Jump to content
Dogomania

Taste of the wild - co po tym?


tomohozo

Recommended Posts

Posiadam 10 miesięcznego Cockera Spaniela angielskiego, strasznie jest wybredny jeśli chodzi o suche karmy, na początku jadł Royal Canin Medium - znudziła mu się szybko, ostatnio kupiłem zachwalaną karmę Taste of the Wild z łososiem, praktycznie jadł ją przez dwa potem w ogóle jeśli nie dodałem do niej jogurtu, mięsa, czy warzyw. Moje pytanie brzmi: jaką karmę możecie polecić w podobnej cenie co do Taste of the wild żeby było duże prawdopodobieństwo że będzie mu smakować? Chcę bardzo dobrą karmę bo bardzo o niego dbam, nie żadne Pedigree, Chappi czy inne 'dziadostwo' , bardzo proszę Was o pomoc. Ewentualnie są jakieś 'polepszacze smaku' żeby dodawać do karmy? Którą wtedy wybrać? Trochę jestem zawiedziony tą Taste of the Wild bo ponoć większości psom smakuje...

Pozdrawiam i liczę na pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

canidae jest fajna karmą. mojemu smakuje chociaz czasami wybrzydza. jest trochę droższa.

poza tym ja wyznaje zasade jeśli pies nie chce zjeść niech nie je, zgłodnieje to zje. nie dosmaczam mu to jego wybór. wie że jeśli nie zje wtedy kiedy dostanie musi czekać do czasu kiedy wróce do domu z pracy lub szkoły.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję tę metodę, nie mniej jednak Cockery jak to Cockery - strasznie uparte, potrafi dwa dni nic nie zjeść i wtedy mama od razu daje mu coś innego bo przecież musi jeść bo jest jeszcze dużym szczeniakiem.

Dzięki Kirinna, przyjrzę się bliżej tej karmie.

Jakieś inne propozycje? :-)

Link to comment
Share on other sites

A ja Ci powiem tak - mój pies zeżarłby każdą karmę, każda mu smakuje, ale TOTWa z łososiem w ogóle nie chciał jeść. Jednak da mnie TOTW ma najlepszy skład i spróbowałam innych smaków - przy moim psie wersja z jagnięciną to HIT! Przepada za tą karmą okropnie.
Może napisz do e-karmy i poproś o próbki innych smaków. Za 20zł chyba wysyłają całe pudło próbek.
Być może twój pies po prostu nie lubi smaku rybnego, a ja się wcale bym mu nie zdziwiła :)

Link to comment
Share on other sites

Chyba Catty jest tak jak piszesz, bo jak miał wersję Royala z kurczakiem to jadł nawet dobrze, ale zmieniłem karmę bo przereklamowana na TOTWa z łososiem - bo ponoć każdy pies lubi.

Teraz jak przejrzałem te karmy to zaproponowana Canidae przez koleżankę wydaje się najrozsądniejsza. Cena jest dobra - tylko pytanie ile będzie potem kosztować? Bo w świecie karm jest na razie promocja i jest to jedyny dystrybutor w Polsce więc potem nie będzie miał z kim konkurować i będzie mógł narzucać cenę jaką chce.

Najbardziej chyba trafiła mi do gustu ta: [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,canidae-all-life-stage-formula-68kg-promocja,16998,956.html[/URL]

Ponoć: "[COLOR=#6A6A6A][FONT=Times New Roman]odpowiada nawet najbardziej wybrednym podniebieniom Waszych pupili." - zobaczymy.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że ta którą pokazujesz, to inna klasa pokarmu - TOTW nie zawiera zbóż, a ta wersja Canidae je ma. Ja osobiście staram się wybierać karmy bez zbóż.
Mój pies próbował Canidae, ale tą: [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,canidae-grain-free-pure-elements-chicken-turkey-lamb-ocean-fish-22kg-,17009,956.html[/URL] i mu w ogóle nie smakowała. Do tego krokiety były bardzo małe, zbyt małe dla mojego psa, który prawie w ogóle ich nie gryzł.

U mnie się nie sprawdził Brit Care, bo mój jest wrażliwy na zboże, a zwłaszcza ryż, ale może u Twojego psa się przyjmie?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies nie jest uczulony na zboża, dobrze je trawi więc nie ma z tym problemu. Najważniejsze żeby smakowała i miała dobry skład, a ta Canidae jest zaliczana do karm Super Premium. TOTW ma za duże granulki i mój pies ma problem z jedzeniem ich :P

