Jump to content
Dogomania

Jak wspomóc stawy dużego psa?


socurek

Recommended Posts

Postanowiłam tutaj zajrzeć, bo mam ośmioletniego dobka, który czasem po dłuższym leżeniu potrzebuje chwilki na zebranie się. Może nie trwa to jakoś bardzo długo, ale wygląda to jakby się podnosił w zwolnionym tempie. Pomyślałam, że warto wesprzeć jego kości i stawy, ale nie bardzo wiem w jaki sposób.
Dodatkowo ostatnio myślę nad tym jeszcze bardziej intensywnie, bo mam wrażenie, że berneńczyk rodziców TŻta (3 lata) też ma problemy ze stawami.
Macie może pomysł jak im pomóc? Znacie jakieś dobre preparaty, które można zastosować, żeby obydwa psiaki długo cieszyły się sprawnością?

Link to comment
Share on other sites

Mój dobek gdy był w podobnym wieku miał to samo. Podawałem mu Glucosamine Gold 1000 ( firmy Olimp ) taką jak dla ludzi 1 kapsułkę dziennie przez 8 tyg póżniej 2 tyg przerwy i znowu 1 kapsułka przez 8 tygodni do tego łyżka tranu ( tran podaje cały czas ) i Canifos firmy Biowet Puławy ( to można kupić w animalia.pl mają tanio ) Teraz ze stawami nie ma żadnych problemów tylko coś z sercem.

Edited by Nestor2
Link to comment
Share on other sites

nasz ortopeda twierdzi, ze nie ma co podawac psom preparatow dla ludzi a juz na pewno nie ma co podazac za moda i dawac te dla koni.
on poleca canosan jesli cos sie dzieje.

my dajemy mlodszej suce arthroflex profilaktycznie-ale ona stawy ma idealne i ten syropek to tylko tak dla spokoju sdumienia.
starszej z dysplazja stwierdzona na podstawie zdjecia rtg dalemy cetyl m. to jest rewelacyjny srodek.
suka nie ma zdnych ograniczen jesli chodzi o ruch czy aktywnosc fizyczna. jest psem-sportowcem.
nie ma zadnych objawow dysplazji. zima podajemy dawke uderzeniowa, w pozostalych miesiacach dawke profilaktyczna.
bardzo polecam ten suplement.

Link to comment
Share on other sites

A ten cetyl m można podawać bez konsultacji z weterynarzem? Też tu trochę czytałam, że to naprawdę skuteczny środek. Gdzieś jeszcze widziałam reklamę takiego środka, co stawia na nogi nawet te psy, które nie chodzą od dłuższego czasu, ale za pierony nie mogę sobie przypomnieć nawet na jaką literę zaczynała się nazwa......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']A ten cetyl m można podawać bez konsultacji z weterynarzem? Też tu trochę czytałam, że to naprawdę skuteczny środek. Gdzieś jeszcze widziałam reklamę takiego środka, co stawia na nogi nawet te psy, które nie chodzą od dłuższego czasu, ale za pierony nie mogę sobie przypomnieć nawet na jaką literę zaczynała się nazwa......[/QUOTE]

tak, bez problemu.
zacznij od dawki "uderzeniowej". to naprawde pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Za choinkę sobie nie przypomnę... wiem, że przyszło do mnie w mailu z dogomanii (?), że jako forumowiczka mogę kupić z jakąś zniżką. W mailu był załączony jakiś filmik, na którym był pokazany pies przed i po zastosowaniu. I najpierw nie mógł chodzić, a pod koniec filmiku już sobie właśnie chodził... Tak więc skuteczność była udokumentowana... ale co to było...... niestety nie pamiętam...

Link to comment
Share on other sites

zmień mu karmę na Symply Adult Large Breed
karma dla psów dorosłych dużych ras
kosztuje około 150pln /12kg
ma najwięcej glukozaminy i chondroityny na rynku - 2900mg/kg
jeśli pies zjada dziennie 400gr karmy to dostarczysz mu 1160 mg glukozaminy i chondroityny łącznie - przy takiej dawce już nie potrzebne będą drogie z reguły suplementy

Link to comment
Share on other sites

[url]http://zdrowypiesek.pl/dysplazja-cetyl-m-360-tab.html[/url]

360/2=180

[url]http://www.abckarma.pl/o/775/scanvet-arthroflex-canine-500ml.html[/url]

500/2,5=200

chyba jednak jest roznica i to spora. w dawce profilaktycznej arthroflex, ktory kupisz za 172 zeta starczy ci na 200 dni, jesli bedziesz podawal go w dawce profilaktycznej. a cetylm, ktory kupisz za 450 zeta podawany w dawce profilaktycznej styknie na 180 dni.

wiec nie wiem, gdzie sprawdzales ceny:)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...