Jump to content
Dogomania

Dług w lecznicy 5.900 zł,błagam o pomoc,Osoba od 40 lat pomagajaca zwierzetom teraz sama potrzebuje pomocy.


DORA1020

Recommended Posts

Na działkach zostały jeszcze trzy kociaki, już trochę podrośnięte oraz ich mama. Dwa rudaski i burasek. Kotka jest wysterylizowana. Kociaki pomimo kilku prób z klatką łapką nie dawały się złapać wcześniej a teraz Krysia rzeczywiście nie ma miejsca już nawet na ich przetrzymanie. Ma łazienkę pełną kotów. Najbardziej martwimy się co będzie zimą i na wiosnę, jeśli okaże się ( a prawdopodobnie tak jest), że wśród pozostałych kociaków jest kotka i znów będą kolejne bezdomne kocięta. Poza tym zimą na działki nikt nie chodzi. W ubiegłym roku Krystyna chodziła sama brodząc w śniegu i nosiłą jedzenie. Póżniej leczyła tą koteczkę z zapalenia płuc, w ostatniej chwili ratując jej życie. Zimą już sam dostęp na działki jest trudny, nie mówiąc już o życiu tam.

Co do suczek w Józefowie, to gmina nie poczuwa się w ogóle do odpowiedzialności za nie. Na tygodniu dokarmiają je kanapkami ludzie z pobliskiego tartaku. Natomiast w łikendy to podobno okoliczni ludzie. Niestety nie mają tam dostępu do wody. Brązowa sunia jest już prawdopodobnie w ciąży, miała wilczy apetyt. Natomiast czarna, mniejsza jest przekochana, tak prosiła żeby ją zabrać a my nie miałyśmy dokąd:( ciągle o niej myślę.

Link to comment
Share on other sites

Za przekazane Krysi pieniądze zrobiłam jej dziś kilka najpilniejszych opłat: rachunek za prąd 176,33zł, bieżący rachunek za telefon 72,41zł oraz pierwszą ratę za zaległe rachunki telefoniczne 75zł. Wszystkim, którzy okazali zrozumienie i pomoc w imieniu Krysi i jej zwierzaków jeszcze raz dziękuję.

Ciągle poszukujemy tymczasów dla kotków z działek oraz domków dla kociaków przebywających w łazience u Krysi. Dziś postaram się zamieścić kilka zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ingrid44']Szkoda ze talk malo ludzi na watku bo pomoc pilnie potrzebna.[/QUOTE]
No wlasnie,a pomoc tak potrzebna.
Dlaczego nikt tutaj nie zaglada?:(
Krystyna byla na kolejnych interwencjach.
Jedna z mieszkanek podzamojskiej wsi powiadomila ja,ze od kilku dni i nocy na pastwisku stoi krowa,ktora gospodarz zostawil bez opieki.
Pojechaly tam poznym wieczorem z Magda.
Zabraly krowe z pastwiska i zaprowadzily ja na posesje wlasciciela.
Biedna byla taka glodna i spragniona.
A na posesji kolejna niespodzianka.
Przy oborniku stala mloda suczka.Na szyi miala zacisniety lancuch i kawalek nylonowego sznurka.Lancuch byl krotki i przytwierdzony do poddasza obory.Biedna sunia musiala stac na tylnych lapach,bo przednimi nie mogla dostac do ziemi.O tym,zeby sunia mogla spac nie bylo mowy,a tak glodna,ze nie da sie tego opisac.W miedzyczasie na podworku pojawil sie gospodarz.Pijany.Zaczal sie awanturowac.
Dziewczyny wezwaly policje.Napoily i nakarmily krowe.A sunia zostala zabrana do schronu.
Policjanci tym razem spisali sie na medal.Na interwencje jechali na sygnale.
O sprawie pisala lokalna prasa.
Krystyna jak trzeba pomoc jedzie natychmiast,nic nie jest w danej chwili jak zwierzak cierpi wazniejsze.
Tylko ta dziewczyna nie pracuje,nie ma z czego zyc,nie ma czym karmic zwierzat.
Dlatego kazda pomoc,chocby najmniejsza jest na wage zlota.
Ona nie ma wlasnego zycia,wszystko dla zwierzat,nie znam takiej drugiej osoby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ingrid44']Szkoda ze talk malo ludzi na watku bo pomoc pilnie potrzebna.[/QUOTE]

