Jump to content
Dogomania

Za stara?


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Widze, że żaden właściciel biegającego boksia nie odpowiedział. Jeżeli piesek ma nadwagę to może najpierw zacznij z nim biegać żeby nabrał kondycji. Potem może ewentualnie rower, ale napoczątku bardzo pomału i na krótkich odcinkach. Po takim treningu musisz obserwowac psa jak szybko regeneruje siły, czy nie traci apetytu itd. No i chyba najważniejsze czy twój psiak jest w 100% zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ostatnio pisałaś że kupujesz belga albo on'ka [/quote]
Coś mi tu niezbyt ładnie pachnie :razz:

Poza tym jeśli pies ma 7 lat, jest po operacjach i ma nadwagę to chyba oczywiste jest, że pierwszą osobą którą należy zapytać o opinię w sprawie intensywnego biegania - a tym jest uprawianie sportu typu BJ - jest weterynarz :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Coś mi tu niezbyt ładnie pachnie :razz:

Poza tym jeśli pies ma 7 lat, jest po operacjach i ma nadwagę to chyba oczywiste jest, że pierwszą osobą którą należy zapytać o opinię w sprawie intensywnego biegania - a tym jest uprawianie sportu typu BJ - jest weterynarz :cool1:[/quote]
U weta byłam powiedział,że mogę ją odchudzić i popróbować,ale ja mam wątpliwości postanowiłam,że nie będę nadwyrężać jej serducha.Było dużo przypadków,ze bokś biegł,biegł i... mozecie się domyślić,padł na serce:-(.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies ma znaczną nadwagę to najpierw trzeba zastosować odpowiednią dietę, a dopiero po pewnej jej utracie włączyć wysiłek fizyczny. Poza tym wypadałoby zrobić psu EKG przed podjęciem treningu, zwłasza u rasy z predyspozycjami do problemów z sercem.
O tym wszystkim powinien poinformować właściciela weterynarz :razz:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Evela1994 jeżeli Cie uraziłam tym pytaniem:) i bardzo się cieszę że nie masz takiego zamiaru:multi: :loveu: .
SH ma w 100% rację pierwsze zastosuj jakąś dietę odchudzającą a potem odrobinka ruchu nikomu nie zaszkodziła - oczywiście w granicach rozsądku. Malutki truchcik czy bieganko za patykiem ale rower to faktycznie musisz odpuścić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evela1994']Hodowla znajduję się w Śmiglu i nie jest to pseudo ,bo rodzice mają rodowód,lecz właściciel nie chciał jeździć na wystawy,mówił,ze dla psów to jest męczarnia.No i jak uważacie powinnam kupić takieg szczenika czy kupić z rodowodem z renomowanej hodowli THEOGONIA[/quote]

Kupic szczeniaka z rodowodem. A jaka masz pewnosc, ze rzeczywiscie dlatego wlasciciel nie jezdzil na wystawy? A moze ma jakies wady dyskwalifikujace? A moze ma jakies choroby, ktore uniemozliwilyby zrobienie hodowlanki? A Tlumaczenie, ze wystawy to meczarnia, to totalna bzdura! Jesli ktos ptrafi odpowiednio poprowadzic psa, to jest to dla psa frajda, moj pies lubi wystawy, bo wie, ze bedzie pileczka, ze bedzie grzak, ze bedie zabawa. Wiadom, ze wolalby pojechac na trening, ale...wszedzie dobrze, byle pancia byla i rzucala pileczke. To JEST PSEUDOHODOFFFFFFCA!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evela1994']Dziewczyny na forum o wyżłach powiedziały mi ,że ten hodowca miał ostatnio szczeniakio z metrykami...:razz:[/QUOTE]
To jeszcze bardziej świadczy, ze jest pseudohodowcą i do tego okłamał Cię wcześniej :angryy: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...