Jump to content
Dogomania

Czego chcielibyśmy od naszej podkomisji?


Flaire

Recommended Posts

[quote name='Sajko']tego nie pamiętam, bo gdzieś mi się obiło o uszy ograniczenie że może mieć max 2 błedy, ale nie pamiętam, czy przy ustanawianiu najszybszego czasu uczy w innym momencie (bo przewodniczący odczytywał nam tekst poprawek, a ja wzrokowiec jestem).[/quote]

Bo to jeszcze zależy, czy mówimy o kwalifikacjach do drużyny, czy do biegów indywidualnych :diabloti:.

Na moja sklerotyczną pamięć (też wolę mieć kartkę przed oczami i spokojnie przeczytać), to granica 5 lub 6s dotyczyła kwalifikacji do drużyny i wtedy przebieg miał być bezbłędny. Za to przy kwalifikacjach do indywidualnych miały być nie więcej niż 2 błędy i za każdą sekundę straty do najszybszego -1pt. W każdym razie uzasadnienie było takie, że w drużynie bardziej liczą się bezbłędne biegi a jeśli w indywidualnym chcemy osiągnąć "wyżyny" to musimy stawiać na psy superszybkie, które JEŚLI akurat na MS będą bezbłędne, to mają szansę na dobre miejsce. :p

Ale naprawdę, dopóki nie dostaniemy tego na piśmie, to te wszystkie warunki trudno wymienić... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sajko']Aby się zakwalifikować musisz mieć 25pkt, i raz mieć na czysto agility i raz jumping (ma być rozegranych 6 zawodów, więc mają być 2 biegi czyste na 12)[/QUOTE]

[quote name='dorotak']W każdym razie uzasadnienie było takie, że w drużynie bardziej liczą się bezbłędne biegi a jeśli w indywidualnym chcemy osiągnąć "wyżyny" to musimy stawiać na psy superszybkie, które JEŚLI akurat na MS będą bezbłędne, to mają szansę na dobre miejsce.[/QUOTE]

Ciekawe czy powyższe zasady zostały dopasowane do krajowych superszybkich psów czy światowych?
2 na 12 to ok. 16% skuteczności trochę mało jak na MŚ.

Link to comment
Share on other sites

A czy ta zmiana regulaminu Agility FCI na krajowy miała być w tym punkcie?
[QUOTE]Lokaty przyznaje się uwzględniając:
1 Punkty karne łącznie (za tor przeszkód i czas)
2 W przypadku równej liczby punktów karnych łącznie, wyższą lokatę
otrzymuje pies, który miał mniej punktów karnych za pokonanie toru
przeszkód.
3 W przypadku tej samej liczby punktów karnych łącznie i punktów
karnych za pokonanie toru przeszkód, wyższą lokatę otrzymuje pies szybszy[/QUOTE]

Bo to jest w sytuacji nowych zasad bardzo kłopotliwy fragment regulaminu FCI. Moze jednak spróbowac go zmienić i zasady by grały.

Tylko sie zastanawiam, czy na M Swiata docenia te nasze zmiany i beda wyjątkowo promowac psy szybkie z błędami. Moze jakis mały bonusik. Bo jak nie, to statystycznie nic sie nie zmieni w naszej sytuacji, a nawet pogorszy. No chyba ze sie sami wyatujemy z powodu kontuzji, jak psy zaczna fruwac po strefówkach na zawodach. Ale za to w jakim stylu nałapia kontuzji. Chyba dobrze aby przed zawodami zaopatrzeć się w telefon do dobrego weta. Ot tak na wszelki wypadek. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A czy ta zmiana regulaminu Agility FCI na krajowy miała być w tym punkcie?[/quote]

Nie, nie - ta uwaga była (mam wrażenie) ogólna. Po prostu dobrze sformułowany krajowy regulamin, w którym zawarte byłyby np. właśnie zasady kwalifikacji na MS czy zasady zdobywania Championatu Agility, mógłby być jednym, jasnym dokumentem. A tak mamy regulamin plus stosik (docelowo) komunikatów, z których niektóre mogą być ze sobą sprzeczne ;)


No, ale musimy mieć stosik komunikatów i tyle. Swoją drogą jak się popatrzy ile tu jeszcze będzie do zmiany, to może i lepiej. Zawsze łatwiej zmienić komunikat niż regulamin :diabloti:


Swoją drogą - zauważyliście, że pojawił się nowy komunikat GKSP (a właściwie [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black][B]Zbiór zasad organizowania i przeprowadzania [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black][B]imprez sportów kynologicznych – egzaminów, [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black][B]zawodów i testów psychicznych [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=Black][B]we wszystkich dyscyplinach.[/B][/COLOR][/SIZE])[/SIZE][/FONT]?


