Jump to content
Dogomania

Myjecie psom zęby???


Marek W.

Recommended Posts

Tak myjemy zęby. Gomez ma małą szczotkę do zębów i psią pastę. Nie przepada za ty zabiegiem, ale od małego ma myte zęby, więc nie protestuje. Częstotliwość - raz w tygodniu. Oprócz szczoteczki i pasty stosujemy ciasteczka i przysmaki usuwające kamień. Dobrą metodą do czyszczenia jest suchy na maksa chleb, dużo z niego okruchów i bałaganu, ale pomaga. A kiedy zacząć zabiegi pielęgnacyjne, aby pies nie był zły, jak najwcześniej. Wiem z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście że myje swojemu psu zęby, używam Dog-a-dental gel. Jest wygodny bo tylko nanoszę mu na dziąsła i sam sobie to rozprowadza no i trzeba go stosować raz w tygodniu a nie codziennie. Wcześniej używałam psiej pasty o smaku eukaliptusowym (ulubiony smak mojego psa-no i nie powalał oddechem szczególnie po surowym mięsie :lol: ) ale nią trzeba było szorować a tego mu urwis nie lubi. Myjcie zęby swoim psom!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

przy okazji polecam skorzystanie z akcji "usmiech pupila"
jeszcze 6 dni bedzie trwala. za darmo mozna zrobic przeglad zabkow, posluchac porad itp
my dzis bylismy
uzywamy pasty enzymatycznej ale pan doktor kazal i tak szorowac szczoteczka to lepiej zbierze sie kamien (narazie jest go prawie zero, ale u yorkow kamien czesto jest problemem)
juz jestesmy po pierwszym szorowaniu :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='donya']My tez myjemy - 1 lub 2 razy w tygodniu
:grins:[/quote]

o bozeeee.. jestem pod wrazeniem..

my to raz na kilka miesięcy.. jak mi się prztpomni i zachce... robiłabym to częściej gdyby moja Anatka tak nie protestowała..

Link to comment
Share on other sites

moj psiak ma myte zeby codziennie wieczorem, po posilku. nie protestuje bardzo. oczywiscie nie jest to jego ulubiony zabieg szczegolnie, ze nie dostaje za to zmakolyka. zabieg ten przeprowadza moj maz i robi to bardzo dokladnie (tzn. w miare mozliwosci). stara sie umyc obie szczeny z wszystkich stron. uzywa do tego specjalnej, smakowej pasty. mamy tez fajna szczoteczke. wyglada jak ludzka, ale ma dwie glowki nachylone wzgledem siebie. kupilismy ja w ARCE i tylko tam ja widzialam, nazywa sie PETOSAN.

Link to comment
Share on other sites

czesc Flaire :lol:
przyznasz, ze jest bardzo wygodna. moim zdaniem te szczoteczki nakladane na palec nie sprawdzaja sie. tzn. nie uzywalam takiej, ale moj pies klapie szczena podczas mycia i jak sobie wyobraze, ze klapie tak z moim palcem w srodku, to zle mi sie robi :)
-kiedys sobie kosc gryzl i bez wysilku wbijal w nia kly. to byl kawal gnata a co dopiero palce!

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich dogomaniaków.My również myjemy zęby psią pastą 2,3 razy w tygodniu i płynem Dog-A-Dent codziennie,no prawie..... ale mimo to widzę na ząbkach początki kamienia.interesuje mnie szczoteczka do zębów o której pisała An3czka czy rzeczywiście można ją dostać tylko w Arce i jaki to jest koszt.
Napiszcie coś proszę o paście stomażel czy to jest jakaś rewelacja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mc1991']Dzięki An3czka,ale obawiam się,że w mojej okolicy nie ma ARCI.Postaram się poszukać w innych marketach i zoologicznych może trafie.[/quote]mc1991, ARKA to lecznica wet. w Krakowie. :wink: W marketach to chyba raczej tego typu rzeczy nie znajdziesz, ale normalne szczoteczki dobrze się sprawdzają.

