Jump to content
Dogomania

Kosmetyki Dr LUCY


bodzia78

Recommended Posts

[quote name='Bura']Od jednej pani "hodowczyni" słyszałam, że seter będzie miał boską sierść tylko jeśli będzie w papilotach a biegał to na bieżni. Może spróbuj :diabloti::diabloti::diabloti:[/quote]
hihi w papilotach po trawach...:cool3::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote=AlderaanBC's;9653048]Jest olejek EASY BRUSH OIL - który rewelacyjnie natłuszcza sierść. Genialny do papilotów. Jest też składnikiem tajnej :roll: mikstury mojego pomysłu :roll: - czyli w butelce ze spryskiwaczem mieszamy olejek (EASY BRUSH OIL) 1 porcja, odżywka VITAL (kuracja witaminowa) 1 porcja i woda (przegotowana lub mineralna) 10 porcji. I taką miksturą spryskujemy sierść przed każdym czesaniem. Włos jest odżywiony, delikatnie natłuszczony, ładnie odrasta, nie kruszy się, nie suszy, łatwiej się rozczesuje etc. . Oczywiście to jest mikstura do codziennej pielęgnacji włosa. [/quote]

a czy tajna mikstura nadawałaby się dla shih tzu :cool3:?

i czy ktoś używał szamponu pogłębiającego kolor sierści rudej i szamponu na sucho? jezeli tak to jak efekty :)?

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

będę po raz pierwszy wypróbowywać kosmetyki Dr Lucy na mojej Rudej (seter irlandzki). Kupiłam szampon Easy Brush (zielony), odżywkę Hair Repair (Vitala niestety nie było) i olejek Easy Brush. Mam w związku z tym kilka pytań do tych, którzy tych kosmetyków już używają. Na szamponie jest napisane, że trzeba go rozcieńczać 1 do 4, choć można go też używać bez rozcieńczania. No więc jak< rozcieńczać czy nie? Od czego zależy, czy rozcieńczać czy nie? A jeśli tak, to jak to robic konkretnie? Wlać trochę szamponu do szklanki i dopełnić wodą? I dopiero wtedy na Rudą? I jeszcze pytanie dotyczące olejku. Ja to tak rozumiem, że olejku używam do codziennego (no prawie:) czesania. Ale jak to robić? Zwilżyć Rudą gąbką z wodą, a potem tego olejku trochę nanieść na nią? Czy stworzyć tę miksturę (mieszankę z olejku, odżywki i wody)? Jak wy to tak całkiem konkretnie robicie? Jeszcze muszę dodać, że Ruda strasznie boi sie wszelkiego typu aerozoli, a więc też i spryskiwaczy, więc wszystko muszę nakładać na nią gąbką albo szmatka jakąś, żeby mi na zawał nie zeszła. Pozdrawiam. M.

Link to comment
Share on other sites

ooo to ja się podłączę,
mam afgankę z odzysku, młodą
na razie gubi (chyba) szczenięcego kłaka, ale na łapach ma włos zniszczony - z czasów mieszkania w stodole u pseudocha
na łapach przynosi zawsze tony chabazi różnych, które ciężko jest wyczesywac, w ogóle ten włos na lapach trudno jej rozczesac....
co byscie polecili do kąpieli (szampon, odżywka, najchętniej nie do spłukiwania bo młodej cierpliwosc sie kończy w połowie pierwszego namydlania) i codziennej pielegnacji, m.in tego nieszczęsnego wyczesywania traw, kłosów i rzepów??

moja Tazunia ma taką sierśc aktualnie :oops: (jest przed kąpielą bo dostała preparat na kleszcza):
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=953c78cf4b13e50a"][IMG]http://images31.fotosik.pl/281/953c78cf4b13e50am.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=685e6475b3d71206"][IMG]http://images33.fotosik.pl/282/685e6475b3d71206m.jpg[/IMG][/URL]
ponieważ jest u mnie od niedawna, była kąpana dopiero ze 2 razy - mam szampon gottlieb jajeczny

chętnie skorzystam z kompleksowej porady :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megann'] Czy stworzyć tę miksturę (mieszankę z olejku, odżywki i wody)? Jak wy to tak całkiem konkretnie robicie? [/quote]

Najlepiej stworzyć miksturę, dokładnie wymieszać i spryskać. Ja używam spryskiwacza jak do kwiatków.
Proporcje to 10(woda):1(olejek):1(odżywka).
Jeżeli pies boi się spryskiwacza, to można na szczotkę, albo grzebień wpleść watę i tą watę spryskać miksturą i dopiero czesać. Watę trzeba będzie zmieniać kilkakrotnie, bo zostanie na niej wszystko co wyczeszemy, ale pies będzie miał mniej nerwów.
Jeżeli nałoży się olejek nierozcieńczony w jednym miejscu, to bardzo trudno będzie go rozczesać na całego psa, i powstanie coś w rodzaju plamy.
Mam nadzieję, że ktoś coś z tego zrozumie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję! Waszystko jasne i super pomysł z tą watą na szczotce. Zamiast odżywki Vital mam Hair Repair. Czy jest równie dobra, czy kupić (kiedys tam) lepiej Vital? Czy wszystko jedno? Rozumiem, że tej mikstury używam poza kąpaniem z odżywką, do czesania tzw. codziennego? M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megann']Zamiast odżywki Vital mam Hair Repair. Czy jest równie dobra, czy kupić (kiedys tam) lepiej Vital? Czy wszystko jedno?[/quote]

Z tego co mi tłumaczyła Alderaan, to odżywka Hair Reapir została zastąpiona odżywką Vital. Za jakiś czas pewnie tylko Vital będzie w sprzedaży.

