Jump to content
Dogomania

"stream dla psiaków" akcja bez zbierania pieniędzy! SĄ PIERWSZE EFEKTY!


Nuta le Bób

Recommended Posts

[quote name='Jola+Rani+Sari']U nas macie kredyt zaufania [IMG]file:///C:\Users\iluzja\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif[/IMG] Udostępniam akcję na FB.
Sprawdzę tylko godziny w umowie z Polsatem, bo jest tam chyba wpisany nocny, bezpłatny transfer.
Mamy w sieci trzy komputery na jednej karcie. Jeżeli będą włączone trzy, to będą się liczyły jako jeden widz, czy trzech widzów?[/QUOTE]
Nie miałem wcześniej styczności z internetem od Polsatu. Wydaje mi się jednak, że nawet gdybyś miała włączone trzy komputery liczyłoby się to jako jeden widz. Chodzi tutaj przede wszystkim o Twój adres IP. Mogę się mylić, jednak nawet jeden komputer będzie jak najbardziej ok. Bardzo dziękujemy za wsparcie i przekazywanie tego pomysłu dalej.
[quote name='Emiś']czy ja dobrze rozumiem, że ktoś wchodzi na wasz kanał i patrzy, jak Wy przez 8h napierdzielacie w gierkę? [/QUOTE]
Mniej więcej tak to wygląda. Czołowi streamerzy przyciągają po kilka tysięcy takich fanów. Często mają też podpisane umowy z producentami sprzętu stricte dla graczy. Ot praca jak każda inna, wymagająca jednak kreatywności i szerokiej wiedzy branżowej.
[quote name='Ulka18']No wlasnie, nawet gdyby zgarneli wszystko! Super... To dlaczego ja mam komus dokladac kabzy do kasy? Mnie nikt nie pomaga zarabiac, nie szukam naiwnych na forach tematycznych, zeby dorobic. To co zarabiam idzie na zycie i mieleckie psy bezdomne. I tak od lat.

Czekam na regulamin.
Zapytam tez Corke, ktora mocno siedzi w srodowisku graczy, nie wiem tylko czy akurat w tej grze jest aktywna (World of Warcraft czy podobnych) [/QUOTE]
Nie graliśmy i raczej nie będziemy grać w World of Warcraft. Mamy dużo ciekawsze pomysły do realizacji. Ograniczanie się tylko do jednej gry nie byłoby rozsądnym wyjściem biorąc pod uwagę nasz długofalowy cel. Widzowie są wybredni. Jeżeli dana stacja telewizyjna emituje powtórki, nie budzą one przecież większego zainteresowania. Stream działa podobnie pod warunkiem, że rzeczywiście chce się odnieść sukces. Dlatego cała koncepcja wymaga kreatywności i stałego zaskakiwania widza pomysłami których nie zobaczy nigdzie indziej.
Nie obraź się proszę za to co napiszę. Mam po prostu wrażenie, że nawet gdybyś nas poznała osobiście – nie zmieniłoby to Twojego nieufnego podejścia. Nie rozumiem dlaczego nie odnosisz się zupełnie do naszych wypowiedzi w tym wątku. Ustosunkowaliśmy się w naszym poprzednim poście do Twoich wypowiedzi gdyż tego w moim mniemaniu wymaga kultura dyskusji. Przedstawiasz nam swoje zdanie i szanujemy to. Nie popierasz tego jednakże argumentami, a zwyczajnie rzucasz oskarżeniami o oszustwo. Zasugerowałaś wprost, że szukamy naiwnych ludzi żeby dorobić. To poważny i obraźliwy zarzut dla nas i dla wszystkich którzy zdecydowali się wspierać nasz projekt. Prosiłbym w takim wypadku o jakieś solidne podstawy do takich twierdzeń. Odgórne zakładanie, że każdy nowy użytkownik chce oszukać innych jest odrobinę nie fair.
Pozdrawiam, Krzysztof