A co do Stomażelu, to nie wiem, czy "rewelacja", ale wg mojego weta-stomatologa - dobra pasta do zębów dla psów. I o ile szczoteczki możesz używać ludzkie, o tyle pasty u psów powinno się używać tylko psie.

Link to comment
Share on other sites

Flaire,dzięki za wytłumaczenie myślałam,że ARKA to market.Wtakim razie muszę o taką szczoteczkę pytać u weta.A może wiesz jaka pasta jest [b][color=red]bardzo dobra?[/color]My używamy pastę i płyn DOG-A-DENT czy jest coś lepszego?Bo niestety mój pudelek ma skłonności do kamienia.[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mc1991']A może wiesz jaka pasta jest [b][color=red]bardzo dobra?[/color]My używamy pastę i płyn DOG-A-DENT czy jest coś lepszego?Bo niestety mój pudelek ma skłonności do kamienia.[/b][/quote]Mój wet poleca właśnie Stoma-żel bądź Petosan. I każe szczotkować codziennie.

Link to comment
Share on other sites

Naszemu psu myjemy co 2 dzień, jak pamiętamy to codziennie :D
Był uczony od małego, tak że sam zabieg lubi, szczególnie zlizywać pyszną pastę :evil:
Szczotkujemy na zmianę z mężem, i faktycznie widzę efekty. Też chodzimy do Arki, tam jest specjalista od zebów psowych, stąd bez problemu można dostać PETOSAN. Próbowaliśmy wcześniej pastę Beapharu, ale niestety kamień rósł dalej... kupiliśmy PETOSAn i było ok. Teraz, oprócz pasty, Fox dostaje gryzaki ze skóry, ciasteczka (w te ostatnie za bardzo nie wierzę, ale nie zaszkodzą), i pożera karmę Royala Dental&Skin. Faktycznie, zęby są w porządku. Co do DEntal&Rask, firmy Pedigree, to raz mu ją kupilśmy i po raz pierwszy jak do tej pory dostał takiej biegunki, że to sie w głowie nie mieści. Wcześniej nie dostawał nic Pedigree, (tą kość dali nam też zresztą znajomi) i może to była reakcja na jakość :D
Co do Petosanu, to jest ze wspaniałą szczoteczką w 3 rozmiarach, w zależności od wielkości psa.
Tu zamieszczam link do Petosanowej strony anglojęzycznej, i filmikiem instruktażowym :D
[url]http://www.petosan.com/?page=28[/url]

Link to comment
Share on other sites

Aż tak to nie -ten filmik to dla mnie wzór tylko, niestety...
Ale na tyle, żeby miał wymyte ząbki z góry i od spodu, to tak.
Wołamy hasło "pasta" (bo "zęby" są zarezerwowane na szczerzenie siena wystawach), i Fox przychodzi. Lubi chyba dość ten smak, bo zawsze smakowicie mlaska pastą, i nie protestuje na samo mycie. W sumie zabiera nam cała operacja kilka minut dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim,niestety mieszkam w malej miejscowości i przypuszczam,że będę miała trudności z dostaniem pasty Petosan.Pytałam się weta czy ma Stoma-żel a on,że nie słyszał o takiej paście,ale może zamówić.I o czym tu rozmawiać?????A najlepiej to na kamień mam psu kupić kosteczki dentystyczne.. probowałam,ale psiunia nie chce tego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

[quote name='mc1991']Dzięki wszystkim,niestety mieszkam w malej miejscowości i przypuszczam,że będę miała trudności z dostaniem pasty Petosan.Pytałam się weta czy ma Stoma-żel a on,że nie słyszał o takiej paście,ale może zamówić.I o czym tu rozmawiać?????A najlepiej to na kamień mam psu kupić kosteczki dentystyczne.. probowałam,ale psiunia nie chce tego.[/QUOTE]
możesz spróbować w sklepach internetowych np. Karusek itp, nie wiem czy akurat tę pastę dostaniesz , my myjemy czymś na czym jest napisane ProCare Zahncreme mit Minze firmy Trixie i taką chyba widziałam w Karusku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...