Jump to content
Dogomania

Psiaki z podzamojskiej wsi nadal potrzebują naszej pomocy, prosimy o ogłoszenia!


handzia

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Dziewczyny - dziękuję za pomoc; za bazarki, za zabranie 2 maluszków.
[/B]To wileka pomoc - szczególnie dla tych własnie szczeniaków.
To wszystko tak szybko się dzieje...
Jutro mamy telewizję lubelską:roll:
A gmina chce jak najbardziej pomóc, chcą rozmawiać, ale lokalem nie dysponuje.
Na razie stanęło na tym, ze pokryje koszt sterylizacji suczek.
A nam wciaz potrzebne dt, gdzie psy mogłyby byc leczone.
Co do zarobaczenia, to jest ogromne - widziałam na własne oczy, co wychodzi ze szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola'][B]Dziewczyny - dziękuję za pomoc; za bazarki, za zabranie 2 maluszków.
[/B]To wileka pomoc - szczególnie dla tych własnie szczeniaków.
To wszystko tak szybko się dzieje...
Jutro mamy telewizję lubelską:roll:
A gmina chce jak najbardziej pomóc, chcą rozmawiać, ale lokalem nie dysponuje.
Na razie stanęło na tym, ze pokryje koszt sterylizacji suczek.
A nam wciaz potrzebne dt, gdzie psy mogłyby byc leczone.
Co do zarobaczenia, to jest ogromne - widziałam na własne oczy, co wychodzi ze szczeniąt.[/QUOTE]
Ale czy przy takiej chorobie i takim wyniszczeniu organizmów, można sterylizować?
Czy nie bardziej w tej chwili potrzebna jest kasa na leczenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanka']Ale czy przy takiej chorobie i takim wyniszczeniu organizmów, można sterylizować?
Czy nie bardziej w tej chwili potrzebna jest kasa na leczenie?[/QUOTE]

Mówimy o sterylkach w przyszłości. Najpierw oczywiście leczenie.
A gmina nie bardzo moze przeznaczać pieniądze na leczenie psów, które mają właścicela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terra']Przelałam na konto z pierwszego postu [COLOR=#0000cd][B]259,05 zł[/B].[/COLOR] z bazarku kwiatowego.
Jak pieniążki dojdą proszę o potwierdzenie w wątku bazarkowym.[/QUOTE]
[B]Pieniądze są juz na koncie - bardzo dziękujemy!

[/B]Doszły tez wpłaty[B]:
[/B]
[COLOR=#0000cd]Małgorzata H. Kraków - 18,99zł
Maja G. Kraków - 50 zł

[/COLOR]Bardzo dziękujemy!

Edited by Tola
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Witaminy dla szczeniąt dzisiaj wysłane na adres Fundacji Zamojskiej - poleconym priorytetem. Proszę o info jak dojdą.
Wiem, że to drobne wsparcie i kropla w morzu potrzeb...
Cioteńki napiszcie ile tam jest tych maluszków?[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy!
Jest chyba jeszcze 10 szczeniaków; pojawiła się szansa dla tego malca - 13............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Puszek-Okruszek']Nie zawsze pomaga podanie leku jednorazowo,jezeli psiaczki nigdy nie byly odrobaczane i odpchlane,trzeba zabieg powtorzyc.[/QUOTE]
Martwe glisty w odchodach świadcza,że advocat nadal działa.Glisty nie znajduja się wyłącznie w jelitach=tam się dopiero dostają po swojej wędrówce.Dopiero w jelicie działaja advocat stąd stale pojawiające sie robaki w kale.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanka']Ale czy przy takiej chorobie i takim wyniszczeniu organizmów, można sterylizować?
Czy nie bardziej w tej chwili potrzebna jest kasa na leczenie?[/QUOTE]
O sterylkach zadecyduje oczywiście wet.Najszybciej trzeba wykonać te aborcyjne.Przynajmniej jedna suczka wygląda na ciężarną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Witaminy dla szczeniąt dzisiaj wysłane na adres Fundacji Zamojskiej - poleconym priorytetem. Proszę o info jak dojdą.
Wiem, że to drobne wsparcie i kropla w morzu potrzeb...
Cioteńki napiszcie ile tam jest tych maluszków?[/QUOTE]
Witaminy własnie dotarły.Bardzo dziękujemy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadra']Witaminy własnie dotarły.Bardzo dziękujemy!!![/QUOTE]

Pisałyście o anemii (co nie dziwi) i krzywicy (co nie dziwi) i że maluchy słabe. Mam nadzieję, że kolejne cioteczki podzielą się zapasami swoich psiaków, wierzę, że ziarnko do ziarnka....

