Jump to content
Dogomania

Fundacja JAK PIES Z KOTEM - Konkurs na budę dla psa. ZAKOŃCZONY


Olga132

Recommended Posts

[B]RUSZAMY Z KONKURSEM !!!

[URL]http://www.fundacja.jakpieszkotem.org/index.php?option=com_content&view=article&id=210:pochwalsie&catid=7:2010[/URL]

WSZELKA POMOC W PROMOWANIU WYDARZENIA WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POWIATU WĘGROWSKIEGO - MILE WIDZIANA!

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie konkurs na budę dla psach ogłoszony na wsiach. Lato się kończy, nadchodzi jesień a za nią cichutko nadejdzie zima…i tak sobie pomyślałam, że jest to najlepszy termin na ogłoszenie takiego konkursu…może dzięki niemu kilka psów spędzie mrozy w cieple.[/B]

[B]I tu moje pytanie do Was. Jak myślicie, czy taki konkurs ma szansę na powodzenie? I jak go fizycznie zorganizować????[/B]
[B]Myślałam o tym, żeby przygotować plakaty dotyczące konkursu z opisem jak powinna wyglądać solidna buda. No i oczywiście jakaś nagroda zachęcająca mieszkańców wsi do podjęcia trudu i zbudowania psu budy-tudzież zaprezentowania budy którą pies już posiada.[/B]

[B]Zgłoszenia w postaci zdjęcia takiej budy mogliby przysyłać na adres Fundacji i potem z nadesłanych zdjęć zostałyby wybrane 3 najlepsze budy.[/B]

[B]Tylko jak rozpropagować taki konkurs? Czy wśród Was są chętni do rozwieszania takich ogłoszeń we wsiach gdzieś w pobliżu waszych miejsc zamieszkania? Konkurs musi być ogłoszony w miejscowościach gdzie później w razie ew wygranej ktoś mógłby podjechać i sprawdzić czy zdjęcie jest autentyczne.[/B] [B]

Pozostaje też kwestia nagrody. Co mogłoby być nagrodą tak aby zmotywować tych ludzi do zrobienia budy???? [/B][B]Proszę piszcie co myślicie o tym pomyśle. Czy ma on szansę na realizację i ile osób byłoby chętnych do włączenia się do pomocy. [/B]

Edited by Olga132
Link to comment
Share on other sites

Zapisuję bo pomysł świetny , u mojej mamy na wsi wiele nowych bud by się przydało , a znając mentalność tych ludzi myślę ,że najlepiej by przekonała nagroda pieniężna , nawet nie duża , ale samo to ,że sąsiad może dostać a ja nie podziała , tak mi się przynajmniej wydaje .

Link to comment
Share on other sites

Może prędzej by wypalił konkurs oparty na rywalizacji między wsiami? Lokalne władze byłyby odpowiedzialne za rozpropagowanie akcji wśród mieszkańców. Wieś, w której zostanie wymienionych/ulepszonych najwięcej bud, dostałaby jakiś tytuł i specjalny puchar. Byłoby to moim zdaniem łatwiejsze do realizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Może prędzej by wypalił konkurs oparty na rywalizacji między wsiami? Lokalne władze byłyby odpowiedzialne za rozpropagowanie akcji wśród mieszkańców. Wieś, w której zostanie wymienionych/ulepszonych najwięcej bud, dostałaby jakiś tytuł i specjalny puchar. Byłoby to moim zdaniem łatwiejsze do realizacji.[/QUOTE]
Tylko to by musiało być już zorganizowane na większą skalę....cociaż jakby poprosić marszałka województwa o objęcie patronatem takiego konkursu i ufundowanie pucharu to może by się udało. Puchar dla wsi i nagroda dla gospodarstwa z najlepszą budą. Kurcze może to jest myśl !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ale jakbyśmy zrobili na razie w zakresie woj mazowieckiego. Kurcze...może warto spróbować. Napisze do Marszałka oni chetnie obejmują patronatem takie różne akcje. Może sie uda...może też zaproponują jakaś nagrodę.
Tylko mam pytanie-czy ktoś dysponuje jakimś spisem gmin na terenie woj mazowieckiego z adresami. Bo potem ew trzeba by było plakaty do tych gim wysłać z informacją o konkursie.

Link to comment
Share on other sites

Razem z Emilią2280 i Basią 1968 prowadziłyśmy tą akcję [URL]http://www.psubudanazime.org/[/URL] . Ludzie za DARMO dostawali budę i sterylkę psa, a i nie zawsze było łatwe to. Ludziom się nie chce, a motywować mogą tylko ich różne profity. Czyli pewnie pieniądze. Albo nie wiem, bon na zakupy w sklepie, czy coś. Tacy ludzie, skoro do tej pory nie stworzyli psu odpowiednich warunków, to mieli ku temu powody.

