Jump to content
Dogomania

Buba ma dom :) dziękujemy wszystkim, powdzenia dla BUBY :)


Livka

Recommended Posts

Nie czytałem całego wątku,tylko info,że pani od suni oddała ją,bo musi itd.Ja bym tak nie zrobił nigdy,wolałbym lokum pod mostem ale rozumiem inne być może aspekty-dzieci ect.Obcego psa oddałem do schronu i do dziś mi serce pęka,bo umarł.Trzeba ją koniecznie wydostać z tego miejsca jeśli tak rozpaczliwie przeżywa rozłąkę.Każdy pies ma inną psychikę.Ona może tego nie wytrzymać,chyba,że to takie pierwsze dramatyczne objawy separacji.Co tu zmieni z całym szacunkiem Jamor,ona chce swojej pani...Jeśli już to nowy dom z kochaną,na zawsze i na wszelkie koleje losu gotową rodziną-na dobre i złe.Chyba,że jest inny problem a nie doczytałem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wolf, z tego co czytałam, to madra , bystra , odwazna sunia, ktora moze mieszkac w miescie, lubi dzieci, tylko jest dominantka w stosunku do psów.
Sam zobacz, serce mi peka , ze taka Onka siedzi w schronie
[url]http://www.youtube.com/watch?v=fyyCtyC68ZE&feature=youtu.be[/url]

Link to comment
Share on other sites

Teraz rozumiem pomysł z Jamorem;)Na fb domu raczej nie znajdzie,zapomnij.Poza tym za dużo nieodpowiedzialnych ludzi z ulicy,którzy pod wpływem chwili,emocji dyskusji "adpoptują" a za chwilę jest problem.Tak było ostatnio z Azjatą,młodym szczeniolem.Wolę raczej spokojny tryb Dogomanii.Co innego akcje zbierania pieniędzy,czy reklamowanie jakiejś "szerokopasmowej akcji".Wtedy fb jest nieoceniony.Jest tam wielu wspaniałych ludzi.Obserwuję na bieżąco wątki przyjaciół z fb,którzy próbują wyadoptować cudowne psiaki.I napiszę tylko,że jest gorzej niż źle.Łatwiej o dotacje,niż o świadome adopcje.Poza tym wycofuję się powoli z mocnego angażowania się poza śląską grupą.Zawsze na końcu czynnik ludzki gdzieś zawodzi.Piszę to ogólnie,bez adresatki,choć przyczynę już mógłbym adresować.

Link to comment
Share on other sites

No coz, kazdy z nas ma jakies złe doswiadczenia za sobą. Toche domyslam sie Twoich.
Zeby pomagac, trzeba byc niezwykle elastycznym, wrazliwym i jednoczesnie miec skore jak słon. Trudno jest to w praktyce pogodzic.
To moze choc na fb rzuci ktos pare groszy na tego Jamora ? Bo na razie to nie wiem za co Buba tam pojedzie...:-(

Link to comment
Share on other sites

Wiesz nie chcę na długi czas wchodzić w zbieranie,czy pomoc w zbieraniu,bo został mi ostatnio zarzucony motyw "skoku na kasę".Chyba tylko po to by moją osobę sprowadzić do parteru i rzucić cień,przyprawić wstrętną gębę człowieka łasego na pieniądze.Nigdy od nikogo nie chciałem pieniędzy ani dla siebie(przede wszystkim) ani nawet nie prosiłem o jakakolwiek dotację,czy podział na jakieś moje plany.A tak celowo zinterpretowano pewne moje zamierzenia.Dlatego wybacz nawet ze skórą słonia,w okolicach serca mi się bardzo przetarło,na długo.
[COLOR=#ff0000]Nie wiem czemu wskoczył mi post pod postem przepraszam[/COLOR][COLOR=#ff0000].Pisałem jednocześnie na kilku tematach.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Dlatego jest szansa, ze sie troche zsocjalizuje u Jamora i moglaby zamieszkac z innym psem.
W schronie tego nie bedzie miec.
[B]Ona ma wydarzenie na fb, ale ja nie mam linku,[/B] moze latwiej byłoby jej znalezc dom własnie przez fb.
Zajrzy tam prosze.[/QUOTE]

Buba nie ma wydarzenia na fb
Jej zdjęcie i historia są w albumie schroniska. To jest link:
[url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=351967384887279&set=a.141188115965208.38619.100002220610359&type=1&theater[/url]
Od dłuższego czasu udostępniam

