Jump to content
Dogomania

Spinka już w sosnowieckim raju!!! :) Huuurrra!!


Bushido

Recommended Posts

Rece opadaja.. placimy podatki,tyle kasy idzie z naszej kieszeni a jezeli chodzi o schroniska,domy dla ludzi bezdomnych.. zawsze udaja,ze "ich" miasta to nie dotyczy,albo twierdza , ze nie ma pieniedzy!! Chory kraj.
Pytaliscie w jakis firmach co ocieplaja budynki o pomoc? Koszt nie jest bardzo wysoki za takie ocieplenie,moze ktos okazalby dobre serce.. moze nawet ogloszenie na internecie.. sama nie wiem :(
A moze koza.. w ktorej pali sie doslownie wszytsko a zawsze cos ogrzeje.
Ja znalazlam w domu kołderki po mojej corce jak byla mala,koce takie 150x200 , nie sa super cieple ale moze bedzie troszke cieplej,mam jeszcze miseczki ala'porcelana takie akurat na wode dla pieskow,talerzyki z przed komuny :D takie male .. dla malych psiakow bylyby akurat :) aa mam jeszcze plyte elektryczna z Alaski,dziala tylko jeden palnik , nie wiem czy takie rzeczy tez sie przydadza,kilka maskotek dla psiaczkow tez sie znajdzie chociaz nie dawno oddawalysmy z moja corcia biednym dziecia.. napiszcie jezeli takie rzeczy beda potrzebne to damy temu Panu ktory przyjedzie.. Mam jeszcze taki pomysl,tylko nie wiem czy by sie to udalo.. wymiana miedzy dziewczynami jakimis ubraniami,zabawkami dla dzieci,wozkami,sprzetami ktore nie sa im potrzebne , zalegaja szafki.. a caly z nich 'utarg" oddawac na przytulisko.. nie wiem czy cos takiego by wypalilo bo wiem,ze teraz jest duzo portali typu allegro.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='vikusdg']Rece opadaja.. placimy podatki,tyle kasy idzie z naszej kieszeni a jezeli chodzi o schroniska,domy dla ludzi bezdomnych.. zawsze udaja,ze "ich" miasta to nie dotyczy,albo twierdza , ze nie ma pieniedzy!! Chory kraj.
Pytaliscie w jakis firmach co ocieplaja budynki o pomoc? Koszt nie jest bardzo wysoki za takie ocieplenie,moze ktos okazalby dobre serce.. moze nawet ogloszenie na internecie.. sama nie wiem :(
A moze koza.. w ktorej pali sie doslownie wszytsko a zawsze cos ogrzeje.
Ja znalazlam w domu kołderki po mojej corce jak byla mala,koce takie 150x200 , nie sa super cieple ale moze bedzie troszke cieplej,mam jeszcze miseczki ala'porcelana takie akurat na wode dla pieskow,talerzyki z przed komuny :D takie male .. dla malych psiakow bylyby akurat :) aa mam jeszcze plyte elektryczna z Alaski,dziala tylko jeden palnik , nie wiem czy takie rzeczy tez sie przydadza,kilka maskotek dla psiaczkow tez sie znajdzie chociaz nie dawno oddawalysmy z moja corcia biednym dziecia.. napiszcie jezeli takie rzeczy beda potrzebne to damy temu Panu ktory przyjedzie.. Mam jeszcze taki pomysl,tylko nie wiem czy by sie to udalo.. wymiana miedzy dziewczynami jakimis ubraniami,zabawkami dla dzieci,wozkami,sprzetami ktore nie sa im potrzebne , zalegaja szafki.. a caly z nich 'utarg" oddawac na przytulisko.. nie wiem czy cos takiego by wypalilo bo wiem,ze teraz jest duzo portali typu allegro.[/QUOTE]
Ja ostatnio koce, pościele i kołdry oddałam "swojemu" przytulisku. Zrobiłam zbiórkę po rodzinie i pojechaliśmy z TZ zawiść. Za jakiś czas znowu coś "zorganizuję". Psiaków przybywa a takie rzeczy się zużywają i się ciągle potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Niestety wszędzie tak jest, potrzeba wszystkiego. Szkoda, że tak mało ludzi o zwierzętach myśli. Szkoda, ze tak jak kiedyś zbierano w szkołach makulaturę to teraz mogła by ruszyć akcja zbierania kocy dla zwierząt.