na koncie stowarzyszenia jest jedna wpłata ( chyba 30 zł, sprawdzę)
ale spróbuję coś dołożyć i może zamówić jakąś karmę.... podpowiedzcie tylko, co zamówić i dajcie adres do wysyłki na PW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']na koncie stowarzyszenia jest jedna wpłata ( chyba 30 zł, sprawdzę)
ale spróbuję coś dołożyć i może zamówić jakąś karmę.... podpowiedzcie tylko, co zamówić i dajcie adres do wysyłki na PW[/QUOTE]
Jest 50 zł, pisałam do Kudlatej, żeby podała swoje konto, wtedy ona kupi karmę dla zwierząt za tą sumę, i odeśle fakturę Tobie. Ona mieszka blisko Krystyny, więc przy okazji swoich zakupów, może zrobi dla Krystyny. Może tak być?
Szkoda może płacić za wysyłkę. Bo to trochę wyjdzie, przesyłka będzie ciężka.

Edited by handzia
literówka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Można zrobić bazarek, ale na jaki cel? Na karmę dla zwierzaków Krystyny i podać link do tego wątku?[/QUOTE]
Mozna zrobic bazarek na karme i na sterylizacje kotek,tylko nie wiem ile ich w tej chwili jest do sterylizacji.
Tylko kto zrobi i kto podaruje rzeczy na bazarek?

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230874-Osoba-od-30-lat-pomagajaca-zwierzetom-teraz-sama-potrzebuje-pomocy"][IMG]http://www.picshot.pl/pfiles/218440/baner-dla-Krysi_128.gif[/IMG][/URL]

zrobiłam coś takiego, co myślicie ?? jak za duży czy coś w tym stylu to mówcie, zrobię potem inny. fajne by było jakieś zdjęcie Pani Krysi z Psami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Jest 50 zł, pisałam do Kudlatej, żeby podała swoje konto, wtedy ona kupi karmę dla zwierząt za tą sumę, i odeśle fakturę Tobie. Ona mieszka blisko Krystyny, więc przy okazji swoich zakupów, może zrobi dla Krystyny. Może tak być?
Szkoda może płacić za wysyłkę. Bo to trochę wyjdzie, przesyłka będzie ciężka.[/QUOTE]

może tak być, ale niech kupi za stówę conajmniej - dołożę :)

ja swoim pieskom zamawiam w sklepie zooexpress, za wysyłkę nie płacę, kurier przywozi mi do domu - o takim zakupie myślałam, ale można i tak - byle karma była, a sposób zakupu wybierzcie najdogodniejszy dla Was :)

a co do banerka - piekny i chwytający za serce, ale za wysoki ( raz mi podpis usunęli, więc wiem ;)
trzeba sprawdzić w regulaminie, jaka jest maksymalna wysokość banerka umieszczanego w podpisie na dogo, to w pikselach jest podane, nie pamietam ile, ale na pewno mniej, niż ma ten ( żal zmniejszać, piekny! ale "dura lex, sed lex" :( )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='merryjanee'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230874-Osoba-od-30-lat-pomagajaca-zwierzetom-teraz-sama-potrzebuje-pomocy"][IMG]http://www.picshot.pl/pfiles/218440/baner-dla-Krysi_128.gif[/IMG][/URL]

zrobiłam coś takiego, co myślicie ?? jak za duży czy coś w tym stylu to mówcie, zrobię potem inny. fajne by było jakieś zdjęcie Pani Krysi z Psami[/QUOTE]
Tak ladny,ale faktycznie troche za duzy.Dziekuje:)
Zapytam Krystyne czy mozna zrobic zdjecie jej i jej podopiecznym.Gdybym mieszkala blizej nie bylo by problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...