Jump to content
Dogomania

Pchły u 4-miesięcznego malucha


aesthete

Recommended Posts

Razem z moim maluchem (4 miesiące) pojechaliśmy na wieś. Wrócił z nowymi lokatorami O.o dopiero wczoraj zobaczyłam, że coś jakby więcej się drapie i gryzie. Zaczęłam go oglądać, no i masz...
Szybko w auto i do zoologicznego. Wykąpałam go w tym szamponie, widziałam jak razem z wodą płyną te paskudy i jeszcze kilka później wyczesałam. oglądałam go i nic nie widzę, ale mały dalej się drapie i gryzie. Czy coś przeoczyłam, czy może pchły zrobiły mu jakieś ranki, które swędzą?

Link to comment
Share on other sites

raczej spodziewałabym się jakiejs pchły jeszcze.szapon p/pchłowy jest skuteczny w momencie gdy jest pies kapany.i działa tylko na formy dorosłe pasozyta.jeśli jest juz ok 7 dni od ostatniej kapieli idz do weta i poproś o prep.w sprayu np.fiprex 250 ml lub tez poproś aby spryskał psa na miejscu.pamietaj że ilośc prysnięc jest uzalezniona od wagi psa.poniewaz to szczenię to trzeba bedzie za jakis czas powtórzyć pryskanie z racji zwiększenia masy ciała psa.
prep.w sprayu mozna smiało uzywać na szczenieta kocięta(ale mam na myśli prep.z fipronilem czyli frontline czy fiprex)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...