Bushido jak tam Spinka. Pakuje już swoje manatki?:D

Link to comment
Share on other sites

Taak. Spinka już chyba wyczuwa nowy dom w powietrzu :) Gdyby wiedziała co ją czeka... :cool3:

My w przytulisku nic robić nie możemy. Nawet porządnych kojców postawić bo miasto nas wygania z dotychczasowego miejsca. Chcieli nasze psy wysłać nad morze do mordowni ale dzięki protestom udało się pozostać na swoim miejscu. Mówią, że działamy nielegalnie, ale legalna Straż Miejska przywozi do nas psy. Paradoks. Nie możemy też ocieplić budynku bo trzeba będzie zmienić lokalizację. W okolicach Sandomierza nie ma żadnych budynków/terenu, który spełniałby wymagania...

Ale jak widzicie jakoś sobie radzimy. Psiaki mamy wspaniałe, około 25 na chwilę obecną, nie są nieszczęśliwe, a wręcz przeciwnie. Niektóre tak mocno przywiązują się do tego miejsca, że aż wracają z nowych domów pod bramę z miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Zresztą same widzicie jak było w przypadku Spinki. Przyjechało do nas brzydkie kaczątko a żegnamy się z pięknym łabędziem.:)

Link to comment
Share on other sites

Mamy strasznie zgraną brygadę i prezesa na maksa zwierzolubnego dlatego tak to ładnie wygląda.;) Miasto w przyszłym roku może zacznie coś budować, ale prawdopodobnie jakiś moloch na kilka gmin.:shake:


A przy okazji chciałabym podziękować Wam tu wszystkim, którzy odwiedzaliście Spinkę, za wsparcie, dobre słowo, za to, że zawsze z nami i Spinką byliście i będziecie mam nadzieję :lol: Bardzo fajne z Was osóbki, żałuje, że nie mogę poznać na żywo. Dzięki b-b za przepiękne ubranka! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jakby wlasnie nie tacy ludzie jak Wy,te psy zyly by na ulicy a za jakis czas zdechly w samotnosci,zapomniane.. szkoda,ze tak malo ludzi nie umie zauwazyc tego,ze czlowiek odejdzie,zdradzi,jest pochloniety praca,bije zone,zabija dziecko.. a pies,Ty go kopniesz a on i tak za Toba pojdzie.. ja widze,jaki stosunek ludzie maja do zwierzat i powiem Wam jedno,jakby to wszytsko bylo naglasniane na wieksza skale w mediach,byly by potezne kary za takie czyny,moga sobie reke uciasc ,ze byloby takich zwyrodnialcow wiecej.. ale co sie dziwic,ja znalam dziewczyne od 5 lat,nie spedzalysmy ze soba zbyt duzo czasu ale jednak cos tam o niej wiedzialam.. niestety jednego dnia moj stosunek do niej ulegl diametralnej zmianie,okazalo sie,ze pieska rasy shih tzu chciala miec tylko dlatego zeby dopuszczac .. moja wtedy miala 12 miesiecy jak mnie zapytala kiedy bedzie miec cieczke ,zebysmy jak najszybciej dopuscily bo ona chce sie pozbyc tego psa !! moja agresja dopiela zenitu,co lepsze mialysmy razem jechac na wakacje.. na szczescie jej partner okazal sie madrzejszy i oddal tego psa do swojej rodziny a ona pozniej miala wielkie pretensje,ze nie zarobila na nim ani grosza! Teraz wiem jedno,patrze komu ufam,bo nawet osoby ktore sa blisko maja czasem ta druga twarz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bushido']Mamy strasznie zgraną brygadę i prezesa na maksa zwierzolubnego dlatego tak to ładnie wygląda.;) Miasto w przyszłym roku może zacznie coś budować, ale prawdopodobnie jakiś moloch na kilka gmin.:shake:


A przy okazji chciałabym podziękować Wam tu wszystkim, którzy odwiedzaliście Spinkę, za wsparcie, dobre słowo, za to, że zawsze z nami i Spinką byliście i będziecie mam nadzieję :lol: Bardzo fajne z Was osóbki, żałuje, że nie mogę poznać na żywo. Dzięki b-b za przepiękne ubranka! :loveu:[/QUOTE]
Szkoda, że w tych wszystkich molochach nie ma takich ludzi - prawdziwie kochających zwierzaki - jak Wy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...