[quote name='megann']Rozumiem, że tej mikstury używam poza kąpaniem z odżywką, do czesania tzw. codziennego?[/quote]

Tak. Po kąpieli na wilgotny włos nakładam odżywkę, którą spłukuję po kilku minutach. A miksturę używam do czesania. Dzięki temu włos się nie łamie w trakcie szczotkowania i zostaje zabezpieczony przed przesuszeniem. Jest lekko natłuszczony, więc nie kołtuni się tak szybko i mniej śmieci się wplątuje. :lol: Częstotliwość i intensywność spryskiwania zależy od stanu sierści. Ale nawet jak nam się wydaje, że z sierścią jest wszystko ok, to warto raz na tydzień spryskać, aby nie dopuścić do pogorszenia stanu. Bo jak włos się już przesuszy, to ciężka walka nas czeka. Wiem, bo sama teraz walczę z moją suką, której szata jest w tragicznym stanie. :shake:

A w ogóle to z jakiej hodowli masz setera? Jeździcie na wystawy?

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie - Hair Repair zostal zastapiony Vitalem :) Uzywalam i to i to - jestem zadowolona. Do codziennego czesania uzywam wlasnie Vitala pomieszanego z woda. Co do mikstury - uzywam jej sporadycznie.
Gacusiowa - ja bym polecila odzywke bez splukiwania - z proteinami - Style Spray.Kiedy nie chce mi sie psa taplac, a jedynie umyc mu glowe i podwozie,mysje szamponem i potem przy suszeniu spryskuje wlasnie nia. I jesli wlos jest kiepski - szampom tez w serii HAIR REPAIR-SZAMPON ODBUDOWUJĄCY ZNISZCZONY WŁOS. Natomiast fajny do wyczesywania wszystkiego - a mam spore doswiadczenie - typu koltuny, rzepy - jest Easy Brush Spray!

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, to mi w tym Germapolu, gdzie kupiłam wszystko, zaproponowali właśnie Hair Reapir zamiast Vital. Myślałam, że jej po prostu akurat nie mają, a nie że już ją wycofują z użycia. Trochę sie w tych kosmetykach pogubiłam. Potem doczytałam się, że Easy Brush w sprayu jest bez spłukiwania, ale wyprodukuję mix i zobaczymy:) Moth, moja Ruda jest z Lublina, z Grandshire, pierwszy miot. Ma fantastyczny charakter (złoty pies, powiedział nasz pan myśliwy, z którym przygotowywalismy Rudą na próby polowe). No i wyglda nieżle, na wystawie w Łodzi, w klasie pośredniej zajęła drugie miejsce! To był jej (no i mój) debiut w tym roku.
Pozdrawiam:) M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megann']Sota36, ale rozumiem, że Hair Reapir też może być, bo napisałaś, że używałaś i to i to? Czy może do tej mikstury się nie nadaje?
M.[/quote]
Uzywalam go rok temu - odzywka - do jesieni, zanim zostalam przedstawicielem DR LUCY - wlasnie Iwona powiedziala mi, ze ta odzywka zostala zastapiona Vitalem. HR stosowalam do tej mikstury, jasne ze tak! Choc obecnie nie uzywam juz tak czesto olejku :) Bo nie mam takiej potrzeby.Tylko odzywka+ woda do czesania. No i co ja Ci moge powiedziec wiecej na ten temat?! :) Stosuje do dzis, pies ma WZORCOWY wlos, czyli kozi, pieknie sie wybarwil, ZERO koltunow, czy zadziorkow - czyli wlos wystawowy, przy dokladnym czesania raz na tydzien i po 3 latach wreszcie utrafilam na wlasciwe kosmetyki, a stosowalam rozne - od AllSystem, Ring, JPH, Khara po KW i inne:)

Link to comment
Share on other sites

No więc zdaję relację. Szamponu (Easy Brush) nie udało mi się użyć, bo zanim ja dotarłam do Rudej z szamponem, ta zdążyła wytarzać się w kupie (ludzkiej) tak dokładnie, że została przez moich rodziców natychmiast wykąpana w tym, co było tzn. w ludzkim szamponie Vichy. Nie wyglądała źle:). Potraktowałam ją za to miksturą z wody, odżywki i olejku i efekt jest bardzo fajny. Sierść, trochę fruwająca po kąpaniu, natłuściła się ładnie i wygładziła. Ruda ładnie też teraz pachnie. Już nie mówiąc o tym, że miksturę, która została przygotowana w miseczce (Ruda boi się wszelkich rozpryskiwaczy) chciała wypić!!
Pozdrawiam.
M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...