Jump to content
Dogomania

Myjecie psom zęby???


Marek W.

Recommended Posts

[quote name='Agnes']

Probowalas przekonac na spokojnie bez pasty? Do samej szczoteczki, nawilzonej i malymi krokami wkladac do pyska, dotykac zeby ale nie odrazu ladowac na sile i machac szczoteczka w lewo i prawo ;)[/quote]

Wszystkimi sposobami próbowałam -.-

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja próbowałam Remikowi myć zęby szczoteczką dla ludzi, ale bez pasty... On tę szczotkę niby podgryzał, a ja wtedy starałam się manewrować (prawo/lewo), ale znudziło mu się... Na widok szczoteczki zaciska paszczę i nie sposób jej otworzyć... Więc na razie zrezygnowałam, ale widzę, że zaczyna mu się tam zbierać na zębach i chyba będę musiała kupić jakiś profesjonalny sprzęt... Ech...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Agnes, zgadzam się z Tobą. Wcześniej miałam owczarka szkockiego collie i bez problemu myłam mu zęby. Mam też duże doświadczenie w pracy z psami niestety pies rasy miniaturowej to zupełnie inna historia. Mój szpic oczywiscie daje się czesać i kąpać bez problemu ale czyszczenie zębów jest nie do przejścia mimo, że uczyłam go tego od małego. Problemy po części są związane z bardzo małą kufą.
Jeżeli chodzi o ściąganie kamienia to wet robił to za pomocą urządzenia ultradźwiekowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='canis']Problemy po części są związane z bardzo małą kufą.[/quote]

no to napewno jest problem - bo bym sie bala, ze szczeke polamie wciskajac szczoteczke...

[quote name='canis']Jeżeli chodzi o ściąganie kamienia to wet robił to za pomocą urządzenia ultradźwiekowego.[/quote]

i tak samo chyba kolezanka ostatanio sciagala u swojego - bylam w szoku jak zobaczylam zeby po tym zabiegu - a przed mial w strasznym stanie, teraz ma prawie tak jak moja 5latka

Link to comment
Share on other sites

Ja od malego mojej Fify myje raz dziennie zeby.
Mala ma 3 miesiace i chyba sie powoli przyzwyczaja do higieny jamy ustnej:multi:
Uzywam specjalnej pasty i szczoteczki, slyszalam jednak ze samo szczotkowanie wystarczy, a pasta do zebow to chwyt reklamowy.Jak z tym jest naprawde to nie mam pojecia, jak narazie szczotkujemy z pasta:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zamówiłam wczoraj Vet Aquadent Virbac dla psa i kota,stosował ktoś? [url=http://www.allegro.pl/item641962753_vet_aquadent_250_ml_virbac_dla_psa_i_kota.html]Vet Aquadent 250 ml Virbac dla psa i kota (641962753) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lady_Park']Zamówiłam wczoraj Vet Aquadent Virbac dla psa i kota,stosował ktoś? [URL="http://www.allegro.pl/item641962753_vet_aquadent_250_ml_virbac_dla_psa_i_kota.html"]Vet Aquadent 250 ml Virbac dla psa i kota (641962753) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/quote]
polecam ,świeży oddech i kamień się nie osadza na zębach
:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam!
Zęby-bardzo ważna sprawa.Należy psy przyzwyczajać od małego ,że się grzebie w zębach.Kamień osadza już od 1,5 roku zależnie od rasy.Najprostrzy sposób na watę soku z cytryny i przecierać .
Zapach z pyska ,im więcej kamienia i bacterii tym większy zapach,ubytek dziąsła , paradontoza,rozchwianie zębów.Ja swoim sznaucerom śr.usuwałem systematycznie specjalnym skrobakiem dentystycznym.Trzeba się tego nauczyć i mieć doskonały refleks,psy się ruszają.Na odładanie kamienia składa się uwarunkowania genetyczne,pokarm,twardość wody.Ogólnie pielęgnacja zębów naszych piesków nie jest łatwa.
Pozdrawiam groomer.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...