Jump to content
Dogomania

Czego chcielibyśmy od naszej podkomisji?


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sajko']Może jestem w dniu dzisiejszym cichociemna, ale gdzie jest nowy polski regulamin agility w tym linku? Ja widzę tłumaczenie starego międzynarodowego który obowiązuje od 1 stycznia 2007... [/quote]

Nie wiem :niewiem: ale wiem, że Leszek mówił o tym właśnie adresie...

[quote name='Sajko'](i nie mamy już na torze palisady tylko ścianę:cool3:)[/quote]

Podobno żeby się nie myliło z palisadą w IPO :turn-l:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No tak, IPO czy agility, porąbałaby się biedna palisada i tragedia by była...:roll:[/QUOTE]
Narazie to mi się kojarzy ściana z przeszkoda jaka uzywaja w Policji. Bo od lat ściana to był przeszkoda pionowa składajaca sie z jednej czesci płaszczyzny postawionej w pionie.
Wiec obecnie bedzie ona kojarzona z przeszkodą pionowa czyli ściana :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']

Wiecie, to jest pomysł :PROXY5:Trzeba znaleźć firmę czy organizację, która ma nazwę taką (lub podobną) jak klub i zacząć ich reklamować! Na przykład [URL="http://fortochrona.com.pl/"]Fort[/URL] czy [URL="http://pomaranczowa-alternatywa.republika.pl/"]Alternatywa[/URL] :diabloti: [SIZE=1](tak, wiem, przeziębiłam się wczoraj i to objawy gorączki :krolik: :lol:)[/SIZE][/quote]
ja już znalazłam swoją [URL]http://www.luks.pl/[/URL] :multi::multi::multi:
Tylko nie wiem kto był pierwszy.

oooo nawet jest de luks [URL]http://www.de-luks.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odnośnie typowania drużyny na MŚ...

Na podstawie doświadczeń z tego roku mam następujące spostrzeżenie: [B]niemal za wszelką cenę, warto jednak wysłać PEŁNĄ drużynę[/B]. Patrząc na wyniki z tego roku, jeśli wystartowałaby drużyna, z której wszystkie psy by ukończyły, to - prawie niezależnie od uzyskanych punktów karnych - taka drużyna wylądowałaby na ok. 13 miejscu. Na 28 drużyn - to wcale nie jest źle... Więc fakt, że według naszych zasad kwalifikacji, np. w L-kach zakwalifikowały się tylko 3 psy, z których jeden nie pojechał - okazał się naprawdę niewypałem. Warto było posłać kolejnego psa (a jeśli ten nie chciałby jechać - nastepnego, czy jeszcze następnego), który byłby w stanie ukończyć dwa przebiegi - bo chociaż to zwyciestwa by nie dało, to przynajmniej pozwoliłoby reszcie zawodników - tym, którzy mają coś do pokazania ;) - wystartować jeszcze dwa razy, a przy tym dałoby szansę na drużynowe miejsce w pierwszej połowie stawki. :)

Link to comment
Share on other sites

Miałem nie wypowidać się w tym temacie i innych, w których poruszane są kwestie podkomisji, ale mimo to się złamię... Jednak [B]nie będę się odnosił do kwestii związanych z samą podkomisją na żadnym forum, bo to nie jest właściwe miejsce[/B], ale wyrażę swoje osobiste zdanie na nieco inne kwestie tu poruszane. [quote name='Flaire']Patrząc na wyniki z tego roku, jeśli wystartowałaby drużyna, z której wszystkie psy by ukończyły, to - prawie niezależnie od uzyskanych punktów karnych - taka drużyna wylądowałaby na ok. 13 miejscu. Na 28 drużyn - to wcale nie jest źle...[/quote]Flaire, pozwolisz, że się do tego fragmentu odniosę? (pewnie tak, tylko jeszcze nie wiem, czy Laluna pozwoli?:diabloti: zaryzykuję - może tym razem mnie nie wytnie:mad:) To bardzo ambitne podejście, godne wyróżnienia i naśladowania:cool3:... No, bo [B]gdyby [/B]wystartowała drużyna i [B]gdyby [/B]wszystkie psy ukończyły swoje biegi, to bez względu ile popełniliby po drodze błędów, zajęliby 13 lokatę na 28 drużyn. Qrcze, byłoby się czym chwalić! 13 na 28! Nie ważne, że byłaby to ostania lokata bez dyskwalifikacji. Ta argumentacja mnie się bardzo podba ;) No, bo przecież za jakiś czas nikt by nie pamiętał, że psy biegły np. wolno i zrobiły mnóstwo błędów? Ala jakby ładnie wyglądało to np. na www zawodnika i klubu:p
A tak poważnie, to wybacz, ale po pierwsze, to tylko gdybanie, a po drugie, to co to za satysfakcja i powód do zadowolenia, że biegnąć wolno i z serią błędów najmuje się ostatnią (lub jedną z ostatnich lokat) klasyfikowaną lokatę tylko dlatego, że reszta drużyn się wysypała.

