Jump to content
Dogomania

Myjecie psom zęby???


Marek W.

Recommended Posts

Ja mojemu Kenzikowi nie myje ząbków. Ma piekne, białe-zdrowe. Dostaje raz w tygodniu suchą, bardzo twarda bułkę i różne specyfiki do czyszczenia zębów ale jak tak czytam, co piszecie to chyba zacznę bo mi wstyd normalnie:oops: Dodam, że mój psiak je tylko sucha karmę, o żadnych słodyczach nie ma mowy!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kenzo']Ja mojemu Kenzikowi nie myje ząbków. Ma piekne, białe-zdrowe. Dostaje raz w tygodniu suchą, bardzo twarda bułkę i różne specyfiki do czyszczenia zębów ale jak tak czytam, co piszecie to chyba zacznę bo mi wstyd normalnie:oops: [/quote]

Jeśli ma czyste i białe, ma zróżnicowany pokarm dzięki któremu sam je sobie czyści, to moim zdaniem nie ma potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem tez nie. Freycia ma przesliczne, biale zabki (fakt ze ma dopiero 8 miesiecy, ale zadnych zazolcen, czy czegos innego wstretnego) i jej nie myje. Mialam myc, ale stwierdzilam ze jest duzo innych ciekawych sposobow. Freya dostaje 2x karme a raz naturalne. Czesto dostaje kosci. Ostatnio zaczelam jej dawac ciasteczka eukanuby. Rownie czesto dostaje suchy chlebek. On jest niezawodny. :p

Link to comment
Share on other sites

A ja myję mojemu psiakowi zęby codziennie - przynajmniej staram się. Na samym początku myłam tylko raz na tydzień, ale dwa miesiące temu zauważyłam nalot na zębach. Mój pies ma dopiero rok, widocznie ma skłonności do tworzenia się kamienia.
Ostatnio nakupywałam różnych past i szczoteczek i teraz dla urozmaicenia tej codziennej czynności używam podczas jednego mycia czterech :evil_lol: szczoteczek: dwóch na palec (zwykłej i do masowania dziąseł), z firmy Petosan i z frimy Trixie z dwoma końcami. Na koniec spryskuję zębu sprayem dog-a-dent.
Widzę już znaczną poprawę, ząbki są już prawie białe bez nalotu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']no wlasnie jak czesto myjecie zabki? na opakowaniach poast pisze 2 razy w tygodniu..czy to nie za czesto?
czy wystarczy raz na tydzien jak pies nie ma nalotu i je sucha karme?[/QUOTE]
Według mnie to wszystko zależy. W moim przypadku mycie zębów co tydzień nic nie dało i zaczął się pojawiać osad na zębach. Pies ma tylko rok i jest karmiony wyłącznie suchą karmą, czasami dostanie marchewkę czy kość na zęby.
Najlepiej jest regularnie obserwować psiaka i w razie pojawienia się nalotu zwiększyć częstotliwość mycia. Co do opakowań past, to na mojej pisze tylko, żeby nie myć częściej niż 2 razy dziennie. Większość producentów past (np. Petosan) zaleca codzienne mycie zębów.

Link to comment
Share on other sites

Moja mama jest stomatologiem. Mówi, że teoretycznie psu także powinno się myć zęby codziennie, ale nasilanie częstotliwości myć kiedy pojawia się osad też działa i przynosi pożądany efekt.
Ja myję swojej suni ząbki co mnie więcej 3dni efekty są znakomite ;)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem wczoraj psu pastę Petosan,bo zauważyłem kamień na jego zębach(wcześniej tego nie było),tak więc moje spostrzeżenia z mycia psu zębów sa jak narazie znikome.
Zaznacze tylko,ze pies jadł suchą karmę,tak wiec moze to byc mylące dla wielu z nas myślenie,w tym i dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam Petosanu i wierzcie , czy nie ale wdzę efekty. Wiem natomiast, że to różnie bywa i zależy od genetycznego typu psiego uzębienia - jak u ludzi, jedni myją zęby 10 razy dziennie i i tak mają próchnicę, latają do dentysty co chwila, a inni umyją 2 razy dziennie i mają dentystę raz na 3 lata :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My zakupilismy u weta pastę STOMA ŻEL firmy Eurowet. Biję się w piersi, ale z systematycznością mam poważny problem ... Może dlatego, że zęby są OK więc brakuje motywacji ;) ? Tolek uwielbia pastę i stara się zeżreć całą :lol: dlatego zamiast szczoteczki częściej używam gazy i palca. Efekty widoczne już po kilkurazowym zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kurcze, ja w dalszym ciagu nie myję psu zębów...Normalnie wstyd mi...Ale zacznę bo jak czytam Wasze posty to widzę, że powinnam. Osadu nie ma, kamienia nie ma, ale na "wszelki wielki" moze powinnam? Psiak dostaje tylko suchą karmę, a dodatkowo 2 razy w tygodniu suchą na kamień bułkę. To daje efekty.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jak narazie nie myję mojemu psiakowi ząbków, mimo że od jakiegoś czasu się przymieżam. Zastanawiam się czy wogóle mi się to uda bo piesm ma wybitnie malutki pyszczek:) Siostra stwierdziła, że trzeba będzie zakupić szczoteczkę dla kota i pastę dla psa ale nie wiem czy to najlepszy pomysł. Może powinnam zaopatrzyć się w ten spray o którym tyle piszecie? Co o tym myślicie? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...