Jump to content
Dogomania

Szkieleciki -pilnie szukamy DT lub DS dla zagłodzonych młodych psiaków!


Ania W

Recommended Posts

"Wakacyjna przygoda" Olgi 132:roll:
I na dodatek nie mamy co z nią zrobić, bo najprawdopodobniej jutro przyjedzie na nasze konto do hoteliku suka + 5 około 10-12 dniowych szczeniaków. Nie mamy już miejsca...

W miejscowości, w której Olga ma działkę pojawiły się dwa takie psiaki. Najpierw było podejrzenie, że to matka z podrośniętym szczeniakiem ale teraz wszystko wskazuje na to ,że to dwa trochę podrośnięte szczeniaki ( jutro mają mieć przegląd zębów [IMG]http://www.ogarkowo.pl/images/smilies/icon_e_wink.gif[/IMG] ).
Takie chodzące szkieleciki. Z tego co mówiła Olga na żywo wyglądają gorzej ( zwłaszcza suczka, bo zdjęcia nie oddają jej chudości - jest bardzo ruchliwa i nie dała się obfocić, ale jest chudsza od pieska). Nie wyglądają na chore - po prostu strasznie chude, zabiedzone. Nieduże - wielkości naszej Inki (suczka do połowy łydki), powinny więc ważyć ok 5 - 6 kg ale na pewno ważą mniej.
Na razie zostały odrobaczone, zakroplone na pchły i kleszcze, kupiona została dla nich karma dla szczeniąt.
Będą dokarmiane przez osoby, do których się przybłąkały, ale to na pewno nie będzie opieka domowa...
Piesek najprawdopodobniej jest "zaopiekowany" - jest chętny do zabrania go. Mamy nadzieję, że się nie wycofa.
Zostaje suczka...Jeszcze jakiś czas może tam zostać ale we wrześniu trzeba będzie ją zabrać, bo inaczej zostanie zupełnie bez opieki.
Poza tym im szybciej trafi do domu (stałego lub tymczasowego) tym szybciej i łatwiej będzie można ją odkarmić.

Piesek
[IMG]http://i1056.photobucket.com/albums/t371/aniaW/Fundacyjne%20psy/piesek2.jpg[/IMG]

Tutaj widać jak jest chudy...:shake:
[IMG]http://i1056.photobucket.com/albums/t371/aniaW/Fundacyjne%20psy/piesek1.jpg[/IMG]

Suczka - miała duże parcie na szkło i trudno jej było zrobić dobre zdjęcie.
[B]To dla niej szukamy domu! [/B]
[IMG]http://i1056.photobucket.com/albums/t371/aniaW/Fundacyjne%20psy/suczka2.jpg[/IMG]

Z góry - myślę, że zdjęcie nie oddaje jej stanu bo dropiate umaszczenie trochę to maskuje.

[IMG]http://i1056.photobucket.com/albums/t371/aniaW/Fundacyjne%20psy/suczka1.jpg[/IMG]

Edited by Ania W
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pod Węgrowem (ok 80 km od W-wy).
Wczoraj wieczorem okazało się, że pojawił się kolejny problem...Mamy czas tylko do tego piątku.
Potem osoby które teraz dokarmiają te psy wyjeżdżają i zabierają pieska - suka zostanie sama bez regularnej opieki :(

Link to comment
Share on other sites

No i finał jest taki, że osoba która miała wziąć pieska go nie wzięła...a do dwójki dołączył jeszcze trzeci.
Po rozpytaniu lokalnych mieszkańców wygląda na to że to chyba miot. Ktoś widział jak cała trójka została wyrzucona z samochodu w lesie....:roll:
Miejsce mamy dla jednego...
Można się zapłakać

Link to comment
Share on other sites

Wszelką pomoc chętnie przyjmiemy! Dziękujemy! Zostalysmy z problemem zupelnie same...
11 zwierzat na utrzymaniu, wiatr hula na fundacyjnym koncie i jeszcze te 3 bidy.
Na wskutek wydarzenia facebookowego finał jest taki, że REksio znalazl sponsora na hotelik, Tonia jedzie jutro do domu tymczasowego u naszej wolontariuszki. Co zrobic z tą 3-cią sunią?
To malenstwo ratlerkowate, do polowy lydki, moze 5 kg, biała w czarne łatki. Chodzi za Olgą ak cień... Jak zostanie jutro sama na wsi ... :-(