[quote name='LALUNA'] Tylko sie zastanawiam, czy na M Swiata docenia te nasze zmiany [/quote]

Jak tylko przeczytają, to na pewno się zachwycą :evil_lol:


Aha - jeszcze jedna wiadomość z zebrania. Napiszę, zanim Robull mnie uprzedzi (bo to właściwie jego kwestia :cool3:). Otóż Podkomisja jest przekonana, że świetnie działa i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i nie mamy żadnych zastrzeżeń albowiem... nie wpłynęło do niej [B]żadne pismo[/B], że jest inaczej. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Otóż Podkomisja jest przekonana, że świetnie działa i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i nie mamy żadnych zastrzeżeń albowiem... nie wpłynęło do niej [B]żadne pismo[/B], że jest inaczej[/QUOTE]
Bo zajęci bylismy obliczaniem skomplkowanych wzorów które nam sie ciągle zmieniały, ze nasze energia poszła w innym kierunku, a teraz mamy nawet dwa wzory do indywidualnego i drużynowego i jakos wczoraj znowu nerwowo szukałam kalkulatora.
Ale skoro trzeba pismo :razz:
Ja tylko z podziwu nie mogę wyjsć jak mozna dawac za wytyczne szybkie psy z błędami, które czas mogą robić fruwajac z samej góry strefówek. Chyba to się troche kłóci z bezpiecznym sportem. A był taki hałas o to gdy chcielismy w 0 biegac od 15 miesiecy. A teraz nagle okazuje się ze bezpieczeństwo jest najmniej ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']

Swoją drogą - zauważyliście, że pojawił się nowy komunikat GKSP (a właściwie [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black][B]Zbiór zasad organizowania i przeprowadzania [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black][B]imprez sportów kynologicznych – egzaminów, [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black][B]zawodów i testów psychicznych [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=black][B]we wszystkich dyscyplinach.[/B][/COLOR][/SIZE])[/SIZE][/FONT]?


Jak tylko przeczytają, to na pewno się zachwycą :evil_lol:[/quote]

No właśnie przeczytałam i się zachwyciłam...:angryy::mad:

Tzn chodzi mi o fragment:
[U][FONT=Franklin Gothic Book]3.1 Kierownik Egzaminu/Zawodów[/FONT][/U]

Za organizacyjną część egzaminu/zawodów odpowiedzialny jest Kierownik. Działa on z upoważnienia Zarządu Oddziału i/lub Oddziałowej Komisji Szkolenia Psów i przed nimi odpowiada za organizację imprezy. Przeprowadza on i nadzoruje prace niezbędne do przygotowania i przeprowadzenia imprezy. Musi on zapewnić prawidłowy jej przebieg i być do dyspozycji pracującego sędziego.
[B]Kierownik nie może na tej imprezie występować ani jako właściciel, ani przewodnik psa,[/B] [COLOR=red][B]chyba że odpowiednie regulaminy stanowią inaczej..[/B][/COLOR]

Radziłabym Naszej Komisji szybko skorzystać z "furtki":
"[B][COLOR=red]chyba że odpowiednie regulaminy stanowią inaczej[/COLOR]..[/B]." bo inaczej będziemy mieli guzik nie zawody agility w Polsce... no bo kto je faktycznie robi jak nie zawodnicy????
A przynajmniej w JG.... zawodów więcej nie będzie, bo u nas nikt zawodów nie zrobi, a ja nie będę organizować zawodów, tylko po to aby sobie popatrzyć jak biegają inne psy bo....
(niech każdy sobie dopowie...)
Pozdrawiam
CHI -jedoosobowa + 2 psy Sekcja Agility przy O/ZKwP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak'] Za to przy kwalifikacjach do indywidualnych miały być nie więcej niż 2 błędy i za każdą sekundę straty do najszybszego -1pt. W każdym razie uzasadnienie było takie, że w drużynie bardziej liczą się bezbłędne biegi a jeśli w indywidualnym chcemy osiągnąć "wyżyny" to musimy stawiać na psy superszybkie, które JEŚLI akurat na MS będą bezbłędne, to mają szansę na dobre miejsce. :p
[/quote]
Mnie bardzo martwi wymóg, że aby zdobyć kwalifikację psu wystarczą zaledwie 2 czyste przebiegi na 12 - bo planuje się 6 dni kwalifikacyjnych. Daje to statystycznie 1 czysty przebieg na 6. A że na MŚ pies biega maksymalnie 4 razy, więc statystycznie ma ogromne szanse na zero czystych przebiegów na tej imprezie.