Niestety. Prędzej bym szła w kierunku, szkół i edukacji, że dzieci namawiają rodziców, bo jest np. konkurs w szkole. I ja jak tylko dostanę KRS swojej Fundacji, będę szła w tym własnie kierunku u nas. I takie akcje będą organizowanie też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga132']Tylko to by musiało być już zorganizowane na większą skalę....cociaż jakby poprosić marszałka województwa o objęcie patronatem takiego konkursu i ufundowanie pucharu to może by się udało. Puchar dla wsi i nagroda dla gospodarstwa z najlepszą budą. Kurcze może to jest myśl !!!!![/QUOTE]

Spróbować warto. Może zadziała patriotyzm lokalny i presja społeczna. Ważne, żeby włączyły się miejscowe władze i zachęciły ludzi do działania. Gdy taka inicjatywa będzie popierana przez "górę", to "dół" chcąc nie chcąc się przyłączy. Podobno nie ma rzeczy niemożliwych. ;)

Link to comment
Share on other sites

z tym marszałkiem to dobry pomysł. Akcje mogą propagować urzędy gminy, na przykład.
My, jako ośrodki doradztwa rolniczego też propagujemy inicjatywy marszałka, jak Bezpieczna Gmina, Produkt Lokalny, Innowacyjny Przedsiebiorca, bo mamy doradztwo u rolnika, bezpośrednio w terenie.

Link to comment
Share on other sites

Soema my prowadzimy spotkania z dziećmi na ten temat także w mniejszych miejscowościach i na wsi.
Fakt nie było konkursu na budę ale ponieważ część z nich jest cykliczna widzimy że świadomość wzrasta....tylko to nie przełoży się na poprawę sytuacji zwierząt.
Wiecie, tyle w tym siedzimy, że się nie łudzę. Jak ludziom się nie będzie chciało to i kombajn nikogo nie skusi ;)
Dziecko 7 czy 10 letnie nie będzie w stanie wywrzeć wpływu na rodziców.
Ale może chociaż kilka psów dostanie lepszą budę, może troszkę ludzie o tym pomyślą nawet jak nic nie zrobią.
Zdecydowanie jest to działanie długofalowe.

Ale póki co - jeżeli ten konkurs obejmie mazowieckie będą potrzebne osoby, które zweryfikują dane nadesłane przez gminy.My nie będziemy w stanie tego fizycznie zrobić z racji ograniczeń zawodowych i lokomocyjnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Razem z Emilią2280 i Basią 1968 prowadziłyśmy tą akcję [URL]http://www.psubudanazime.org/[/URL] . Ludzie za DARMO dostawali budę i sterylkę psa, a i nie zawsze było łatwe to. Ludziom się nie chce, a motywować mogą tylko ich różne profity. Czyli pewnie pieniądze. Albo nie wiem, bon na zakupy w sklepie, czy coś. Tacy ludzie, skoro do tej pory nie stworzyli psu odpowiednich warunków, to mieli ku temu powody.

Niestety. Prędzej bym szła w kierunku, szkół i edukacji, że dzieci namawiają rodziców, bo jest np. konkurs w szkole. I ja jak tylko dostanę KRS swojej Fundacji, będę szła w tym własnie kierunku u nas. I takie akcje będą organizowanie też.[/QUOTE]

Soema a może masz jakieś konkretne doświadczenia, przemyślenia itp z waszej akcji którymi mogłabyś się z nami podzielić i które by nam ułatwiły naszą akcję. Zaczynam się zastanawiać czy objęcie akcja całego województwa nie przerośnie naszych możliwości. Czy nie lepiej najpierw spróbowac z jednym powiatem. Bo jak promować taką akcję - internet raczej odpada - musiały to by być plakaty. Chyba ze wydrukujemy takie małe A4 bo na duże tp raczej kasy nam nie starczy?

Każda uwaga jest cenna !

Link to comment
Share on other sites

Sądząc po tym ile to jest łażenia, pilnowania, proszenia się. Oczywiście, że lepiej zacząć od mniejszego terenu, który łatwiej jest ogarnąć i na którym się nauczycie wszystkiego. Ekipa z Tarnobrzega, która wzięła w naszej akcji większość na siebie spędzała godziny na mrozie załatwiając wszystko. Fajnie jakbyście zaczęli od gminy, która ma normalnego wójta, nie musi kochać zwierząt miłością bezgraniczną, ale żeby chociaż był otwarty na coś nowego. Wtedy współpraca idzie łatwiej, bo i on to aprobuje.
Nie wiem, jak Wy chcecie to prowadzić, czym zachęcać?
U nas atutem było, że oni wszystko dostawali tak naprawdę... a i tak z ludźmi było ciężko. Bo niektórzy uważali to za bezsens, ale skoro za darmo ok. Suki jeszcze jak cię mogę, ale po co kastrować psa? No i wtedy leciały epitety niekiedy...
Na mniejszym terenie efekt będzie bardziej widoczny, bardziej motywujący i zawsze można postawić to za wzór, że się da.
Ja już po części wyraziłam swoją opinię wcześniej, ale trzymam z całych sił kciuki za Was i za akcję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...