Jump to content
Dogomania

Neurolog Poznań i wszystki rady na wage złota


dorota w-l

Recommended Posts

Poszukuje dobrego neurologa w Poznaniu lub okolicach . Problem mojego psa to dziwne unoszenie łapy kiedy staje . Nie opiera się tą łapą ( tylną lewą ) tylko jakby kładzie na ziemię i unosi . Kiedy idzie lub biega nie kuleje idzie swobodnie a nawet powiedziałabym bardzo płynnie . Teorii jest już kilka ale żadna nie wyjaśnia takiego zachowania :shake: . Jest prześwietlony w kierunku dysplazji w tym biodrze jest HD C - wg. weta stan biodra nie powinien dawać takich objawów . Niby lekko spuchnięte było kolano co wskazywałoby na stan zapalny więzadła krzyżowego ... na RTG stan kolanowy wygląda idealnie , rzepki prawidłowo osadzone , brak zmian zwyrodnieniowych . Kolejna teoria to szczepienie przeciwko wściekliźnie , które pani wet wykonała w tyną łapę - nie pytajcie czemu tak zrobiła . Szczepiłam cała bande , wszystkie dostały w szyję , podskórnie a on w zadek ..... nie wiem czy zrobiła to domięśniowo czy podskórnie . Może się bała , bo to dość duży pies ale pies był na smyczy , trzymałam go i nie sprawiał kłopotów - chociaż wylewny nie jest . Inny wet wyczuł zgrubienie w mięśniu , pokazał mojemu mężowi , który potwierdzał , że w mięśniu jest jakieś zgrubienie ale teraz nic nie można wyczuć ............
OBAWIAM SIĘ CZY TO NIE USZKODZENIE NERWU KULSZOWEGO Jeden wet to potwierdził , drugi nie wykluczył . Najgorsze , że objawy nasilają się po intensywnym ruchu - ograniczyliśmy i teraz dopiero zaczął się problem .....bo raz są a raz niema ... zupełnie nie wiadomo od czego to zależy . Czasem po dłuższym spacerze widać , że zaczyna oszczędzać łapę a po leniwym dniu jest ok ....albo dokładnie odwrotnie . Dolegliwości przechodzą po środkach przeciwzapalnych tylko kilka dni po odstawieniu wracają .
Łapa nie jest bezwładna , kiedy próbowałabym oprzeć ją na górnej powierzchni stopy momentalnie układa stopę prawidłowo .
Rozmawiałam z innymi właścicielami psów z wynikiem HD C - ich psy nie maja żadnych objawów . Biegaja szaleją bez problemów . Dodam , ze problem zaczął się kilka dni po nieszczęsnym szczepieniu .
Może ktoś spotkał się z czymś podobnym - proszę o info .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...