Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

Padłam na twarz wczoraj - Margi i Marako - jak zawsze wielkie dzięki za gościnę i przemiły czas :D 

 

Sabinka cóż - pozostaje mocno wierzyć, że się uda chociaż wracałam z poczuciem, że powinnam zawrócić i ją zabrać z powrotem - domek wspaniały, dziewczyny świetne, psiak adoptowany z Wojtyszek Leon cudowny, a Sabinka - to Sabinka - pokazała się z jak najgorszej strony - na początku fajnie weszłyśmy na podwórko, powąchała się z Leonem, zamerdała ogonem - było super. Leonek jest wylewnym chłopcem i chcial się od razu bawić - Sabka się wkurzyła i już nie było miło - chciała gryźć Leona, ja miałam ze sobą jeszcze Piździę i Piździę Saba złapała bo nie spodziewałam się ani ja, ani ona, że coś takiego może się wydarzyć - nigdy Sabinka na Piździę nie warknęła nawet, a tu stres był tak duży, że kłapała już na wszystko - tzn na zwierzaki, bo na ludzi nie. Nie zrobiła jej krzywdy bo w reakcjach jestem szybka i Sabę usadziłam, ale pokazała co potrafi, Piździa trochę obolała i zszokowana. Pytałam dziewczyna milion razy czy na pewno takiego psa chcą, czy powalczą o nią - one chciały więc cóż mi pozostało - mam nadzieję, że się nie pomyliłam i naprawdę dadzą radę. Są naprawdę fantastyczne - żeby tylko Sabinka chciała! Miałam nie dzwonić tylko czekać na wieści, ale nie wytrzymałam i dzwoniłam jeszcze z drogi - było ok, Sabka w domu na posłanku, Leon ma dużo zajęć na dworze więc się kręcił tam i z powrotem, a na dziś już są umówione z behawiorystą, który pomagał ich koleżance wprowadzać do stada psa dużo bardziej agresywnego niż Sabka i się udało - trzymajmy kciuki!!! 

Link to comment
Share on other sites

Noc spokojnie, Sabka w domu na swoim łóżeczku :) Ona wczoraj w stresie była i mam nadzieję, ze teraz z każdą chwilą będzie lepiej. Inaczej byłoby z dużym psem bo nie zrobiłaby mu krzywdy, a z maluchem trzeba ostrożniej - Leon jest może odrobinkę większy od miniatury

 

zagubiona moja ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Powodzenia dla Sabinki!!

Smutna refleksja mnie dzisiaj naszła - wszystkie te rasowe, albo w typie rasy znajdują dom, a te zwykłe, pospolite kundelki jakoś nie :(

 

 

no jednak nie do końca bo jednak cała masa najzwyklejszych mieszańców też znajduje domy - Spajki ma jakiegoś koszmarnego pecha, może nie pisać w ogłoszeniach że tak długo już szuka domu? Pominąć to bo ludzie się zaraz doszukują powodów. 

Link to comment
Share on other sites

no jednak nie do końca bo jednak cała masa najzwyklejszych mieszańców też znajduje domy - Spajki ma jakiegoś koszmarnego pecha, może nie pisać w ogłoszeniach że tak długo już szuka domu? Pominąć to bo ludzie się zaraz doszukują powodów. 

W ogłoszeniach o tym nie piszę :( A on coraz starszy, szanse na adopcje maleją :(

Ponadto, powiem coś szczerze. Były dwa domy, wydawało się naprawdę dobre, ale po prostu ludzie wystawili mnie do wiatru. Miałam o tym nie pisać, no ale jakis mam fatalny dzień chyba dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

W ogłoszeniach o tym nie piszę :( A on coraz starszy, szanse na adopcje maleją :(

Ponadto, powiem coś szczerze. Były dwa domy, wydawało się naprawdę dobre, ale po prostu ludzie wystawili mnie do wiatru. Miałam o tym nie pisać, no ale jakis mam fatalny dzień chyba dzisiaj.

 

no wystawianie do wiatru jest niestety nagminne :( i cholernie przykre bo człowiek się stara, dwoi i troi a ludzie mają w dupie... 

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za Sabinkę!

Monia nie przejmuj się - musisz próbować a jak kobitki chcą to może akurat się uda! bardzo kciukam za to bo sabinka najłatwiejszym psem nie jest a i wiek ludzi odstrasza... ale co fakt to fakt - nie pokazała się z dobrej strony małpa!

 

A jak Tofik łobuziak? bardzo łobuzuje?

Link to comment
Share on other sites

Nie - Tofik nie łobuuzuje :) Trafił na świetnych sznaucerolubów i kochają go bardzo, a on jest grzeczny - bez problemu się w domu odnalazł :D

 

Co do Sabinki to mam mieszane uczucia co do próbowania - bo zasadniczo to wg moich kryteriów to nie powinnam była jej oddawać mając tak wiele obaw, że adopcja będzie nie udana i że będzie zwrot, no ale zrobiłam to i pozostaje wierzyć, że będzie dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mówię ze z braku laku należy brać pierwszy lepszy domek i jasne ze lepiej by było gdyby się zgłosił się domek bez kotów i bez psów ale się nie zgłosił i szansę na to są bardzo małe. Więc trzeba trochę zaryzykować nawet jakby miała być zwrotna. Albo trochę namieszasz Sabnie z przeprowadzkami albo znajdziesz jej super dom. Warto zaryzykować zwłaszcza jeżeli ludzie fajni, chcący pracować z psem , mają behawioryste do pomocy. Trzymam nieustannie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

A co do ogloszen, to chyba zależy od ludzi. Bo my na przykład, wzielismy Mondiego bo długo był w schronisku, co pisalo w ogłoszeniu Moniki i mam nadzieje ze czuje się u nas dobrze. Tak samo było z poprzednikiem Mondiego-Dorianem-był dlugo w schonisku, był starszym psem, nikt go nie chciał bo do tego był slepy na jedno oko-a u nas zyl sobie długo i szczęśliwie przez jeszcze wiele, wiele lat. A tez jak Mondy lubil czasem nabroić, zanim się nauczyl ze tak nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

Główne kontakty Sabki i Leona są na spacerach i tam ładnie koło niego idzie, na podwórku na niego warczy - ale dziewczyny pracują pilnie nad tym

 

[attachment=13706:11414484_10205953285727753_60651111_n.jpg]

 

za to w nocy :o hahaha Sabinka pies łańcuchowy co to domu nie zna <3 

[attachment=13707:11143330_10205952997320543_9113487627012463599_o.jpg]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...