Jump to content
Dogomania

Luna-prawie odważna sunia


Guest wolfheart

Recommended Posts

Zaklinacza i Fennelowej nie bierz na poważnie. O ile CM jeszcze jakieś sensowne porady czasem daje (typu należy psa męczyć fizycznie, żeby był normalny), o tyle Fennel to teatrzyk i prosta droga do wychowania sobie psa-autystyka (ignorować, ignorować, ignorować - to główne słowo z jej "metody" :shake:).

Dużo bardziej wartościowe są pozycje napisane przez Stanleya Corena, Patricię McConnell, bo odnoszą się do psychiki psów na naprawdę wysokim, akademickim poziomie.

A jeśli chodzi o książki stricte poradnikowe, to ja zawsze i wszędzie będę polecać naszą polską Zofię Mrzewińską.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[B]EVEL[/B]
Nie chłonę jak gąbka wszystkiego co napisano,ale chce przeczytać różności,aby móc się jakoś zdystansować i wyrobić własna opinię.
Szukałam Stanleya Corena i Patricię McConnell już wcześniej,ale nie ma w ebookach...:shake: Zobaczę,może uda mi się kupić z księgarni którąś.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[B]EVEL[/B]
właśnie tak odebrałam Fennel,że skojarzyło mi się z wychowania psa akustyka,jak to ujęłaś...no ,przynajmniej wiem czym sobie nie zawracać głowy.

[B]PTYSIAK[/B]
Dzięki naprawdę doceniam:calus:
na początku to było tak,że poczułam się zupełnie przegrana i byłam zdecydowana dać Lunie szansę na lepsze życie, beze mnie...bo tu jak zawsze chodziło mi o jej dobro,ale jeżeli jest szansa na to ,że ona może zmienić swoje zachowanie i normalnie cieszyć się życiem ze mną i ja mogłabym dalej z nią pracować to czego chcieć więcej?Byle była szczęśliwa i zadowolona ze swojego psiego życia...
Innych życzeń nie mam...rany...jak bardzo mi na niej zależy.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

Luna ma do mnie 155km.
Trasa dla mnie to Chełmno-Płock-Chełmno to ok 311km

Nie chcę przerzucać jej z kąta w kąt.Luna ma dom-mój dom i do niego wraca.Już nie oddam jej nikomu,jakoś to będzie...
Dzisiaj organizuję pieniądze na przejazd ok 200zł,wyciągnę spod ziemi jak będzie trzeba.

Zrozumcie mnie ja ją bardzo mocno kocham i choćbym miała ze skóry wyleźć to poradzimy sobie ze wszystkim razem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']Luna ma do mnie 155km.
Trasa dla mnie to Chełmno-Płock-Chełmno to ok 311km

Nie chcę przerzucać jej z kąta w kąt.Luna ma dom-mój dom i do niego wraca.Już nie oddam jej nikomu,jakoś to będzie...
Dzisiaj organizuję pieniądze na przejazd ok 200zł,wyciągnę spod ziemi jak będzie trzeba.

Zrozumcie mnie ja ją bardzo mocno kocham i choćbym miała ze skóry wyleźć to poradzimy sobie ze wszystkim razem.[/QUOTE]

Kurczę jakbym mieszkała bliżej to bym pomogła ajjjj... Biedna psinka:-( Pewnie, że dacie radę.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

TRANSPORT:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234076-Pi%C4%85tek!bardzo-pilne!che%C5%82mno_p%C5%82ock_che%C5%82mno!!!?p=19863927#post19863927[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

Ja też mam nadzieję,że tym razem wszytko się uda.Ta krótka rozłąka napełniła mnie ogromną siłą do dalszej walki o Lunkę,mam nadzieję że mój skarb wybaczy mi tą rozłąkę,bo kocham ją teraz tysiąc razy mocniej niż wcześniej,choć zawsze kochałam ją najbardziej na świecie.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[B]PTYSIAK[/B]

Strachy i obawy tłamszę w zarodku.Mam nagły zastrzyk siły.
Rozstanie z ukochanym psem jest s-t-r-a-s-z-n-e !!!
Mimo,ze wiedziałam,że to dla jej dobra,że jest bezpieczna i otrzyma pomoc to i tak nic nie mogłam poradzić na własny żal i smutek przez własna nieudolność i pustkę jaka nagle zapanowała.

Taki pies...ciągnie na spacerze,przewraca cię w szale ucieczki czy pogoni za czymś tam,szczeka jak nie powinien,marudzi przy jedzeniu,nie słucha,rozrabia nie mówi twoim językiem bywa ,że go nie rozumiesz i on też nie rozumie co do niego gadasz...ale bez takiego właśnie psa jaki ten pies by nie był jest gorzej,dziwniej i po prostu byle jak.
Chyba tylko ktoś kto naprawdę kocha swojego psa może to zrozumieć w innym wypadku biorą psiarza zakochanego w swoim psie za wariata.
Co ja poradzę na to,że ten kawał futra na czterech łapach zajął całe moje serce?Nic.Mogę tylko cieszyć się,że po prostu jest.

A zanim zasypiemy Was świeżutkimi zdjęciami wrzucam coś "na apetyt" :p

[B]JA i LUNA zdjęcie zrobione jakoś w lipcu...[/B]

[IMG]http://i49.tinypic.com/5apbgn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję i cieszę się bardzo! Wiesz, jak moja collie przeżywała najtrudniejszy okres strachów a miała coś ok1,5roku to treserka poradziła mi abym ją oddała komuś kto mieszka na wsi to suka odżyje a w mieście zawsze się będzie męczyć i nic nie da się z tym zrobić. Wyobraziłam sobie jak ją oddaję i cierpię po rozstaniu, wyobraziłam sobie swoją córkę która patrzy na matkę, która poddała się i oddała psa, zobaczyłam swojego psa, który mieszka z kimś innym i może ten ktoś traci do niej cierpliwość i zaczyna ją źle traktować. Przeżyłam to w myślach i stwierdziłam że po pierwsze dam radę a po drugie kupujemy dom na wsi. Mój TZ ma wolny zawód i dużo w tym wiejskim domu siedzi, zabiera collie a ona dzięki temu może złapać oddech i całkowicie się zrelaksować. Dla psa można dużo zrobić a on oddaje nam to w dwójnasób. Teraz jak siedzi i gapi się w moje oczy wyśpiewując swoje kolakowe piosenki cieszę się, że nie dałam za wygraną. Może to trochę patetyczne ale ja to tak czuje. Moja suka ma teraz 8 lat, zaczyna siwieć, trochę traci wigor ale też i z wiekiem staje się coraz bardziej "ludzka" - nawet nauczyła się "mówić" jak do niej gadam to odpowiada tak modulując głos, że i czasami wychodzą z tego całkiem porządne słowa - hitem jest np. słowo "mama" ;)

Edited by badmasi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...