Jump to content
Dogomania

Jakiego psa obronnego wybrać?


shera9

Recommended Posts

Tak szczerze mówiąc po przeczytaniu jej galerii, czy nawet tego wątku nie dałabym jej kolejnego psa. Ona nie zdaje chyba sobie sprawy jaka odpowiedzialność wiąże się z posiadaniem zwierzęcia, a co dopiero kolejnego. No bo jak się wychodzi z założenia że to już stary zwierz, niech sobie zdycha to dziękuję.
Biorąc zwierzę jest się za nie odpowiedzialne do końca jego życia, czy to w chorobie czy w zdrowiu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc poczekaj aż wyprowadzisz się na swoje, bo jeśli Twoi rodzice mają takie super podejście to zastanów się czy jest sens brania kolejnego psa, który w przypadku choroby albo się wyliże, albo będzie się męczył i zdechnie.

Pytaliśmy o kota - nie otrzymaliśmy odpowiedzi. To chyba nie wina Twoich rodziców?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ręce mi opadły, przebrnęłam przez wszystkie strony i zostało mi tylko poprzeć (przynajmniej większość) użytkowników, którzy kierowali swoje wypowiedzi do założycielki tematu.

Wychowaj swoje psy, zdobądź odpowiednią wiedzę, dbaj o zdrowie WSZYSTKICH swoich zwierząt. Uwierz, że mając 17 lat możesz temu podołać, jestem w Twoim wieku, a na dogo są też młodsi użytkownicy, którzy odpowiedzialność za swojego pupila biorą na siebie. Do weta nawet autobusem można się wybrać, to nic wielkiego. No nic, powtórzyłam tylko to co było pisane wcześniej, tylko aby dotarło. ;)

Link to comment
Share on other sites

Top 5 ras do stróżowania według magazynu ,, Mój Pies,,
Owczarek środkowoazjatycki - przy swoim wyglądzie groźnego, wręcz grubo ciosanego psa jest bardzo wrażliwy, zwłaszcza na sygnały płynące ze strony opiekuna.
Entlebucher - pies do towarzystwa i stróżujący, nieco nieufny wobec obcych, czujny, potrzebuje sporo ruchu i lubi mieć jakieś zadania do wykonania, silnie przywiązuje się do właścicieli.
Owczarek kaukaski - powiem od siebie, że to twardziel nie dla każdego...
Shipperke - doskonały kandydat na czujnego i aktywnego stróża dla osób, które z jakichś powodów nie mogą sobie pozwolić na dużego, czy średniego psa.
Szpic średni - żywotny, bardzo czujny, a o wszystkim, co uważa za nieprawidłowe w otoczeniu, natychmiast - i bardzo głośno - zawiadamia właściela.

źródło:,, Mój Pies ,, nr 9, wrzesień 2012

Link to comment
Share on other sites

Autorka ma ważniejsze rzeczy na głowie, niż opieka nad psami - np. bardzo ważna misja regularnego zmieniania banerka galerii :) Jeszcze ie widziałam, zeby 2 razy był ten sam.
Swoją drogą stwierdzenie, że dziadkowie poumierali, zabrzmiało, jakby ich w tydzień zaraza wybiła...

TwiceQueen - a może by tak przeczytać wątek zamiast klepać bez sensu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...