Link to comment
Share on other sites

kurcze, ja mieszkam na podkarpaciu, za daleko żeby dać DT, poza tym moja suka raczej obcej suczki nie zaakceptuje bez problemów a ja pracuję i nie mogę psów stale kontrolować. Do ogłoszeń potrzebne są następujące dane:
[COLOR=#000080][B][SIZE=4]tytuł ogłoszenia
[/SIZE]
[SIZE=4]2. tekst do ogłoszenia
[/SIZE]
[SIZE=4]3. zdjęcia (w kolejności priorytetu) max 4 zdjęć
[/SIZE]
[SIZE=4]4. województwo, na które ogłaszać zwierzę
[/SIZE]
[SIZE=4]5.[/SIZE][SIZE=5] [SIZE=4]kontakt [SIZE=5][FONT=times new roman](tel. i mail)[/FONT][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

zakonna - my bardzo chętnie skorzystamy z twojej pomocy ale okazuje się, że chyba musimy jeszcze chwilę poczekać aż wyjaśni się sytuacja.
Powinnyśmy wiedzieć gdzie są te psy a na razie nie bardzo wiemy jak ( no i gdzie) je porozmieszczać.
Ale jeżeli poczekasz moment to będziemy BARDZO wdzięczne!

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam. Pytałam się znajomych w swojej miejscowości , ale niestety, koleżanka po śmierci swojej suni (w lipcu) ma już upatrzoną bidulę ze schroniska, zabiera ją na dniach. Druga ma już jedną z celestynowa, a być może przyjmie sunię która jest na lubelszczyźnie na razie bezdomna, a zajęła sobie podwórko nieruchomość po mojej ŚP.Babci (a jest dokarmiana przez sąsiadów)

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja na dzisiaj wygląda tak:
Suczka "trikolor" , ta która pojawiła się jako ostatnia jest w DT. Czekamy na wieści jak sie aklimatyzuje ale podróż zniosła bardzo dobrze - grzecznie jechała na kolanach.
Piesek na razie u Olgi, dzisiaj odstawiam do hoteliku. Z tego co mówiła Olga bardzo miły, dobrze zachowuje się w domu (jak na ilość stresu, który miał wczoraj wyluzowany ;) )...zobaczymy jak będzie wyglądało mieszkanie po całodniowym rządzeniu się Reksia ;) Chociaż to nic pewnego są osoby wstępnie nim zainteresowane więc stwierdziłyśmy, że go bierzemy.

Na miejscu została dropiata Tońka...Nic dla niej nie znalazłyśmy. :( Na razie może jeszcze zostać na podwórku tego domu gdzie się przybłąkały ale to będzie trwało wiecznie.
Nie tracimy nadziei ale jako że to suka to nie chcemy czekać do cieczki...Zależy nam na szybkim zabraniu jej.

Generalnie zwierzaki nieco przybrały na wadze regularnie karmione ale do optymalnej kondycji jeszcze im brakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']"Wakacyjna przygoda" Olgi 132:roll:
Suczka - miała duże parcie na szkło i trudno jej było zrobić dobre zdjęcie.
[B]To dla niej szukamy domu! [/B]
[IMG]http://i1056.photobucket.com/albums/t371/aniaW/Fundacyjne psy/suczka2.jpg[/IMG]

Z góry - myślę, że zdjęcie nie oddaje jej stanu bo dropiate umaszczenie trochę to maskuje.

[IMG]http://i1056.photobucket.com/albums/t371/aniaW/Fundacyjne psy/suczka1.jpg[/IMG][/QUOTE]

Tonia została na wsi... PILNIE szukamy Domu Tymczasowego dla Toni!

Link to comment
Share on other sites

a miało być spokojnie...:razz:
10 minut temu weszłam do domu - odwoziłam Reksia ( wyszłam o 7 i właśnie jem obiad). Ponieważ Reksio miał przesiadkowy punkt u mnie w domu zrobiłam kilka zdjęć.
Nie wiem czy dzisiaj dam rade zrzucić zdjęcia i zrobić opisy, tym bardziej, że nie miałam kiedy skontaktować się z domem tymczasowym Trikolorki.
Najpilniejsza jest Tońka ale nie wiem czy dzisiaj dostanę jej zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']mi się nie spieszy ale odniosłam wrażenie, że sytuacja z suczką jest pilna[/QUOTE]

Hej - tak sytuacja z Tonia jest pilna tylko jest mały problem - przez to wszystko nie zrobiłam jej zdjęć. A te co są na wątku są kiepskie. Tak mnie w weekend pochłonęło rozmyślanie jak zabrać 2 psy do Warszawy i którego zostawić że w końcu nie zrobiłam jej zdjęć. Poproszę mamę żeby jej coś jutro pstryknęła i wstawię. Przygotuję też opis dla niej. Okazuje się że ona ma problem z okiem - chyba ma 3 powiekę. W sobotę zabiorę ją do miejscowego weterynarza chociaż nie mam tak do końca do nich zaufania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...