Jump to content
Dogomania

cała prawda o schronisku na paluchu! pilne!!


ola&neo

Recommended Posts

Wlasnie sie dowiedzialam z komunikatu na strony Palucha gdzie jest wyjasnienie
[URL]http://www.paluch.org.pl/[/URL] zerknelam na film i az mna zatrzeslo bo mam wyrobione zdanie na temat wolontariuszy choc sama nim jestem i jest mi wstyd, za bezmyslnosc, brak wiedzy, idiotyczne aspiracje do miana szkoleniowca (nie kazdy moze byc Cesarem Millanem). W przyrodzie nic nie ginie wiec kara jeszcze przed nimi. Dziwie sie tez ze autor filmu jest tchorzem, albo mial w tym "interes" zeby nie powiadomic Schroniska tak juz bylo z innym pieskiem byly robione zdjecia zamiast interweniowac.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, jest afera, bo film jest na YouTube. Gdyby nie to, problemu by nie było :angryy:
A ci ludzie są znani ( negatywnie) w środowisku szkolących psy. Trzeba uważać, bo będą chcieli "wykazać się " swoimi umiejętnościami w innym schronisku.
Paluch to temat na wielką aferę, tylko zawsze się boję, że ucierpią na tym zwierzęta, nie urzędnicy !

Link to comment
Share on other sites

To nie są "ci ludzie", tylko Maja Dobrzyńska i Patryk Krajewski - i tak powinno się o nich pisać, żeby każdy, kto zobaczy ten film zapamiętał ich nazwiska i żeby w żadnym innym schronisku nie mieli już możliwości uprawiania tych swoich "szkoleń".
Na stronie szkoły, z której mieli być za takie metody wyrzuceni, wciąż widnieją ich profile:
[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=186277318118894&set=a.186277241452235.47910.185975991482360&type=1&ref=nf[/URL]
[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=186277274785565&set=a.186277241452235.47910.185975991482360&type=1&ref=nf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koosiek']To nie są "ci ludzie", tylko Maja Dobrzyńska i Patryk Krajewski - i tak powinno się o nich pisać, żeby każdy, kto zobaczy ten film zapamiętał ich nazwiska i żeby w żadnym innym schronisku nie mieli już możliwości uprawiania tych swoich "szkoleń".
Na stronie szkoły, z której mieli być za takie metody wyrzuceni, wciąż widnieją ich profile:
[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=186277318118894&set=a.186277241452235.47910.185975991482360&type=1&ref=nf[/URL]
[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=186277274785565&set=a.186277241452235.47910.185975991482360&type=1&ref=nf[/URL][/QUOTE]

dokładnie, jeśli to naprawdę są oni to mam nadzieję, że wieść o tym odbierze im możliwość szkolenia. nie mogę przestać o tym myśleć, bo miałam do nich iść!!

