Jump to content
Dogomania

Pomocy! Pielęgnacja uszek u małej Boloneczki!


broownie

Recommended Posts

Witam Was,

Chciałam się Was zapytać, jak pielęgnujecie uszka swoich długowłosych psiaków?

Z racji, że moja boloneczka jest moim pierwszym długowłosym psiakiem, nie mam doświadczenia w jej pielęgnacji.

Dostałam od weterynarza kropelki do uszu - OTOSOL - które mam wkrapiać raz w tygodniu, dodatkowo wyrywam jej włoski z uszu, mimo tego czuję nieprzyjemny zapach z uszu - szczególnie w tym, w którym ma tatuażyk. Byłam u weterynarza, ale te kropelki, owszem, czyszczą uszy, wyrywanie włosków też pomaga, ale na jakiś tydzień i znowu to samo... Nie, że się leniwię, nie jest to problemem, pielęgnowanie jej uszek, tylko martwię się czy wszystko jest w porządku... wiem, że taki zapach z uszu może być objawem infekcji ;)

I dodatkowo znalazłam preparat BIO GROOM EAR-FRESH - puder do czyszczenia uszu, o taki: [URL]http://www.psiaki.eu/index.php/sklep-internetowy/details/887/bio-groom-ear-fresh-puder-do-czyszczenia-uszu-24-g.html[/URL]

Pierwsze pytanie i w sumie najważniejsze: Czy u 3miesięcznego szczeniaczka mogę go bezpiecznie stosować? Przyznam się, że jestem przeciwna chemii u psów do 6 miesiąca życia.

Czy BIO GROOM to bezpieczna marka, w sensie najlepsza? Jeśli nie, to jakie specjalistyczne marki polecacie (cena nie gra roli)?

No i jeśli już taki puder stosować, to w jaki sposób?

W czym taki puder pomaga?


Dzięki za pomoc! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Puder z bio groom'a jest bardzo dobry, hodowca z której pochodzi mój psiak twierdzi, że najlepszy. Ja polecam, chociaż nie używam w ogóle, bo nie mam takiej potrzeby. Dobry płyn do czyszczenia zdrowych uszu to otex - błyskawicznie zmiękcza to co jest w środku i po przetarciu wacikiem uszka są czyściutkie :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem idż do weta ,niech pobierze wymazy z uszek do badania /zapaszek wskazuje ,ze coś sie dzieje/
Ja osobiście jestem przeciwna stosowaniu jakis pudrów itp .Otosol owszem ale ja prawie nie stosuję .Też mam długowłosego /Bernenczyka/ i czyszczę t y l k o "chlapacze" i to jak są mocno brudne /przemywam letnią wodą/,ale to już pierwszy sygnał ,że coś sie dzieje.Zdrowe ucho jest czyste i nie powinno sie w nim grzebać =podrazniac,zaburzac fizjologii usuwając naturalną wydzielinę ochronną.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od siebie mogę polecić Otiseptol. Jest to emulsja do czyszczenia uszów u psów i kotów. Emulsja przeznaczona jest do higieny zewnętrznego przewodu słuchowego i małżowiny usznej. jest to dermokosmetyk weterynaryjny, którego składniki pozwalają na usunięcie woskowiny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...