Dziękuję za info :)

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']hura hura Marlena :Rose: pokaż nam się tu - niech Cię uściskam :loveu: WSPANIALE!!! a skąd jest Marlena?[/QUOTE]
I to jest przykład pomocy zwierzakom godny nasladowana!!!!Marlenko dziękujemy!!!


Niestety nie kazdy ma taką klasę jak Marlrna.Muszę napisać co wydarzło się w dniu dzisiejszym. Przyjechał "dziennikarzyna" z TV Lublin zrobic materiał o psach.Nie potrafił odpowiedzieć na pytanie jaki chce osiągnąć cel,wiedząc,że sytuacja jest w miare opanowana.Ponoć o sprawie dowiedział się przypadkiem z dogomanii. W efekcie okazało się,że w wozie emisyjnym "schowana pod kocem" siedziała cichuteńko MaDi.Pojechałi na miejsce i zrobili aferę na cłą wieś.Oczywiście nas nie poinformowano o obecności szefowej funndacji,która do tej pory nie zadeklarowała pomocy psiakom. Gdzie tu etyka i moralnośc?
Na czym jej zależało na rozglosie czy pomocy zwierzetom,chyba dziewczyna się zagubiła.Madi to sprawa oddzielan ale tz redaktora pociągniemy do odpowiedzialności za działania odbiegające od etyki dziennikarskiej.
Facet wogole nie wyszedł.Prawdopodobnie gdyby nas poproszono o obecnośc przy nakręcaniu reportażu zgodziłby się wystąpić.Ale Madi wszystko ukartowała poza plecami ,tylko nie wiem w jakim celu.Ile chce psiaków dowieziemy jej na miejce do Lublina!! Ale najwyrazniej nie oto chodzi!!!

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to jest kontynuacja dążeń osoby o nicku MaDi do zgłoszenia sprawy "organom ścigania". Wcześniej już była przeciwna udzielaniu pomocy temu człowiekowi bez konsekwencji prawnych. A przecież chodzi przede wszystkim o ratowanie psiaków, człowiek nieporadny, ale godzi się na wszystko i trudno stawiać go w jednym szeregu ze świadomymi dręczycielami. Miałabym ochotę obić go, ale co to zmieni? Trzeba raczej uniemożliwić mu w przyszłości taką "miłość" do psów.:-(

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem co tam jest między Wami, ale straszna szkoda, że znowu organizacje nie współpracują :( cierpią na tym psy, bo jakby się udało pokazać materiał szerzej, większej liczbie osób, to może by się zgłosiło więcej ludzi do pomocy psom - jeśli nie fizycznie to finansowo. Przecież sytuacja tam nie jest opanowana - dziś jest 11 a pisałyście, że do 15 facet ma opuścić to miejsce - nie ma żadnej opcji zastępczej - więc sytuacja nie jest opanowana. Zabrane zostały dwa maluchy, jest szansa dla jeszcze piątki - to razem 7 - ale 35 psów nadal tam tkwi i to jest dramat.

Jestem pewna, że ani MaDi, ani ZEA nie chcą działać na szkodę psów - tylko czemu się nie dogadacie dla ich dobra? Proszę...

zresztą ja też prosiłam MaDi o pomoc bo wiem, że współpracuje ze szpitalem w Lublinie, ale niestety nie ma tam miejsca dla psiaków, chciała pomóc w ten sposób i szkoda, że się nie udało - dlaczego szukacie złej woli?

nie rozumiem, ale ja ciągle jestem chyba zbyt naiwna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']
...
Zabrane zostały dwa maluchy, jest szansa dla jeszcze piątki - to razem 7 - ale 35 psów nadal tam tkwi i to jest dramat.

Jestem pewna, że ani MaDi, ani ZEA nie chcą działać na szkodę psów - tylko czemu się nie dogadacie dla ich dobra? Proszę...
...[/QUOTE]
Ja też proszę, bardzo proszę, bardzo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...