[quote name='Flaire']Warto było posłać kolejnego psa (a jeśli ten nie chciałby jechać - nastepnego, czy jeszcze następnego), który byłby w stanie ukończyć dwa przebiegi[/quote]i jeszcze następnego, aż w końcu i Misia by się załapała... a jakby jak pojechały 3 Misie i każda by przebiegła bez dyskwalifikacji, bo byśmy byli na cudownym 13 miejscu! Szkoda...

Powiedz mi jeszcze, skąd na powiedzmy 2 miesiące przed zawodami ktoś ma wiedzieć, który to jest ten pies, co jest w stanie ukończyć 2 przebiegi? Chyba najpierw trzeba by wykraść tory sędziom i je solidnie przećwiczyć... Qrcze, a jakby się okazało, że mimo to ten pies (pewnie Misia) nie kończy biegu, bo mimo wszystko jednak przewodnik (pewnie Ty) popełnia jakiś błąd i się wysypuje?

Wybacz, ale wypisujesz takie bzdury, że aż się zastanawiam, czy piszesz na poważnie, czy to jakaś kpina i nie mogę pozostawić ich bez komentarza:roll:

Oczywiście też bym wolał, żeby zawsze na wszystkie MŚA jeździły 3 nasze drużyny (S, M i L), ale w odróznieniu od Ciebie Flaire, nie po to, by najmowały one ostatnie lokaty klasyfikowane (ściślej mówiąc, ostatnie bez detki), ale po to, aby zjamowały [B]najwyższe lokaty!

[/B]P.S.
Szkoda, że nie zauważyłaś, że w tym roku [B]drużyna na MŚA nie była typowana, a została wyłoniona w ramach eliminacji[/B], której zasady były po raz pierwszy podane do wiadomości na długo przed rozpoczęciem sezonu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Szkoda, że nie zauważyłaś, że w tym roku [B]drużyna na MŚA nie była typowana, a została wyłoniona w ramach eliminacji[/B], której zasady były po raz pierwszy podane do wiadomości na długo przed rozpoczęciem sezonu.[/quote]

no nie przesadzajmy z tym "na długo" :evil_lol:
2.02 zostały zatwierdzone zasady kwalifikacji a pierwsze zawody były w maju

a ja się zgadzam z Flaire (z góry odpowiadając na Twój zarzut - nie dlatego, że mam WOLNEGO psa, który ZAKWALIFIKOWAŁ się na MSA a kryterium była przede wszystkim prędkość :grin:)
w związku z bardzo wolnym rozwojem (mimo wszystko) agility w Polsce jeszcze długo nie będziemy mieć (jeśli w ogóle) drużyny, która powalczy o pierwsze miejsca.
Ale mistrzostwa to nie tylko walka o jak najlepszą lokatę - zresztą jaka "walka"? przecież agility to ma być fun, zabawa - takie są "podobno" założenia tej dyscypliny - to również pokazanie się na arenie międzynarodowej, że jest taki kraj w środkowej Europie gdzie również biegają z psami, może gorzej, może wolniej ale coś robią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']no nie przesadzajmy z tym "na długo" :evil_lol:
2.02 zostały zatwierdzone zasady kwalifikacji a pierwsze zawody były w maju[/quote]pojęcie względne

[quote name='OlaAB'] a ja się zgadzam z Flaire (z góry odpowiadając na Twój zarzut - nie dlatego, że mam WOLNEGO psa, który ZAKWALIFIKOWAŁ się na MSA a kryterium była przede wszystkim prędkość :grin:)[/quote]nic takiego Ci nie zarzucam i zamierzam... a jeśli idzie o ścisłość, to przede wszystkim liczyły sie punkty, a prędkość była dodatkowym kryterium. Inna kwestia, to taka, że moim zdaniem powinno się ponieść poprzeczkę w kolejnych eliminacjach i znacznie zwiększyć wymaganą minimalną prędkość, ale o tym będzie jeszcze okazja podyskutować w innym wątku.

