Jump to content
Dogomania

7 psów po śmierci pani - samotnej ,starszej osoby już w nowych domach


cancer43

Recommended Posts

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iwonamaj Pani doktor po traumie spowodowanej wizytą w schronisku unika takiego rozwiązania, nazywając tego typu miejsca obozami koncentracyjnymi. Myślę, ze wiąże ją też obietnica dana kobiecie, iż pupilami zajmie się i znajdzie im dobre domy.
Może ja opisze w skrócie historię zmarłej kobiety i jej psów, może ktoś ujmie to w ogłoszeniach? A może przez to, że ta dotyczy każdego z piesków taki wstęp mógłby być?

- W Lotyniu, niewielkiej wiosce, znajdującej się w okolicy Szczecinka mieszkała dobra kobieta. Mimo licznych chorób trawiących jej ciało i wielkiej wrażliwości, oraz problemów natury psychicznej w sposób przepełniony empatią i miłością opiekowała się gromadką psich pupili. Dziewiątka przybranych "dzieci" - jedna suczka i osiem psiaków. Wszystkie ukochane, zadbane, ułożone, grzeczne, niezmiernie przyjacielskie i słodkie. Nagle świat się zawalił - ukochana Pani umarła - psie sieroty zostały same. Same na nieogrodzonym podwórzu, bez pieszczot, bez dobrego słowa, bez ulubionego jedzenia. Same i nieświadome niebezpieczeństwa ze strony sąsiadów - myśliwych, beztrosko proponujących odstrzelenie niepotrzebnego kłopotu...Jedyną osobą, na której chora Pani "wymusiła" obietnicę jest lekarka, która próbowała kobietę ratować, umieszczając ją w szpitalu...Niestety nie udało się, w wyniku udaru kobieta umarła. Pozostała psia gromadka "dzieci" i obietnica. Pani doktor obiecała, że psy nie trafią do schroniska i zrobi wszystko, co tylko możliwe, aby trafiły do dobrych ludzi, którzy staną się równie kochającymi, nowymi "rodzicami".

Oczywiście dołożę sie do kosztów ogłoszeń. Proszę tylko mnie poinstruować komu i kiedy :-))

Link to comment
Share on other sites

Proponuję taki tekst i pod nim zdjęcia trzech psów z imionami na zdjęciach (bo chyba rzeczywiście nie ma co powielać tego samego tekstu 3 razy):

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Oddam pieska w dobre ręce[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]W Lotyniu, niewielkiej wiosce znajdującej się w okolicy Szczecinka, mieszkała samotna, starsza kobieta. Z uczuciem i oddaniem opiekowała się gromadką pupili: suczką i ośmioma psami. Wszystkie ukochane, zadbane, grzeczne i niezmiernie przyjacielskie. Niestety nagle, gdy ukochana Pani umarła, psy zostały same. Osierocone, koczują obecnie na nieogrodzonym podwórzu. Tęsknią za człowiekiem i nie rozumieją sytuacji, w której się znalazły. Jeszcze niedawno kochane i głaskane, teraz - zagubione, samotne, dokarmiane jedynie przez lekarkę, która udzielała pomocy chorej właścicielce. Nieświadome niebezpieczeństwa ze strony sąsiadów - myśliwych, beztrosko proponujących odstrzelenie niepotrzebnego kłopotu...
Pani doktor obiecała kobiecie, że psy nie trafią do schroniska i że zrobi wszystko, co tylko możliwe, aby trafiły do ludzi, którzy dadzą psom kochający dom. Wszystkie pieski są młode - mają ok. dwa lata i są niewielkie - sięgają do połowy łydki. Nie mają dużo czasu, proszę pomóż!

Tel. kontaktowy w sprawie adopcji: 602 461 085

[IMG]http://img825.imageshack.us/img825/9167/20120829075.jpg[/IMG]

[IMG]http://img812.imageshack.us/img812/4884/nr21doogoszenfilus.jpg[/IMG][/FONT][/COLOR]

Edited by sharka
Link to comment
Share on other sites

ciotki co zmienić? nie mam jeszcze imion, jak będę mieć wstawię na zdjęcia i dołączę do tekstu coby wszystko było w 1 miejscu. Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze adres e-mail spisałam i czy mail doszedł do p. dr, jutro zadzwonię i zapytam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Będzie tylko telefon bez maila ? Sporo ludzi odpowiada na ogloszenia mailowo.[/QUOTE]
Nawet gdybym aktywowala ogloszenia na siebie to nie mam gdzie ich przekierować...
A coś więcej o pieskach nie wiadomo ? Im więcej informacji tym lepiej ? Np. czy potrafia zachować czystość w domu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Nawet gdybym aktywowala ogloszenia na siebie to nie mam gdzie ich przekierować...
A coś więcej o pieskach nie wiadomo ? Im więcej informacji tym lepiej ? Np. czy potrafia zachować czystość w domu ?[/QUOTE]

na razie musi chyba wystarczyć to co mamy, jutro dzwoniąc do p. dr upewnię się czy mam dobry adres e-mail i wtedy za jej zgodą dodam do ogłoszenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonamaj']Cioteczki,. bo się pogubiłam:oops:... Czyli co robimy z tymi ogłoszeniami? Kupujemy na bazarku pakiety czy ktoś ma zrobić? Ile i ich będzie? Po ile psiutków ogłaszamy w jednym? Ja też coś wyskrobię na ogłoszonka...[/QUOTE]
Obiecałam sharce, że zrobię kilka a wykupi się wyróznienie.

Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak jedno ogłoszenie dla wszystkich psiaków ze zdjęciami tymi co mamy (czyli można 3 zdjęcia indywidualne psiuli dać i może jedno ogólne bo zwykle po 5 zdjęć można zamieścić). Cioteczka barb to ogłoszenie umieści na kilku portalach. Wyróżni tam gdzie się da - a my zwrócimy jej kaskę. Ja deklaruję że dam na wyróżnienie 10 zł. Dwie cioteczki też deklarowały - jeśli mogłyby dać po 5 zł to mamy 20 zł na wyróżnienie i cioteczka barb może do tej sumy wyróżnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonamaj']Ja też mogłabym zrobić, mam listę bezpłatnych stron ogłoszeniowych, to chyba nie takie trudne..Czyli trzeba uzgodnić, kto jakie psiaki "robi", ale czekamy na resztę fotek i adres mailowy do kontaktu?[/QUOTE]
To super by było. gdybyś też coś zrobila. :lol: Tak, czekamy.
Dziewczyny wymyślily, zeby 3 psiaki dawać w jednym ogloszeniu. Będziemy próbować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Handzia55']Ja daję 20 zł ;) i poproszę dane do przelewu. Przelew zrobię w poniedziałek bo dziś już nie zdążę:shake:[/QUOTE]
cioteczko dziękuję, ale nie wiadomo jeszcze kto finanse zbierze... mogę w razie czego, ale może ciotce cancer43 komp ruszy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...