Edited by Nuta le Bób
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 621
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się pisze jakby co i już się tam zarejstrowałam ;) Fajny pomysł i oby faktycznie przyniósł $ psiakom w potrzebie. A co do szukania naiwnych: moim zdaniem jest tak że jeśl psy na tym również skorzystają to czemu nie wesprzeć w takim pomyśle? Każdy człowiek zarabia tak czy inaczej i wielu z was połowę pensji oddaje na psy, koty...A czy ten pomysł to nie jest to samo? Wilk syty i owca cała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romenka']Ja się pisze jakby co i już się tam zarejstrowałam ;) Fajny pomysł i oby faktycznie przyniósł $ psiakom w potrzebie. A co do szukania naiwnych: moim zdaniem jest tak że jeśl psy na tym również skorzystają to czemu nie wesprzeć w takim pomyśle? Każdy człowiek zarabia tak czy inaczej i wielu z was połowę pensji oddaje na psy, koty...A czy ten pomysł to nie jest to samo? Wilk syty i owca cała.[/QUOTE]

Dziękujemy.Jest nas coraz więcej!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Dzięki za zaproszenie. Ciekawe. Będę obserwować i ew. dołączę.[/QUOTE]
Oczywiście zapraszamy również na audycję poprzedzającą start akcji
[quote name='Soko']Dołączam . zastanawiam się jedynie czy gdy laptop przejdzie w stan uśpienia w nocy to czy to niczego nie przerwie?[/QUOTE]
W przypadku o którym piszesz niestety nastąpiło by rozłączenie w momencie kiedy laptop przeszedł by w stan uśpienia. Możesz jednak czasem wejść na nasz kanał gdy będziesz po prostu pracować na laptopie w godzinach streamu. To też nam pomoże
[quote name='_gos_']Ale fajny pomysł!
Popieram, włączam się i pozdrawiam ludzi z "branży" (chociaż ja "z drugiej strony", czyli game dev:))[/QUOTE]
Dzięki za miłe słowa i pozdrawiamy rodzimy game developing!:)

[quote name='Martika@Aischa']A mnie się pomysł bardzo podoba i wierzę że i Krzysztof i Malwina mają ogromne serce dla psiaków. Czekam na ( lajfa) :)[/QUOTE]
Dziękujemy za zaufanie! O „lifie” poinformujemy każdego prywatną wiadomością na dogo. Oczywiście z wyprzedzeniem!

Edited by Nuta le Bób
Link to comment
Share on other sites

Może jestem naiwna, ale wierzę, że to się uda.
Pod warunkiem, że grono sceptyków nie będzie zniechęcało innych. Bo przecież trzeba najpierw zrobić próbę tego, jak to zafunkcjonuje, więc zebrać sporą ilość widzów. Mówienie, że "dołącze jak zobaczę czy to wyjdzie" to tak, jakby wszyscy powiedzieli "też pomogę temu psu, jeśli zobaczę, że inni pomagają"
Wiem, że nie można nikogo do niczego zmuszać, ale tak, jak ktoś napisał, nas to nic nie kosztuje, szczególnie jeśli i tak siedzimy późnymi wieczorami na kompie.

Tak mi się przypomniało, co do:

[quote name='romenka']Wilk syty i owca cała.[/QUOTE]

Piękne zdjęcie z wilczakami :)

[IMG]http://www2.wilczyomen.pl/images/2403.jpg[/IMG]

Powodzenia! Postaram się namówić kilka osób spoza dogo

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zaproszenie,jestem jak najbardziej za :) !
Kompa na noc wprawdzie nie zostawiam włączonego, ale przeważnie siedzę do późna, więc zawsze te 3-4h sie nabije ;)

W jakie gry planujecie grac? ( Bo jeśli w Dotę to może by się też mój brat tym zainteresował, który w Dotę potrafi cały dzień i noc grać;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajzera']

Powodzenia! Postaram się namówić kilka osób spoza dogo[/QUOTE]

Dziękujemy bardzo za wsparcie i zaangażowanie. Byłoby świetnie gdyby Ci się udało.