[quote name='OlaAB']w związku z bardzo wolnym rozwojem (mimo wszystko) agility w Polsce jeszcze długo nie będziemy mieć (jeśli w ogóle) drużyny, która powalczy o pierwsze miejsca.
Ale mistrzostwa to nie tylko walka o jak najlepszą lokatę - zresztą jaka "walka"? przecież agility to ma być fun, zabawa - takie są "podobno" założenia tej dyscypliny - to również pokazanie się na arenie międzynarodowej, że jest taki kraj w środkowej Europie gdzie również biegają z psami, może gorzej, może wolniej ale coś robią.[/quote]amen!
ale ja nie o tym pisałem, więc nie rozumiem, czemu te mądrości wypisujesz pod moim cytatem?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moim zdaniem też drużyny powinny być pełne. Jeśli z jakiegoś powodu nie może pojechać para, która się zakwalifikowała, powinna pojechać kolejna. Ta „gorsza” para dałaby możliwość dodatkowych biegów dla pozostałych dwóch par. A jak wiadomo więcej biegów = większe doświadczenie. Nie mówiąc już o kosztach, które i tak zostały poniesione.[/SIZE][/FONT]

[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman][quote name='”Robull”'] A tak poważnie, to wybacz, ale po pierwsze, to tylko gdybanie, a po drugie, to co to za satysfakcja i powód do zadowolenia, że biegnąć wolno i z serią błędów najmuje się ostatnią (lub jedną z ostatnich lokat) klasyfikowaną lokatę tylko dlatego, że reszta drużyn się wysypała[/quote][/FONT][/SIZE][/COLOR]

[COLOR=black][size=3][FONT=Times New Roman]Zakładam, że każdy stara się pobiec jak najlepiej i nie popełniać błędów. [/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black]A uplasowanie się na ostatnim sklasyfikowanym miejscu nie oznacza, że się było ostatnim. To oznacza, że pozostałe drużyny popełniły tak poważne błędy, że dostały DIS, czyli tym razem akurat były gorsze.[/COLOR][/FONT][/size]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moim zdaniem też drużyny powinny być pełne.[/SIZE][/FONT][/quote]Ludek, pokaż mi choć jedną osobę, która uważa, że na MŚA powinny jeździć drużyny niepełne.

[quote name='Ludek'][COLOR=black][FONT=Times New Roman]Zakładam, że każdy stara się pobiec jak najlepiej i nie popełniać błędów.
A uplasowanie się na ostatnim sklasyfikowanym miejscu nie oznacza, że się było ostatnim. To oznacza, że pozostałe drużyny popełniły tak poważne błędy, że dostały DIS, czyli tym razem akurat były gorsze.[/FONT][/COLOR][/quote]To są oczywiste oczywistości, których chyba nikt nigdy nie poważał. Dodam jeszcze, że uplasowanie się na pierwszym miejscu oznacza, że było się najlepszym, tylko czy ktoś o tym nie wie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']ale ja nie o tym pisałem, więc nie rozumiem, czemu te mądrości wypisujesz pod moim cytatem?[/quote]

w odpowiedzi na Twoje mądrości

[quote name='Robull']Oczywiście też bym wolał, żeby zawsze na wszystkie MŚA jeździły 3 nasze drużyny (S, M i L), ale w odróznieniu od Ciebie Flaire, nie po to, by najmowały one ostatnie lokaty klasyfikowane (ściślej mówiąc, ostatnie bez detki), ale po to, aby zjamowały [B]najwyższe lokaty[/B]![/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']w odpowiedzi na Twoje mądrości[/quote]

Ola, nie bardzo rozumiem, co miałaś na myśli cytując mnie? Czy chcesz przez to powiedzieć, że Ty nie wolałabyś, żeby nasze drużyny na MŚA zajmowały najwyższe lokaty?

Jeśli nie zrozumiałaś tamtej mojej wypowiedzi, to mogę Ci ją wyjaśnić jak ośmiolatkowi... Chodziło mi o to, że założeniem, celem i taktyką reprezentacyjnej drużyny na MŚA nie może być uplasowanie się na ostatnim sklasyfikowanym miejscu. Jeśli by tak się stało, nie jest to jakaś tragedia, ale cele powinny być bardziej ambitne. Nie twierdzę przy tym, że tak było w tym roku.

