Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla zarejestrowana w SWKiPR z kawałkiem przdyomka "FCI"


julkajulcia

Recommended Posts

Niejedno takie ogłoszenie widziałam..
Ludzie się nacinają, kupują psa rodowodowego (teoretycznie) i okazuje się, że niestety nie mogą odwiedzić żadnej wystawy z takim psiakiem. A myślą, że wzięli psa z hodowli FCI... Laik tego nie wie. Na to powinny być paragrafy... To pospolite oszustwo.
Dlatego nie jestem za mnogością związków kynologicznych. Bo to tworzy ogromne problemy. ZKwP nie jest święty, ale jednak hodowca czy właściciel zarejestrowany w nim ma największą możliwość rozwoju i pokazywania psa.

Link to comment
Share on other sites

Perfidne wykorzystywanie nazwy (czy FCI ma zastrzeżoną nazwę?) i specjalne wprowadzanie ludzi w błąd.
Jak najbardziej można (a nawet trzeba) powiadomić o tym FCI. Wysłać im dodatkowo print screen'a tego ogłoszenia.
W końcu możemy to traktować jako naruszenie dóbr osobistych tej organizacji.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna, ale FCI chyba idzie wtedy, kiedy stowarzyszenie/związek jest jego członkiem. Z tego, co widzę na stronie FCI, jedynym członkiem tej organizacji w Polsce jest Polski Związek Kynologiczny ([URL]http://www.fci.be/membres.aspx[/URL] ), także końcówka FCI dla członka SWKiPR jest niezgodna z prawdą. Co więcej, w SWKiPR zarejestrowanych jest pięć hodowli kaukaza, nie ma wśród nich Żabki.

Link to comment
Share on other sites

Wysłać taką informację do FCI trzeba. Nawet jeżeli ta ''hodowla'' nie jest nigdzie zarejestrowana, to i tak posługuje się w sieci końcówką FCI (że niby hodowla).
Może w Belgii się tym zajmą, tylko trzeba dokładnie napisać i wyjaśnić, że takie działania bardzo źle wpływają na wizerunek całej ich międzynarodowej organizacji (bo to prawda).

Link to comment
Share on other sites

Mógłby ktoś wysłać do nich screena i napisać im w czym problem?
Ja mam 14 lat i nie wiem czy mnie potraktują poważnie,tymbardziej że mój angielski jest średni (chodze dopiero 2rok do szkoły angielskiej:P)
Bardzo mi zależy żeby zostali BARDZO ukarani za to że podszywają się za największą na świecie federację kynologiczną

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...