Poza tym wydaje mi się, że lepiej by nam się dyskutowało, gdyby każdy z nas mógł mieć w ręce treść tego regulaminu. W tej chwili każdy z nas opiera się na zawodnej pamięci i tak naprawdę dokładnie wszystkich szczegółów nie znamy, nie pamiętamy.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem ciekawa [B]KIEDY[/B] pojawi się oficjalnie komunikat z zasadami kwalifikacji - bo mamy już koniec listopada a zdaje sięw styczniu mają być zawody kwalifikacyjne...

a druga sprawa to to, że wg nowych zasad, tak naprawdę [B]konkretne[/B] zasady będą znane PO danym dniu kwalifikacji (po przebiegu wszystkich psów) - czyli jeździmy "w ciemno"?

[SIZE=1]ps.[/SIZE]
[SIZE=1]żeby nie było - ja mam inne priorytety niż MSA2008[/SIZE] :lol:

no i przypominam treść komunikatu 1/2007 GKSP
[QUOTE][FONT=Georgia][SIZE=3]Przypominamy, że impreza o charakterze ogólnopolskim, n. p. włączona do konkurencji o Puchar Polski, musi być dobrze rozpropagowana. [B]Biuletyn informacyjny należy rozesłać do wszystkich oddziałów i do potencjalnych uczestników zwykłą pocztą[/B].[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

uu...
w [B]zasadach...[/B] pojawiło się
[quote]Zgodnie z uchwałą GKSP zabrania się zawodnikom występować w strojach reklamujących prywatne zakłady szkolenia psów na imprezach organizowanych przez Związek Kynologiczny[/quote]

wcześniej zdaje się była mowa to MP czy PP a teraz to już na wszystkich?

ale to cieszy
[quote][B]Biuletyn informacyjny o imprezach [U]ogólnopolskich[/U] powinien być rozesłany do wszystkich oddziałów Związku również [U]zwykłą pocztą[/U]. Organizator powinien powiadomić o zawodach uczestników poprzednich imprez.[/quote][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][QUOTE][B]Kierownik nie może na tej imprezie występować ani jako właściciel, ani przewodnik psa,[/B] [COLOR=red][B]chyba że odpowiednie regulaminy stanowią inaczej..[/B][/COLOR]
[/QUOTE][/B]

CHI, a co Ty myslalas? Zawsze mozesz sfalszowac wyniki fotokomorki tak, ze Blondyn bedzie szybszy od Maca czy Cira ... [B]:evil_lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Kierownikiem zawodów zrobimy jakiegoś Pana X, który w dniu zawodów się rozchoruje ....
i kłopot z głowy

i jak zwykle w Polsce głupie przepisy zmuszają nas do kombinowania, a wszyscy się dziwią że Polacy to taki zaradny naród. Władze nas dobrze szkolą:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Mnie bardzo martwi wymóg, że aby zdobyć kwalifikację psu wystarczą zaledwie 2 czyste przebiegi na 12 - bo planuje się 6 dni kwalifikacyjnych. Daje to statystycznie 1 czysty przebieg na 6. A że na MŚ pies biega maksymalnie 4 razy, więc statystycznie ma ogromne szanse na zero czystych przebiegów na tej imprezie.[/QUOTE]

Statystycznie trzeba będzie obowiązkowo wysłać psa na trzy imprezy o raandze światowej aby ukończył na czysto dwa przebiegi i uplasował się w pierwszej 15... jednego dnia
Trzeba dokonać zmiany w regulaminie : pies jeździ na MŚ dopóki nie osiągnie statystycznego minimum:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']Kierownikiem zawodów zrobimy jakiegoś Pana X, który w dniu zawodów się rozchoruje ....
i kłopot z głowy[/quote]

Wiesz, długo robiłam za murzyna...i w życiu i w pracy... I przestało mnie to bawić...
Na MŚ się nie łapię, do Czech mam kamieniem rzucić, ćwiczyc mam na czym...
Jeśli coś robię, to po to aby się bawić, żeby było fajnie - bo życie jest takie krótkie, a nie po to aby mieć problemy czy kombinować...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

[B]Chciałbym od Podkomisji Agility pełnej i rzetelnej informacji na temat organizacji wyjazdu Mistrzostw Świata Agility Dzieci i Młodzieży Gyula, Węgry 2009. [/B]
To co się dzieje w tej chwili to [U][B]czysta amatorszczyzna[/B][/U].
Informacji nie ma żadnej ani na temat dofinansowania ani na temat samej imprezy i wyjazdu. Przypominam, że chodzi o wyjazd dzieci i młodzieży, czyli osób w wiekszości niepełnoletnich. To nie to samo co wyjazd dorosłych zawodników, którzy lepiej lub gorzej mogą zadbać o siebie sami.
Sugeruję, żeby spojrzeć jak zo zrobiły reprezentacje Holandii, Luksemburga, Niemiec- na stronie MŚ od dawna wiszą juz pełne reprezentacje ze zdjęciami zawodników i psów i informacją w jakich kategoriach startują.
Czy ktoś zgłosił zawodników do konkurencji indywidualnych i zespołowych? [U]Zgłoszenia są tylko do końca maja![/U]
Czy ktoś to koordynuje i w ogóle zajmuje się organizacją tego wyjazdu?