Link to comment
Share on other sites

Przybywam na zaproszenie, serducho pęka i sorka, ale nie kumam zachowania byłej właścicielki!!!! Mieszkań na rynku od liku, wybierać można i grymasić, wiem, bo wynajmowałam, a sunia ukochana w schronie wylądowała, super, wstyd i porażka!!!! Nie dziwię się, że sunia tak źle znosi ten pobyt, z raju do piekła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']A właścicielka nie mogłaby uczestniczyć w kosztach?Czy całkowicie sprawa już dla niej zakończona?Ja nie piszę tego w sensie negatywnym,nie znam całej sprawy,tylko pytam.Każdy ma jakieś problemy,finanse itd.[/QUOTE]
Była wlascicielka zadeklarowała 50 zl na utrzymanie Buby.
Ja tez juz nie chce komantowac. Po prostu bardzo chcialabym pomoc tej suni. Niestety nie mam mozliwosci aby ofiarowac jej dt, albo zapłacic za hotel.

Link to comment
Share on other sites

to ja tak, odpowiadając na różne posty

- Zaraz napiszę prośbę na wątku Skarpety

- Dorota, była właścicielka,będzie partycypować w kosztach - 50 stałej
(nasze finanse:
ana pe - 50
bela51 - 10
sylwija - 20
Dorota - 50 (była właścicielka))

- Buba poza tym, że jest dominantką, podobno może atakować psy na spacerze, stąd sugestia, żeby była wciąż w kagańcu i oczy wkoło głowy, co jest mało atrakcyjne dla potencjalnego właściciela.
Ona pomieszkiwała z innymi psami, potem się wszystko popsuło, ale skłonności dominacyjne zawsze były.
A jednocześnie jest bardzo w człowieka wpatrzona, bardzo posłuszna. Człowiek jest dla niej najważniejszy.

- ogłoszenia miała jakieś, na pewno Tablicę, ale promować ją trzeba bardzo, może warto odświeżyć tekst ogłoszeń? a może poczekać chwilę, zobaczyć, co Jamor o niej powie?

- to wydarzenie na FB by się przydało bardzo - może ktoś by dorzucił parę złotych, a potencjalny domek to i tak trzeba sprawdzić, czy to z dogo, czy z fb, czy z ogłoszeń..

Link to comment
Share on other sites

1-Finansowo niestety nie pomogę,długi poślizg a co dalej nie wiem.
2-Warunki "lokalowe" i "terenowe" super ale moje smoki są egoistami na swoim terenie i opcja dt nie wchodzi w grę.Choć myślę o podzieleniu terenu ogrodzeniem i miałbym możliwość bdt dla kilku psów na zewnątrz(lepsze to niż przechowalnia) ale to śpiewka przyszłości-zakichana kasa .
3-wydarzen nie robię-jestem wyleczony na długo .
Także z mojej strony niestety ...mogę jedynie dopingować,podrzucać.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Jestem na zaproszenie. Czy Buba ma juz "zaklepane" jakieś miejsce/DT.

Wiele nie mogę, ale 10 zł dorzucę miesięcznie, na razie deklaruję do końca tego roku. Może w sprawie Buby coś się wyjaśni.....

A co do Pani właścicielki - to faktycznie wstyd. Mozna wynająć inne lokum lub pozostawić psa w hoteliku i za niego płacić.
Myslę, ze koszt Pani liczony na 50 zl to bardzo, bardzo skromnie.....

Poproszę o dane do wpłaty.

Link to comment
Share on other sites

Święte słowa MALWO!!!! Wkurza to na maksa, że przy ogromnej ilości nieszczęścia psiego, jeszcze takie paniusie dokładają, ech... My się wkurzamy, na głowie stajemy, bazarki, srarki, a można do schronu i 50zł dać, ŻAAAAAAAAAAAAAAAAAAL!
Psina cierpi! Niestety finansowo jestem wywiana:( Roześlę wątek.

Link to comment
Share on other sites

Przydałby się post do rozliczeń - [B]sylwijo[/B] mogłabyś jeszcze raz poprosić moda ? :roll:

[B]MALWO[/B] zaraz wysyłam do Ciebie pw z danymi do wpłat - serdecznie dziękuję :loveu::Rose::loveu:

Jutro odbieram fanty na bazarek od kochanej [B]Joty67[/B], która zgodziła się przekazać je dla Buby - wielkie dzięki :Rose:

Edited by Livka
Link to comment
Share on other sites

poprosiłam teraz drugiego moda, pewnie jeszcze wakacje..

