Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

Wincent to sznup, który jest u Angeli w hotelu i zabrany z Bielska-Białej ze schroniska 

 

ogolony w schronisku i nie mogę patrzeć jak paskudnie mu tą głowę zrobili - na sowę :/ okropnie

 

na Shenzi mam chętną z Częstochowy - czekam aż mi odeśle ankietę i zobaczę - jak mi się spodoba to pojadę sama na PA

Link to comment
Share on other sites

Tak się wetne, ale mogę coś sklecić dla Wicka wieczorem. Ciut go poznałam xD

Fakt, oszarpany jest, a nie ostrzyżony, ale jak to się mówi, sierść nie ogon, odrośnie. Czasu trzeba. Lepiej taki niż z tymi dredami miał się męczyć...
I by nie było, nie mam z jego nową fryzurą nic wspólnego xD

Link to comment
Share on other sites

11910851_434415220076112_1143300984_n.jp

To Wincenty przed ogoleniem. Dred na dredzie.

I taki tekst na szybko o chłopaku, do dowolnej redakcji: 

Dowiedzielibyśmy się od psów wiele rzeczy, gdyby umiały mówić ludzkim głosem. Posłuchalibyśmy wykładu o bezwarunkowej miłości, słuchalibyśmy codziennych sprzeczek na psie tematy - spacery, koty, listonosz... w końcu można byłoby usłyszeć co myślą o właścicielach - tych kochających i tych, o których lepiej zapomnieć, przemilczeć ich udział w pieskim życiu...

Co miałby do powiedzenia o swoim dotychczasowym życiu Wincent - jeśli w ogóle chciałby rozpamiętywać swoją przeszłość? Sądząc po tym, w jakim stanie go znaleziono, nie byłyby to optymistyczne rzeczy. Skołtunionego psa z dredami zlepionej błotem sierści zauważono na poboczu jednej z polskich dróg. Ta mokra kupka nieszczęścia na czterech łapkach miała zaciśnięty wokół szyi stary pasek od spodni - z takim wątpliwej jakości posagiem trafiła do schroniska.
Po zgoleniu dredów okazało się, że pod tą skorupą ukrył się wrażliwy, kochający wszystkich ludzi łobuziak. W ciągu kilku tygodni chce nadrobić to, co dotychczas raczej nie było mu znane - głaskanie i aportowanie to teraz jego żywioł. Tylko jego smutne oczy i nietypowa fryzurka przypominają o niedawnej przeszłości. Wincenty to oceniony na około (5?) lat przyjacielski piesek w typie sznaucera miniaturki. Jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany. Czeka na swój dom w (...), na człowieka, o którym mógłby powiedzieć jak w starym powiedzeniu "Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr"...

Link to comment
Share on other sites

Z psami ok, przyjacielskie stosunki, ale po tym jak został pozbawiony skorupy to umiał delikatnie pokazać że mu się nie spodobała np. zbytnia nachalność ze strony innych psów. Może nie warczeniem, ale krótkim szczeknięciem na intruza. Miał boks koedukacyjny. 
Z kotami niesprawdzone. 

Link to comment
Share on other sites

te co poszły ostatnio do adopcji to tylko trzy ode mnie z domu, reszta przecież nei była u mnie wiec tak dużo tych rozstań nie miałam, ale chyba jest mi coraz trudniej i tak, aj eszcze jak taki niuniuś jak Muka... niby wkurzająca tym sikaniem, ale jak wychodzę z domu to wskakuje na parapet i siedzi w oknie dopóki nie wrócę, albo siedzi w szybce przy drzwiach wejściowych... to jest cios poniżej pasa jak to robią... ale wiem, że w nowym domku będzie miała lepiej bo będzie jedynaczką i nie będzie musiała tyle znaczyć przed psami :P mam nadzieję!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...