Link to comment
Share on other sites

To, że karma ma super hiper extra przed nazwą nie znaczy, że jest najlepsza :) Próbuj z Canidae, inaczej się nie dowiesz, czy psu smakuje :) Najważniejsza jednak jest wytrwałość - jak pies nie reaguje złymi objawami: gazy, biegunka, wymioty, drapanie itp. stój przy swoim i dawaj psu daną karmę. Nie chce jeść - to jego strata, następny posiłek będzie za kilka godzin. Tylko nie popełniaj błędu i nie dosmaczaj niczym suchej karmy - nie można mieszać psu różnych pokarmów, ponieważ mięso, czy jogurt jest inaczej trawione niż sucha.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies był na TOTWie rybnym, potem zjadł worek rybnego Canidae - i niestety, Canidae jest o klasę niżej, i w składzie, i w wyglądzie psa na niej (popsuła się sierść i muskulatura, wyrósł tłuszcz), i przyswajalności (kupy bardzo duże w porównaniu z tymi po TOTW).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Mój pies był na TOTWie rybnym, potem zjadł worek rybnego Canidae - i niestety, Canidae jest o klasę niżej, i w składzie, i w wyglądzie psa na niej (popsuła się sierść i muskulatura, wyrósł tłuszcz), i przyswajalności (kupy bardzo duże w porównaniu z tymi po TOTW).[/QUOTE]

niestety muszę się zgodzić z powyższą opinią. kubek jakies siedem miesięcy chrupał totwa i zachwytom nad sierścią nie było końca. ale ostatnio zjadł trzy siedmiokilowe worki rybnej canidae bezzbożowej - kulki mniejsze i bardziej suche na oko mimo że karma niby bardziej tłusta. sierść się sypała, wydaje mi sie ze to kwestia karmy a nie letniego linienia. dawkowanie małe ale kupy większe i mniej ładne. wracamy na stałe chyba do totwa, po kilku dniach widzę różnicę na plus :) smakowitość nie ma znaczenia bo moj jest wszystkożerny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']niestety muszę się zgodzić z powyższą opinią. kubek jakies siedem miesięcy chrupał totwa i zachwytom nad sierścią nie było końca. ale ostatnio zjadł trzy siedmiokilowe worki rybnej canidae bezzbożowej - kulki mniejsze i bardziej suche na oko mimo że karma niby bardziej tłusta. sierść się sypała, wydaje mi sie ze to kwestia karmy a nie letniego linienia. dawkowanie małe ale kupy większe i mniej ładne. wracamy na stałe chyba do totwa, po kilku dniach widzę różnicę na plus :) smakowitość nie ma znaczenia bo moj jest wszystkożerny :)[/QUOTE]

U mnie to samo - po wróceniu na TOTWa wszystko świetnie - pies wcina od razu wszystko z miski, nie marudzi, a później ile się jeszcze oblizuje. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Mój pies był na TOTWie rybnym, potem zjadł worek rybnego Canidae - i niestety, Canidae jest o klasę niżej, i w składzie, i w wyglądzie psa na niej (popsuła się sierść i muskulatura, wyrósł tłuszcz), i przyswajalności (kupy bardzo duże w porównaniu z tymi po TOTW).[/QUOTE]
Muszę się, niestety, zgodzić...

Od stycznia moja afganka jest (tzn.była) na Canidae i... jakoś w kwietniu/maju zauważyłam, że popsuł się jej włos. Początkowo myślałam, że to jakiś kosmetyk to spowodował, ale nie, na pewno też to nie jest sprawa linienia wiosennego (bo afgan nie linieje).

I jakieś 2 tyg, temu mnie olśniło... że to może od karmy? Włos zaczął się psuć po ok.4 miesiącach karmienia :/ zrobił się jakiś taki suchy, matowy :(
Przeczytałam teraz Wasze opinie i jak widzę, nie jestem osamotniona w swoich spostrzeżeniach...

Traf chciał, że akurat Canidae zabrakło w 'świecie karm', to zamówiłam TOTWa.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moje pytanie brzmi: jaką karmę możecie polecić w podobnej cenie co do Taste of the wild żeby było duże prawdopodobieństwo że będzie mu smakować?[/QUOTE]

Ja polecam Koebersa.Jedna z moich dziewczyn była bardzo długo niejadkiem,tą karmę wcina z apetytem już drugi rok i nie widzę póki co objawów znudzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam Markus Muhle - moja psina wcina drugi worek 15 kg (to dla niej porcja na 3 miesiące). Trochę zalatuje żwaczem, ale trudno :-) najlepsza karma, jaką miałyśmy, wcześniej RC, Josera, TOTW, Acana. Dopiero na MM śliczne zwarte qpy, brzuszek po jedzeniu nie rośnie (karma nie puchnie), pies pełen energii. A i futerko jakby podrosło i zgęstniało, mala lśni jak foczka ;-)
Dostaje do tego w ramach urozmaicenia czasem trochę twarogu, łososia, ugotowane jajo, mięsko. Wcina calutki czas z apetytem :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...