Jump to content
Dogomania

Makabryczna hodowla bolończyków


fibisia

Recommended Posts

Jakie jest stanowisko ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO wobec "hodowcy" czy wyciągnieto jakieś konsekwencje ? Czy uznali ,że nic sie nie stało i ...szkoda by było stracić składkowicza !!!!/bo w przypadku tego stada to tylko o to chodziło/
Potwierdza sie to co Cioteczki piszą na watku walki z pseudo KONIECZNA JEST CERTYFIKACJA HODOWLI ALE DOKONYWANA PRZEZ NEZALEŻNĄ KOMISJE !!!!bo na sumienie i miłośc do zwierzat niestety nie zawsze można liczyc.

Link to comment
Share on other sites

bejasty Panie ze zk stwierdziły że nie jest aż tak źle widziały pieski w gorszych warunkach , więc ja zastanawiam się do jakiego cierpienia zwierząt musi dojść by za czeli reagować,na fejsie jest opisana cała sytuacja interweniowała nawet ttv w tej sprawie ale z marnym skutkiem niestety ,bo przecież zk nie pozwoli sobie na pokazanie w mediach że nie jest doskonały włożyli wiele trudu by sprawa nie wypłyneła

Link to comment
Share on other sites

No tego mozna bylo sie spodziewac !!!! widziały w jeszcze gorszych warunkach !!! BRAWO,BRAWO BRAWO DLA ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO !!!!! za popieranie fabryczek szczeniąt /i nie jest to odsobniony przypadek. Mnie np dziwi jak hodowcy wspominają ,że musieli szczeniaki wozić do ZK na przeglad miotu.To nie łaska przyjechac do hodowcy ,przy okazji zobaczyć warunki hodowli ?/ Wybaczcie ale dla mnie Szyld ZK absolutnie nie jest gwarancją jakości hodowli..

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, bo ZK nie jest w ogóle znakiem "jakości" hodowli, a jedynie tego, że psy mają znane rodowody,co oznacza, że można sprawdzić, na ile są rasowe. Po to człowiek ma mózg, żeby myśleć i umieć wybrać dobrą hodowlę - a zapewniam, że jest ich pełno, tylko niektórym nie chce się szukać, bo łatwiej powiedzieć, że dobrych hodowli nie ma. Takie przypadki powinno się piętnować, zmuszać ZK do reakcji - ale nie zapominać, że to nie jest reguła, a wyjątek!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Ludzie, bo ZK nie jest w ogóle znakiem "jakości" hodowli, a jedynie tego, że psy mają znane rodowody,co oznacza, że można sprawdzić, na ile są rasowe. Po to człowiek ma mózg, żeby myśleć i umieć wybrać dobrą hodowlę - a zapewniam, że jest ich pełno, tylko niektórym nie chce się szukać, bo łatwiej powiedzieć, że dobrych hodowli nie ma. Takie przypadki powinno się piętnować, zmuszać ZK do reakcji - ale nie zapominać, że to nie jest reguła, a wyjątek![/QUOTE]
Jakbyś mogła nieco napisać o wyborze hodowli byłoby fajnie.
I nie chodzi tu o różowe podusie i zadnią cielęcinkę jak mniemam :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Jakbyś mogła nieco napisać o wyborze hodowli byłoby fajnie.
I nie chodzi tu o różowe podusie i zadnią cielęcinkę jak mniemam :).[/QUOTE]

Ale co o wyborze hodowli? Jak wybierać, czy pod jakim kątem? Bo to zalezy już od oczekiwań, od rasy, od wszystkiego praktycznie - dobra hodowla belgów nie będzie dobrą hodowlą yorków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Jak wybierać psa dla przeciętnego Kowalskiego niezbyt wysportowanego.
Oczekiwania pies do towarzystwa i spacerów.
Jak wybierać pod jakim kątem.[/QUOTE]

Powtórzę się, bo chyba nie zostałam zrozumiana - wszystko zależy od rasy. To, co będzie standardem w np. kwestii owczarka, nie będzie standardem w kwestii teriera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']kto na dzien dzisiajszy uratuje te psy?czemu nikt nie wejdzie z policja i ich nie zabierze?
Ach o ZK juz nie chce slaszec oni wszyscy sa po jednych pieniadzach!
Wczesniej aktywne byly te Straze dla zwierzat czy Pogotowia ,a teraz?[/QUOTE]

Następna "mądra" i jej uogólnienia :roll: To tak, jak powiedzieć, że żaden lekarz nie umie leczyć, bo spotkało się kilku, którzy mieli gdzieś pacjentów, albo żaden fryzjer nie umie czesać, bo paru źle ścięło włosy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm no ja sie zapytam po co jest ten cały Związek ?
Rodowody ok /a ile w nich "pomyłek' ale to inny temat/
i co jeszcze ? wystawy -ocena eksterieru ...sami wiecie ile zalezy od oka Sędziego /np jednostronny wnęter zdobywa uprawnienia repro..../ ok co dalej ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='fibisia']Panie ze zk stwierdziły że nie jest aż tak źle widziały pieski w gorszych warunkach , więc ja zastanawiam się do jakiego cierpienia zwierząt musi dojść by za czeli reagować,na fejsie jest opisana cała sytuacja interweniowała nawet ttv w tej sprawie ale z marnym skutkiem niestety ,bo przecież zk nie pozwoli sobie na pokazanie w mediach że nie jest doskonały włożyli wiele trudu by sprawa nie wypłyneła[/QUOTE]

No to może trzeba zgłosić sprawę do wyższej instancji w Związku Kynologicznym? Przecież musi tam być jakiś zarząd, jakaś oficjalna procedura składania skarg itp. Nie chce mi się wierzyć, że Związek Kynologiczny akceptuje i firmuje hodowle, które niczym się nie różnią od pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...