Banerek mamy od fochu - dziękuję bardzo

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230963-Buba-los-sie-odmieni%C5%82-%28-z-kanapy-do-schronu-potrzebny-DT-DS-finanse-na-hotel"][IMG]http://img411.imageshack.us/img411/5973/bubaw.jpg[/IMG][/URL]

Malwa - Buba ma zarezerwowane miejsce w hoteliku u Jamora, w niedzielę ma tam pojechać
Marycha35 - dziękuję z góry za rozsyłanie, może będziesz miała szczęśliwszą rękę niż ja

Link to comment
Share on other sites

Pisałam już na pw do Livka, od której dostałam nr konta, że jutro rano pójdzie moja wpłata za sierpień i wrzesień.

A u Jamora to jaki koszt?

To "mój" drugi psiak , na którego będę płaciła deklarację stałą.

Pierwsza sunia - Saba tez została oddana przez tzw. właścicielkę do schronu - po.....................10 latach zabrania jej stamtąd przez ludzi.
Tyle, ze pan umarł, pani po wylewie, a młodzi, no cóż, mieli sunię głębko gdzieś.

Historia Buby złapała mnie za serducho. Takie psiaki sa najbiedniejsze. Bo niby nie ma tragedii, a jednak zostały same, odrzucone przez ludzi.

Gdyby sunia była bita, zagłodzona czy po wypadku, to pewnie od razu zbiegłoby się tu na wątek sporo ludzi, a tak........bida.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zaproszenie, z kasą coraz gorzej, topnieje jak śnieg wiosną.Nie mam zupełnie pomysłów, szykuje teraz fanty na bazarek (najpierw) dla Baloniarek, ale spokojnie w razie co jeszcze są, tylko jak zwykle prośba do chętnego o zorganizowanie wątku bazarkowego(zdjęcia i opisy przygotuję), ja zapewniam fanty i wysyłkę (jak coś się sprzeda ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cisowianka'] chętnego o zorganizowanie wątku bazarkowego(zdjęcia i opisy przygotuję), ja zapewniam fanty i wysyłkę (jak coś się sprzeda ).[/QUOTE]
Chętny sie znajdzie.:lol: Bazarek ze zdjęc moge zrobic, gorzej z fantami w naturze, takiego sie nie podejme.

I prosze skarbnika o podanie konta do wpłat.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Sylwiji, na razie nie czytałam całego wątku, ale ogólną historię... Bardzo, cholernie jest to przykre- jak często ludzie wybierają własną wygodę kosztem cierpienia zwierzęcia- znam to z autopsji, kiedy to "pani" szczeniaka z mojej małej "hodowli" (oczywiście zarejestrowanej w ZK, ale przy 2-óch sukach hod. ciężko nazwać to hodowlą ;)) oddała mi rocznego psa-staffika, przyprowadzając Adiego pod pracę :(... Ale to nie ta historia, chociaż-podejrzewam- pobudki podobne...

A tak "zdroworozsądkowo"- jeśli pani wynajmowała mieszkanie- nic prostszego jak zrezygnować i znaleźć inne, gdzie Buba będzie miała prawo ŻYĆ. Jeśli pani miała mieszkanie swoje- kwaterunek, własnościowe, spółdzielcze- w ogóle nie powinno być takiego problemu- jeżeli jest tak, a pani podaje to za powód do pozbycia się Buby, jest to zwykłe "mydlenie oczu" :roll:...
Tak czy inaczej- gdyby chciała, nie oddawałaby Buby! I nie będę usprawiedliwiać takiego zachowania, jeżeli Was uraziło moje podejście- przykro mi. Sama mam w mieszkaniu 2 pokojowym 5 psów swoich i jednego tymczaska- i jakoś żyję, a sąsiedzi nie zlinczowali mnie, a nawet lubią moje psiaki ;) Co więcej? Coraz więcej osób z bloków dookoła zamiast jednego psa- jak do tej pory- ma już po dwa :lol:... Zobaczyli że można...tak mi się wydaje...

Chciałabym pomóc Bubie i zaznaczam sobie wątek, ale najpierw muszę uprządkować zaległości- przez prawie 2 tygodnie byłam bez komputera, a mam dwa zaległe bazarki :oops:

Mam też gorącą prośbę i przepraszam za OT- zajrzyjcie proszę do wątku którego link jest w mojej sygnaturze- potworna historia, sunia zabita widłami, zostało 4-ro szczeniąt- jedno z nich to "mój" Baloo :(... Szukamy DS... Ale wątek jest prawie pusty- proszę Was, wesprzyjcie nasze sierotki ciepłym słowem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Chętny sie znajdzie.:lol: Bazarek ze zdjęc moge zrobic, gorzej z fantami w naturze, takiego sie nie podejme.

[B]I prosze skarbnika o podanie konta do wpłat.[/B]:lol:[/QUOTE]

Konto już leci ;)

[B]Pianko[/B] - dziękuję za drugi post :loveu:

Edited by Livka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...