Jump to content
Dogomania

Badanie kału-jakie?


ulalanka

Recommended Posts

Witam, proszę mi pomóc bo nie znam się na tym a chciałabym oddać do badania kał pieska na obecność pasożytów. Czy ma to być próbka z 3 dni? czy wystarczy z jednego? Bo slyszałam dwie wersje. I najwazniejsze : co mam powiedzieć u weta? Tak poprostu że badanie ogólne czy jakoś sie to nazywa? Piesek ma problemy żołądkowo-jelitowe i chcę sprawdzić czy nie ma pasożytów a nie wiem czy mam podawać na jakie pasożyty ma być badanie czy wystarczy ogólnie. Bardzo dziękuje z góry za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Jakie problemy? wymioty żółcią,bulgotanie w brzuchu,przelewanie się,luźne stolce,swędzenie pupy (miał czyszczony gruczoly", zjadanie trawy - ogolnie cos z zoladkiem. robilismy RTG z kontrastem ; brak ciala obcego cechy zapalenia jelit i zoladka - dostal antybiotyk - nie pomoglo. Aha i kal czasem bywa z takim bialym sluzem lepkim bardzo cieniutkim. Ma apetyt ale nie bardzo chce chodzic... robilismy badania krwi rozszerzone i tam wszystko OK, badania na trzustke tez OK i badania na strawnosc tez ok. byl odrobaczony 1 maja. Jakies sugestie? prosze o pomoc bo weci nie wiedza co mu jest a korzystamy z uslug 2 najwiekszych klinik w warszawie. Piesek je mokra karme GASTRO po suchej wymiotowal. Dostaje ranigast rano i wieczorem bo po bioprazolu tez wymiotowal;/

Link to comment
Share on other sites

W jakim jest wieku? Czy widoczne sa golym okiem robaki lub czlony tasiemca?Czy w stolcu pojawia sie krew?
Ile razy byl odrobaczony i czym?
Czy byl odrobaczobny P/giardien (Panacuor -zawesina lub tabletki)
Czy podajecie psu srodki tj.na regulacji flory bakteryjnej,moze podawac dodatkowo jogurt ,lub rozgotowane siemie lniane(plyn),sa tez heomopatyczne lekarstwa na niestrawanosci zoladka ,ale jak nie ma robakow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']W jakim jest wieku? Czy widoczne sa golym okiem robaki lub czlony tasiemca?Czy w stolcu pojawia sie krew?
Ile razy byl odrobaczony i czym?
Czy byl odrobaczobny P/giardien (Panacuor -zawesina lub tabletki)
Czy podajecie psu srodki tj.na regulacji flory bakteryjnej,moze podawac dodatkowo jogurt ,lub rozgotowane siemie lniane(plyn),sa tez heomopatyczne lekarstwa na niestrawanosci zoladka ,ale jak nie ma robakow[/QUOTE]

Piesek (maltanczyk) ma 2,5 roku. Nie zaobserwowalam zadnych widocznych robakow...nic. Krem w stolcu sie nie pojawia, ale raz sie przytrafila jak mial biegunke,na koncu bylo pare kropel,wet stwierdzil ze to z jelita grubego bo byla bardzo jasna z tego co pamietam. I dal nifuroksazyt i taka paste. Byl odrobaczony w maju raz,a ogolnie jest co pol roku. Kurcze nie wiem czym byl odrobaczony niestet, jakies pol tabletki dostal. Podaje "glutki" z siemnienia lnianego 15ml na dzien, niestety ono powoduje te luzne stolce;/ mam w domu "na zapas" taka paste dr siedla na regulacje flory bakteryjnej moze zaczac podawac?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...