyli babeszję. Była tylko troszkę odwodniona ale nie piła jeszcze tego dnia wody. Miała temperaturę 39,4. Spojówki ładnie różowe. Przy badaniu brzuszka znów zrobiła brązowe siku ale to akurat nic dziwnego u niej, sikała ze strachu. Dostała leki przeciwzapalne, antybiotyki, przeciwkrwotoczne, nospe. Mamy jutro jechać rano na badanie moczu, jeśli bedzie wygladał troche jaśniej. Jeśli nie to usg. Podejrzewają infekcje pęcherza albo kamienie.
Po powrocie do domu była osowiała, nie chciała jeść, ale zrobiła normalną kupkę. Potem zwróciła dużą ilość żółtego płynu i białej piany. Po tym poczuła się wyraźnie lepiej, szczekala na inne psy, biegała, machała ogonkiem. Teraz sobie śpi.
Niby nic na razie nie mogę zrobić, ale strasznie się martwię. Wzięłam wolne i ją obserwuję. Może macie jakieś pomysły, co to może być?

Pozdrawiam!

Edited by martinaa
Link to comment
Share on other sites

pierwsze pytanie czy pies był zabezpieczany p/kleszczom,czy nie znalazłas kleszcza na niej ok 3-4 dni temu,to że nie znależli babeszki nie oznacza że jej nie ma(wiesz mi wiem co piszę)trzeba zrobić badanie moczu to pewne-ze złapaniem nie powinnaś mieć problemu,niech zrobia rozmaz krwi raz jeszcze.szczerze powiedziawszy przy zap.pecherza rzadko sie zdarza osowienie i brak apetytu(miesiąc temu mój pies tez miał krwiomocz,bez wzrostu tem i pogorszenia nastroju-badanie moczu potwierdziło struwity w moczu)

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam jeszcze do weta, wydaje się że wymioty były reakcją na leki, po nich była poprawa i teraz pies zachowuje się normalnie - biega, szczeka, wrócił apetyt, jak gdyby nigdy nic. Jutro rano jadę do weta, problem w tym że powiedzieli że jeśli mocz nadal będzie brązowy to nie mogą zrobić badania... Dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Zrobili to badanie moczu i wykryli... czerwone krwinki :P Niespodzianka. Mocz jest dużo jaśniejszy, ma kolor herbaty, no ale jednak nadal... Poza tym pies zachowuje się normalnie, apetyt ma ale dzisiaj np. zwróciła jedzenie. Jest na antybiotykach i przeciwkrwotocznych. Martwi mnie że nadal nie mają przyczyny :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...