Link to comment
Share on other sites

Marysiu,
Fajnie, że jednak przeczytałaś, sadzę, że do odpowiednich osób tez dotarło.
Tytuł tego topicu to "Czego chcemy od naszej Podkomisji".
Ja właśnie oczekuję od Podkomisji tego o czym piszę powyżej, czyli informacji - nie jest to chyba zbyt wiele?
Używam różnych form komunikacji, telefonów, e-maili do konkretnych osób ale również tego forum.
Moje posty nie są może miłe ale niestety oddają rzeczywistość. Nie ukrywam, że jest to również forma nacisku na osoby odpowiedzialne z ten stan rzeczy. Czasami takie upublicznienie działa. Skończmy z organizacyjną partyzantką. Przykro mi to pisać ale organizacyjnie jesteśmy daleko za innymi związkami kynologicznymi czy federacjami Agility (w poprzednim wymieniłem przykłady krajów). Może czas to zmienić?
Naprawdę nie wymagam od Podkomisji wiele, [U]proszę tylko o rzeczową, pełną i odpowiednio wczesną informację.[/U] Pełna i rzetelna informacja powinna być po to, żeby młodzi uczestnicy i ich opiekunowie zgłosili się na czas na Mistrzostwa i dopełnili formalności, żebyśmy mieli zgłoszonych zawodników zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i zespołowych (te są bez startowego), żeby wiedzieć jak organizowany jest wyjazd, żeby opiekunowie mogli zaplanować urlopy i środki transportu, żeby zarezerwować miejsca do spania - a to wcale nie takie łatwe bo Gyula to miejscowość wypoczynkowa a MŚ są w szczycie sezonu.
Podam prosty przykład: jak wychowawczyni w klasie mojego dziecka organizuje wyjazd dzieci na kolonie to pierwsze spotkanie i pełna informacja były już w marcu , wiedziałem wszystko od A do Z.
Tu nie chodzi o to zebyśmy indywidualnie dzwonili do członków Podkomisji, chodzi o to, zeby wszyscy zainteresowani mieli pełną wiedze i żeby jak najwiecej młodych ludzi na ta impreze pojechało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felki Ghandi i Jazz']Moje posty nie są może miłe ale niestety oddają rzeczywistość.[/quote]

A rzeczywistość jest taka, że Podkomisja to nie jest jakiś abstrakcyjny organ, tylko nasi znajomi, koleżanki i koledzy, z którymi widujemy się na każdych zawodach. Podkomisja to nie jest też Profesjonalne Biuro Wyjazdów na Mistrzostwa ;) to zespół amatorów, którzy poświęcają swój wolny czas, żeby pracować jako Podkomisja. Wiele rzeczy robią po raz pierwszy i na pewno nie wszystko robią idealnie. Jeśli masz pomysł, jak zrobić coś lepiej, to im powiedz, na pewno przyda im się pomoc :)

Wiesz, ja po prostu nie rozumiem tonu, w jakim napisałeś swoje posty - atakując w nim ludzi, których wszyscy znamy, i ich działania. Mi zdarzyło się mieć pewne problemy dwa razy, dwa razy uderzałam do członków Podkomisji z "reklamacją" - przez telefon, na maila - i w obu przypadkach Podkomisja zareagowała szybko i sprawnie. Nikomu nie zrobiło się przykro, nikt nie został obrażony, problem rozwiązano i tyle. To nie takie trudne...

Link to comment
Share on other sites

Marysiu,
Na pewno nie chciałem nikogo obrazić i mam nadzieję, że nikt się nie obraził. Swoją pomocą również służę.
Agility uprawiane przez wąskie grono znajomych i pasjonatów staje się sportem coraz bardziej popularnym i uprawianym przez coraz więcej ludzi, więc siłą rzeczy przechodzi od układów koleżeńskich w szerszy wymiar i chyba o to chodzi. Chciałbym, żebyśmy działali coraz bardziej profesjonalnie, choć jak sama napisałaś ludzie zajmują się tym społecznie. W tym wypadku chodziło przede wszystkim o ogólnie dostepną informację. Informacje (Komunikat Podkomisji) o MŚDiM wreszcie się ukazały za co Podkomisji dziekuję. Wybacz ale w przypadku dzieci i młodzieży o informację i organizację trzeba dbać szczególnie, bo dzieciaki nie zorganizują sobie wyjazdu tylko musi o to zadbać Podkomisja do spółki z rodzicami i opiekunami. Zależy nam przecież na wysłaniu tam tych młodych ludzi, nieprawdaż ;)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...