[quote name='Kasiass']Dzięki za zaproszenie,jestem jak najbardziej za !
Kompa na noc wprawdzie nie zostawiam włączonego, ale przeważnie siedzę do późna, więc zawsze te 3-4h sie nabije

W jakie gry planujecie grac? ( Bo jeśli w Dotę to może by się też mój brat tym zainteresował, który w Dotę potrafi cały dzień i noc grać )[/QUOTE]

Plany są dosyć zróżnicowane. Aktualnie gramy w Guild Wars 2, ale podczas całej akcji wrzucimy na ruszt masę gier. Zależy nam na różnorodności, tak aby widzowie nie nudzili się oglądaniem ciągle jednego tytułu. Mamy w zanadrzu mnóstwo klasyków, ale chcemy również grać w najnowsze tytuły tuż po premierze. Ludzie są wtedy często zainteresowani danym tytułem, i chcą zobaczyć „z pierwszej ręki” jak wygląda gameplay. To szansa na przyciągnięcie tłumów :) Dota niestety nie przyciąga wielu widzów. Tego typu gry są też często „zalane” koreańską widownią i zawodnikami. Niestety nie znamy tego języka, więc ewentualna interakcja byłaby trudna :)
Dziękujemy za zainteresowanie – każda godzina i każda osoba się dla nas liczy.
Pozdrawiamy,
Malwina i Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szyna13222']Bardzo fajny pomysł :)
Chętnie zajrzę bo i tak póki mam wakacje ,zazwyczaj dopiero wieczorem wchodze na internet i siedzę do późna.
Nie wiem jak z tym zostawianiem na noc bo tata będzie pewnie mnie wyzywał ze prąd czerpie ;)[/QUOTE]

Dziękujemy:) każda godzina się liczy, nie musisz nadwyrężać nerwów taty:D Zapraszamy w poniedziałek na audycje^^

Link to comment
Share on other sites

Pomysł wydaje się ciekawy. Czy ktoś chce w to wejść czy nie to każdego prywatna sprawa, natomiast odnośnie wpisu który pozwolę sobie zacytować " To dlaczego ja mam komus dokladac kabzy do kasy? Mnie nikt nie pomaga zarabiac, nie szukam naiwnych na forach tematycznych, zeby dorobic. To co zarabiam idzie na zycie i mieleckie psy bezdomne. I tak od lat. "to nie do końca rozumiem. Jak jest głosowanie w Krakvecie to wszyscy są super chętni i wynoszą sklep pod niebiosa. Fakt, bardzo ładnie z ich strony ze pomagają zwierzakom- ale dla nich jest to tylko reklama.W tym przypadku jakoś nikomu nie przeszkadza "nabijanie kasy krakvetowi' a jest to tak samo praca jak dla założycieli tego wątku.Chyba nie ma się co obruszać tylko dlatego , że chcą oddać część swoich zarobionych pieniędzy potrzebującym zwierzakom. Nawet gdyby oddali tylko znikomą część zarobionych pieniędzy- to i tak dla jakiegoś zwierza jest to trochę grosza do przodu.
Myślę , że warto zaufać i zobaczyć czy jakiś psiak na tym skorzysta.Nas, zwykłych obserwatorów nic to nie kosztuje ( no tyle co prądu troche dla komputera)a z tego co zrozumiałam efekty powinny byc już niebawem.Jeśli za jakiś czas poczuję się oszukana, bo zobaczę ,że nie ma żadnych obiecanych dla zwierzaków pieniążków to więcej nie zostawię włączonego komputera i tyle.
Pozdrawiam i gratuluję pomysłowości;)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam możliwości pomóc, ale pomysł jest dobry. Nie widzę w tym nic złego, że młodzi ludzie chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. ;) Sami planują na tym zarobić, ale jednocześnie chcą pomóc psom. To bardzo ważne - nawet jeżeli będzie to 10 czy 20% dochodu. Jeżeli ktoś ma możliwość pomóc, to uważam, że warto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...