Link to comment
Share on other sites

wczoraj się dowiedziałam o tym filmie, ale nie miałam dostępu do neta i z opowiadania nie wyciągnęłam takich wniosków jak z filmu.
Jak dla mnie paniusia zabrała się od dupy strony do szkolenia. Widać, że ewidentnie nie daje sobie rady z psem i jest sfrustrowana.
Te szarpania sa wyrazem jej słabości i złości, a nie przemyślanego programu szkoleniowego.
Pies jest rozkojarzony, zrezygnowany, nieprzystosowany do współpracy z człowiekiem.
Całym sobą wyraża się "dajcie mi spokój, jest mi źle, a wy jeszcze mnie ciągacie nie wiadomo po co?".
Może najpierw paniusia by popracowała nad motywacją psa do czegokolwiek.
Rany, czy ona ma jakieś certyfikaty szkoleniowca?????
Co to za goście z takim stoicyzmem przyglądający się szarpaninie?
Inna sprawa, że teren szkoleniowy nie powinien być publiczny.
Natomiast, wg mnie, "kamerator" chciał zrobić karierę w necie i dlatego nie zgłosił do dyrekcji, tylko opublikował.
Szuja, dla własnej wątpliwej kariery położy wolontariat w schronie, a co za tym idzie spacery, dobre ręce tych wielu ludzi, którzy poświęcają swój czas na pomoc zwierzętom.
Wśród zdowych ziaren znajdzie się zawsze jakaś chora plewa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']wczoraj się dowiedziałam o tym filmie, ale nie miałam dostępu do neta i z opowiadania nie wyciągnęłam takich wniosków jak z filmu.
Jak dla mnie paniusia zabrała się od dupy strony do szkolenia. Widać, że ewidentnie nie daje sobie rady z psem i jest sfrustrowana.
Te szarpania sa wyrazem jej słabości i złości, a nie przemyślanego programu szkoleniowego.
Pies jest rozkojarzony, zrezygnowany, nieprzystosowany do współpracy z człowiekiem.
Całym sobą wyraża się "dajcie mi spokój, jest mi źle, a wy jeszcze mnie ciągacie nie wiadomo po co?".
Może najpierw paniusia by popracowała nad motywacją psa do czegokolwiek.
Rany, czy ona ma jakieś certyfikaty szkoleniowca?????
Co to za goście z takim stoicyzmem przyglądający się szarpaninie?
Inna sprawa, że teren szkoleniowy nie powinien być publiczny.
[B]Natomiast, wg mnie, "kamerator" chciał zrobić karierę w necie i dlatego nie zgłosił do dyrekcji, tylko opublikował.[/B]
Szuja, dla własnej wątpliwej kariery położy wolontariat w schronie, a co za tym idzie spacery, dobre ręce tych wielu ludzi, którzy poświęcają swój czas na pomoc zwierzętom.
Wśród zdowych ziaren znajdzie się zawsze jakaś chora plewa.[/QUOTE]
Dyrektorka kazałaby skasować film i sprawa by przyschła. A to nie jest tylko kwestia tego jednego przypadku - takze zarządzania w tym schronisku wolontariatem. Które to zarządzanie, jak widać, nie istnieje :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Dyrektorka kazałaby skasować film i sprawa by przyschła. A to nie jest tylko kwestia tego jednego przypadku - takze zarządzania w tym schronisku wolontariatem. Które to zarządzanie, jak widać, nie istnieje :([/QUOTE]
Irytuje mnie te Twoje jasnowidztwa, samozwancza guru.

Link to comment
Share on other sites

Dyrektorka [B]kazać[/B] nie mogłaby.
Jeśli ktoś się obawiał takiego "polecenia", mógł wysłać mailem.
Sprawy na Paluchu rzadko kiedy przysychają, natomiast działania dywersyjne wielu osób skutecznie zniechęcają wolontariuszy do pracy w schronisku.
Co do osoby widocznej na filmie, nie zaklasyfikowałabym tego do "znęcania się" w rozumieniu większości sędziów tego kraju. Skoro skrajne zagłodzenia, skatowania, drutowania i temu podobne mają znikomą szkodliwość społeczną, to chybione pomysły tej paniusi w żaden sposób nie mogą być znęcaniem.
Podkreślam: w rozumieniu 99% sędziów zatrudnionych w sądownictwie polskim.

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawde przez nie ujawnienie natychmiast zachown tych "szkoleniowcow" moglo spowodowac ze jeszcze na kilku sobie potrenowali. Dziwi mnie tez ze inni wolontariusze nie zareagowali, a widac na filmie ze wchodzili w kadr z czarnym psem, swiadczy to ich akceptacji takich dzialan.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kora']Tak naprawde przez nie ujawnienie natychmiast zachown tych "szkoleniowcow" moglo spowodowac ze jeszcze na kilku sobie potrenowali. Dziwi mnie tez ze inni wolontariusze nie zareagowali, a widac na filmie ze wchodzili w kadr z czarnym psem, swiadczy to ich akceptacji takich dzialan.[/QUOTE]
No właśnie, to jest najgorsze, że nikt nie zareagował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']A mnie irytuje, że doprawdy w miarę rozsądna osoba patrzy jak w obraz w "dyrkę" ;) Chora, stara kobietę z inklinacjami zbierackimi, która topi w bagnie miliony z naszych podatków i toleruje krzywdę zwierząt.[/QUOTE]Dokladnie probuje wyciagnac umierajaca sunie nie jest leczona..Ma wlasciciela, schronisko nie spieszy sie z procedurami,wedlug swiadkow sunia moze nie dozyc do konca miesiaca...

