Jump to content
Dogomania

Border a dom z małym dzieckiem - jak dajecie rade?


yokoona

Recommended Posts

Pytanie dla osób, które mają w domu małe dziecko/dzieci. Zastanawiam się, jak jesteście w stanie pogodzić obowiązki rodzicielskie, a zajęcie się psem (wybieganie, treningi itp)? Czy pies nie ucierpiał w momencie pojawienia się dziecka (chodzi o ilość czasu mu poświęcaną)?
Zastanawiam się jak wygląda taki przeciętny dzień border maniaka? Ja rozważam powoli kupno psa, ale zastanawiam się właśnie czy dam radę pogodzić rodzicielstwo z posiadaniem takiej wymagającej rasy. Nie mam też do dyspozycji żadnych torów do ćwiczeń w moim mieście i mam wątpliwości, czy uda się to ogarnąć wszystko. Jak to u Was wygląda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sprytna']Dlaczego akurat myślisz nad borderem ?[/QUOTE]


Dlatego pytam o bordera bo jesteśmy z moim facetem bardzo aktywnymi ludźmi. Bardzo dużo czasu spędzamy na powietrzu: rolki, rower, piesze wędrówki, codziennie biegamy po kilka kilometrów. W związku z tym rozglądam się za psem, który potrzebowałby dużą ilość ruchu, a oprócz tego byłby chętny do codziennej nauki i treningów. Nie mam w moim najbliższym otoczeniu nikogo kto posiadałby psa tej rasy, stąd moje pytania. Decyzja o posiadaniu psa tak wymagającego nie może być nieprzemyślana i spontaniczna. A jako, ze jesteśmy młodymi ludźmi, za kilka lat być może pojawi się dziecko, więc zastanawiam się jak radzą sobie właściciele tych pięknych psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie mam dziecka i nie planuję.Ale..mam 3 wymagające psy (bordera i 2 kelpie) i...pracuję zawodowo na pełen etat.Psy jak mnie nie ma śpią.Przed pracą albo wspólny dłuższy spacer i "głupie" ganianie piłki, albo pojedyńczo i krótki trening co by głowe zmęczyć.Raz-dwa razy w tyg.jadą na trening na owce.W weekendy czasem jakies frisbee, czasem wycieczka lub seminarium.Ale większość czasu i tak śpią.Czasem zajmą się sobą.Uważam, że jak border będzie już odchowany i ułożony to spokojnie można dorobić się ludzkiego potomka.Tylko pies musi umieć odpoczywać,żeby nie zrobić z niego nakręconego na prace świra, który funkcjonuje tylko na adrenalinie i pobudzeniu.Mój border uwielbia dzieci.Zupełnie nie wiem po kim to ma, ale jest najepszą niania na świecie.Dzieciak dorastając z takim futrzakiem będzie miał najfajniejszy start.
aa..no i nie wybierała bym bordera z lini typowo użytkowych, ale raczej z lini tzn show, gdzie nie ma tyle temperamentu a na sportowe życie i tak będą miały siły i chęci za 3 psy :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się, że Border byłby zadowolony z takiego stylu życia, ale weźcie tez pod uwagę nie tylko sam ruch, ale i fakt ile w bc trzeba włożyć w pracy i to że sporo u Nich różnych problemów.

BC można spokojnie wybiegać w 30 minut, a można pójść i na 2 godzinny spacer a pies pójdzie spać tylko na moment, wszystko zależy co się bedzie robić na spacerze, jeżeli elementy self control, obedience to pies zmęczy się psychicznie i więcje czasu będzie potrzebował na odpoczynek, a jeżeli będą to same rolki czy rower to myślę że moment i już będzie znów gotowy do roboty ;)

Bardziej niż nad samą ilością ruchu zastanowiłabym się nad stosunkiem BC do dzieci, bo niestety bywa on różny, niektóre psy mimo socjalu boją się ich, mają zapędy do zaganiania ich, podgryzania albo wręcz przeciwnie - są na tyle wylewne że mogą je przewrócić i zrobić im krzywdę. Ale można też i trafić na fajnego BC do dzieci :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...