Link to comment
Share on other sites

Juz pisłam o tym w innym wątku, ale tu jest bardziej odpowiednie miejsce. Wiadomo, ze drużyny powinny byc pełne, jednak zdażają się czasem , nawet juz na miejscu niespodziewane kontuzje, zachorowania itd, Dlatego powinny byc wysłane także pary rezerwowe. Czy regulamin MS zabrania wysyłania zawodników rezerwowych do biegów drużynowych? W kazdym sporcie drużynowym jest to normą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Juz pisłam o tym w innym wątku, ale tu jest bardziej odpowiednie miejsce. Wiadomo, ze drużyny powinny byc pełne, jednak zdażają się czasem , nawet juz na miejscu niespodziewane kontuzje, zachorowania itd, Dlatego powinny byc wysłane także pary rezerwowe. Czy regulamin MS zabrania wysyłania zawodników rezerwowych do biegów drużynowych? W kazdym sporcie drużynowym jest to normą.[/QUOTE]

Magda zgłosic mozna wiecej psów, niektóre moga biegac wyłacznie jako indywidualne. Kazdy kraj ma okreslony limit ile psów można zgłosic. Moze byc tak ze dany kraj uzna ze w jakiejs klasie ma za słabe psy wiec wezmie wiecej w innej klasie. Przynajmniej tak było kiedys.
Tylko nie wiem czy przy zgłoszeniu nie trzeba podać ostatecznego składu drużynowego i wtedy moga nie dopuszczac zmian w składzie po tym terminie.
Z drugiej strony jezeli miałby to byc na zasadzie wybieramy rezerwowego, na wypadek gdyby którys nie mógł jechac a jak moze pojechac to dziekujemy, jest troche nie tak z pozycji tego który ma utrzymywac forme, zwiekszyc trening i wszystko dlatego ze byc moze.
To jakie ustalenia sa na kolejny rok, to pewnie bedzie wiadomo jak pzrysla wytyczne.
Po kazdych MSwiata jest zebranie delegatów, moze tam cos sie mówiło. Czy w tym roku ktoś był od nas delegatem i brał udział w tym spotkaniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Juz pisłam o tym w innym wątku, ale tu jest bardziej odpowiednie miejsce. Wiadomo, ze drużyny powinny byc pełne, jednak zdażają się czasem , nawet juz na miejscu niespodziewane kontuzje, zachorowania itd, Dlatego powinny byc wysłane także pary rezerwowe. Czy regulamin MS zabrania wysyłania zawodników rezerwowych do biegów drużynowych? W kazdym sporcie drużynowym jest to normą.[/quote]Magda, nie ma takiej możliwości... Zwróć proszę uwagę, że w innych krajach tez nie było rezerwowych. To nie piłka nożna, hokej, czy siatkówka, że możemy zgłosić sobie skład podstawowy i ławkę rezerwowych. Nie mam tu w biurze wszystkich regulaminów, ale oczywiście jest to do dokładnego sprawdzenia.
Wreszcie można z komś konstruktywnie rozmawiać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']....Po kazdych MSwiata jest zebranie delegatów, moze tam cos sie mówiło. Czy w tym roku ktoś był od nas delegatem i brał udział w tym spotkaniu?[/quote]

Zebranie było w poniedziałek po Mistrzostwach, od nas nie było nikogo.

Link to comment
Share on other sites

Magda, w zasadach kwalifikacji do Hamar jest:


[COLOR=DarkRed][I]W przypadku, gdy w danej kategorii nie jest delegowana drużyna, do konkurencji indywidualnych mogą się zakwalifikować najwyżej 2 psy. Natomiast gdy w danej kategorii jest delegowana drużyna, do konkurencji indywidualnych może być zakwalifikowanych tyle psów, by łącznie z danej kategorii nie było delegowanych więcej, niż 4 psy.[/I][/COLOR]

[COLOR=DarkRed][I]Jeżeli w danej kategorii jest delegowana drużyna, lecz żaden pies nie zakwalifikował się do konkurencji indywidualnych, podkomisja ma prawo powiększenia drużyny o jednego (rezerwowego) psa zgodnie z podanymi wcześniej zasadami kwalifikacji zawodników do przebiegów drużynowych.[/I][/COLOR]



Jak widzisz, praktycznie nie było możliwości powołania zawodnika rezerwowego do przebiegów drużynowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...