Jump to content
Dogomania

2 psy w domu - zero reakcji na siebie.


tomektr

Recommended Posts

Sytuacja w domu skłoniła mnie do założenia tego tematu. Mam 2 psy - kundelka około 10 lat i młoda westkę. Mam pytanie - czy prawidłowe jest to, ze psy kompletnie na siebie nie reagują? Zero złości, przyjaźni, tak jakby siebie nie widziały. Dochodzi do tego, że w okolice wybiegu pierwszego psa, drugi nie podejdzie i na odwrót. Wypuszczone razem zachowują się, jakby drugiego nie było. każdy jest właśnie super zajęty - zawsze w najdalszym kącie względem drugiego :-) Nie śpią w jednym pomieszczeniu (widza się tylko w dzień), może to jest powód? Chętnie zostawiłbym je razem, ale nie wiem, czy nie będzie jakiejś wojny. Kundelek jest super, ale po pierwsze jest większy od westki, po drugie, potrafił być agresywny (do innych zwierząt). Boje się, że gdybym spuścił je z oczu, mogłoby się źle skończyć. Wieczna izolacja jednak tez nie ma sensu, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Już prawie 4 lata. Oczywiście taka sytuacja mi odpowiada. Zastanawiam się, jak wspomniałem wcześniej, jakby było, gdybym je razem zostawił. Starszy pies jest dużo większy i "ma przeszłość" . Może być agresywny. Nie chciałbym znaleźć mniejszego zagryzionego. Próbować je "łączyć" i dyskretnie obserwować? Za jakiś czas czeka nas przeprowadzka na mniejszą działkę - bliższe spotkania będą częstsze (teraz jest ponad 2000m2)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...