Link to comment
Share on other sites

Mysl troche sadzisz ze Schronisko zwlaszcza dyrka wyciszylaby taki fakt w jakim celu, w tym przypadku ma prawo stracic zaufanie do wolontariuszy i napewno tak jest, a byla dobra wspolpraca. Co do obrazu to mam lepsze, co do chorej i starej to tak naprawde nie jest wiele starsza od Ciebie i w przeciwienstwie do Ciebie zwierzaki nie sa jej sposobem na zycie i egzystencje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kora']Mysl troche sadzisz ze Schronisko zwlaszcza dyrka wyciszylaby taki fakt w jakim celu, w tym przypadku ma prawo stracic zaufanie do wolontariuszy i napewno tak jest, a byla dobra wspolpraca. Co do obrazu to mam lepsze, co do chorej i starej to tak naprawde nie jest wiele starsza od Ciebie i w przeciwienstwie do Ciebie zwierzaki nie sa jej sposobem na zycie i egzystencje.[/QUOTE]

Post zgłaszam.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, osoba publikująca takie nagranie bez powiadomienia schronu jest rozmyślnym lub bezmyślnym działaniem na szkodę i schroniska i wolontariatu.
Zofia.Sasza - skąd znasz finansowe sprawy Palucha?
O ile wiem, nie jestes pracownikiem, a gdybyś była i napisała takie informacje - wyleciałabyś na zbitą twarz z pracy. Jako nie-pracownik raczej chyba nie wiesz jak obraca się pieniędzmi w schronisku.
Jak zawsze zlatują się sępy i rozdziobują nie tę ofiarę co powinny, a do tego lepiej wiedzą co kto by zrobił, zanim ten ktoś będzie miał możliwość podjęcia jakichkolwiek działań.
Na równoległym wątku xxx52 wypowiada się na temat Palucha, nie mając o nim pojęcia.
Super!!! Niech żyje bicie piany przez mniemanologów, którzy mniemają, że wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']Jak dla mnie, osoba publikująca takie nagranie bez powiadomienia schronu jest rozmyślnym lub bezmyślnym działaniem na szkodę i schroniska i wolontariatu.
Zofia.Sasza - skąd znasz finansowe sprawy Palucha?
O ile wiem, nie jestes pracownikiem, a gdybyś była i napisała takie informacje - wyleciałabyś na zbitą twarz z pracy. Jako nie-pracownik raczej chyba nie wiesz jak obraca się pieniędzmi w schronisku.
Jak zawsze zlatują się sępy i rozdziobują nie tę ofiarę co powinny, a do tego lepiej wiedzą co kto by zrobił, zanim ten ktoś będzie miał możliwość podjęcia jakichkolwiek działań.
Na równoległym wątku xxx52 wypowiada się na temat Palucha, nie mając o nim pojęcia.
Super!!! Niech żyje bicie piany przez mniemanologów, którzy mniemają, że wiedzą.[/QUOTE]

Owszem. Pracowałam na Paluchu. Dostatecznie długo, aby zobaczyć na własne oczy jak się tam gospodaruje naszymi pieniędzmi. Nie rozumiem skąd twoja histeryczna reakcja? Uważasz, że schronisko dobrze funkcjonuje? Że kierownictwo jest kompetentne? twoja sprawa. Mnie wolno być odmiennego zdania.

EDIT: Odnośnie zaś tego kto i jakie informacje o jednostkach podległych samorządowi terytorialnemu ma prawo posiadać, polecam zapoznanie się z poniższym aktem prawnym:
[url]http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-6-wrzesnia-2001-r-o-dostepie-do-informacji-publicznej/[/url]

Edited by Zofia.Sasza
dopisek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...