Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć owczarka kaukaskiego dużej agresji podczas zabawy.


Getanime

Recommended Posts

Witam, od maja jestem posiadaczką owczarka kaukaskiego. Szczeniak przyszedł na świat w lutym, nie jest rasowym kaukazem, zaś mieszańcem kaukaza z miniaturką bernardyna, aczkolwiek ma wygląd i charakter typowego kaukaza. Od samego początku podgryzał wszystko, taki mały niszczyciel. Oczywiście zawsze staraliśmy się go tego oduczyć. Ale teraz, kiedy jest już dość duży, jego agresja bardzo daje się we znaki. Podczas zabawy ze mną, np. kiedy rzucam mu zabawki, gdy biorę do ręki przykładowo piłeczkę on skacze na mnie, gryzie mocno, drapie, czasami nawet bierze rozpęd i z całego rozpędu na mnie skacze. Myślę że to dlatego, gdyż chce jak najszybciej mieć w zębach zabawkę, bądź przejąc nade mną kontrolę. Weterynarz powiedział, że gdy pies warczy bądź robi tego typu rzeczy należy go przewrócić na ziemię do góry łapami i trzymać go tak dopóki się nie uspokoi. Niestety, gdy już się całkiem rozbryka naprawdę nic na niego nie działa, żadna kara, komenda. Szukałam w internecie sposobu na takie skakanie, lecz znalazłam sposób na skakanie tylko wtedy kiedy się wita i cieszy, lecz mój piesek skacze podczas zabawy i jest przy tym bardzo agresywny. Ponadto nadal gryzie wszystko co ma w swoim otoczeniu. Wszystkie lampy ogrodowe są do wyrzucenia, kable poprzegryzane, dużo rzeczy z podwórka pozabierane, często nie można ich nigdzie znaleźć bo są np. w tujach, których mamy cały rząd i rosną bardzo gęsto. Dodam, że gdy coś spsoci i wyczuje groźny ton właściciela od razu chowa się w tuje gdyż wie, że nikt tam za min nie pójdzie, więc wykorzystuje to jako schronienie przed karą. Słyszałam że rzeczy które on gryzie należy posmarować sosem tabasco ale przecież nie będę wszystkich przedmiotów na swoim podwórku obsmarowywać tym sosem, ani chować przed nim, bo są też rzeczy których nie da rady schować. Zdarza się, że nawet podczas spaceru gryzie smycz. Często 'strzela fochy'.
Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę chcę wychować go na łagodnego psa, gdyż to będzie duży pies, a jak wiadomo kaukazy to agresywne psy. Nie chce się go w przyszłości bać. Jeżeli są już wątki w których jest wyjaśnienie mojego problemu bardzo proszę o linki i przepraszam za zaśmiecanie forum. To mój pierwszy temat na tym forum, założyłam go bo nie znalazłam w internecie odpowiedzi na moje pytania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,gdy moja Aga skacze na mnie biorę zabawkę wysoko poza jej zasięgiem i patrząc na nią mówię i grożę jej palcem :No no no nie można. Jeżeli nie pomaga to odwracam się i nie reaguję,zaprzestaję zabawy,nie odzywam się nawet słowem do niej,dosłownie odchodzę od mojej Agi,musi zobaczyć że nie pozwalam na takie zachowanie,jest agresja automatycznie kończy się zabawa,z dziećmi gania po podwórku i gra (dosłownie) w piłkę,ale na tej samej zasadzie,zero agresji,co do podgryzania,zawsze przy takim zachowaniu biorę spokojnie za pysk w dół i mówię Nie wolno,Kiedyś też podgryzała,teraz zdarza się coraz rzadziej,no i metoda nagrody,jeżeli zrobi coś dobrze pieszczot ma co nie miara,często jest głaskana,czesana,drapana itp,Ma kojec,ale siedzi w nim bardzo mało. Moja Aga gryzła wszystko,dosłownie z ręczników i ubrań robiła koronki dopóki nie zeszły jej mleczne zęby,często dawałam suche patyki do gryzienia Warczy?Jak dajesz jedzenie udawaj że mieszasz w misce i wyjadasz lepsze kąski,postaw michę dalej od psa,nie daj od razu,jak dasz,pogłaszcz psa zabierz michę pomieszaj w niej i dopiero daj do jedzenia,micha to dla takiego psa świętość,mieszasz w niej i jesz z niej-jesteś wyżej w hierarchi stada niż pies,często jedzenie np kanapkę wyjmij z buzi i daj psu,strzeli focha?nie reaguj,udawaj że nic się nie stało,przeczekaj,moja sunia nie znosi kagańca i na spacerze potrafi co 2 metry (dosłownie) kłaść się do góry łapami,spokojnie czekam kilka sekund,i mówię: Do nogi,równaj! podnosi się i za kilka metrów to samo,próbuje wymusić na mnie żeby zdjąć jej kaganiec. Pamiętaj, to psy myślące,nie zrobią nic jeżeli nie będzie im się to opłacało,i nie prawda że są leniwe i wolno się uczą.Zaskakują sposobem myślenia. No i nie bij,bo pies będzie jeszcze bardziej agresywny.Życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

kto ci nagadał takich głupot ze kaukazy sa agresywne, to samo można powiedzieć o yorkach, onkach, labach jeżeli sa niewychowane.

jeżeli kaukaz siedzi cały dzień na dworzu sam to może mu się po prostu nudzi?

jeżeli skacze na ciebie podczas zabawy to naucz go np siadać lub obiegać wokół ciebie, najpierw na jedzenie, a pózniej gdy sie juz nauczy wprowadz zabawke. wydajesz komende, na początku nie wymagaj od niego wszystkiego perfekcyjnie usiądzie na chwileczke rzuć tą zabawke od razu, jeżeli zaczynie np skakać to koniec zabawy
myslę że wój pies bardzo szybko się nakręca, mój tez tak ma ze jezli się nakręci to wyłącza mózg i łapie zebami, biega w kółko mój zawsze jest na lince wtedy po prostu przydeptuje linkę i tak żeby nie mógł biegać i czekam aż sie uspokoi

z twojego opisu wnioskuję że dajecie karę i to po fakcie. pies mysli w ten sposób a nie znowu tu idzie właściciel, zaraz mi cos zrobi to mu uciekne. pies nie pamięta ze 5 minut czy minute temu pogryzł coś

łapanie za smycz, nie nauczyliście go po prostu ładnie chodzić, proponuje wsadzić, wszyc w smycz pieprz

ja bym szybciutko pojechała na szkolenie u dobrego szkoleniowca lub behawiorysty, kaukazy, bernardyny są trudne więc takie pomaganie przez internet może zle sie skonczyc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...