Jump to content
Dogomania

ponoc sa juz kleszcze


jaszczurka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Chefrenek']Ja całą zimę zabezpieczałam. Teraz też. Wolę dmuchać na zimne i wydać 25 zł niż później 3000.[/quote]
Ja tez abezpieczalam, gwarancji niestety nigdy nie masz. Szczegolnie teraz nalezy wykazac sie znaczna czujnoscia!

Odnosnie pytania o szczepionke, ktore ktos zadal:
W Polsce nie ma zarejestrowanej szczepionki ani na babeszje, ani na borelioze. Za granica (m.in. Francja, Szwajcaria) dostepne sa szczepionki: PIRODOG - piroplazmoza (babeszjoza) i LYMEVAX - borelioza. Jednak zdania na temat skutecznosci tych szczepionek nadal sa podzielone.

Link to comment
Share on other sites

Ja już sama nie wiem, co jest skuteczne. Moje chodziły w obrożach, do tego smarowałam je spotem, a i tak łapały.
Nawet któregoś razu ta moja mocno włosiasta w tych swoich kudełkach miała 6 i to całkiem zapasionych.:angryy: Niektóre parę cm od obroży.:angryy:
A teraz nie bardzo mogę stosować obrożę, bo zaczęła dostawać jakiegoś uczulenia tam, gdzie ją nosi.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Frontline (stosuję) nie odstrasza kleszczy tylko ma je zabić gdyby ewentualnie się przyplątały.[/quote]
To w ramach uswiadamiania powiem, ze nie istnieje gwarancja ze kleszcz zostanie zabity.

kofee: Moze probuj z innymi preparatami tzn. skoro Frontline, który ma substancje czynna Fipronil nie dziala, to zakup przyladowo Advantix ktory mam inna substancje czynna tj. permetryne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska']
kofee: Moze probuj z innymi preparatami tzn. skoro Frontline, który ma substancje czynna Fipronil nie dziala, to zakup przyladowo Advantix ktory mam inna substancje czynna tj. permetryne.[/quote]

Mi wet mówił, że Frontline i Advantix mają tę samą substancję czynną :???:
Ale jakoś bardziej Wam wierzę niż jemu ;)

Link to comment
Share on other sites

Przyklady preparatow (sklad-substanmcja czynna):
- Fiprex - [FONT=Verdana][SIZE=2]Fipronil
- Advantix - [/SIZE][/FONT]imidakloprid i permetryna;
- Frontline - Fipronil

Wiadmosci pochodza ze stron:
[url]http://www.zabijkleszcza.pl/spoton.php[/url]
[url]http://weterynaria.bayer.com.pl/index.php?page=psy&p=26[/url]
[url]http://www.vet-agro.pl/fiprex_spray.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tylko nieśmiało zwracam uwagę, że o skuteczności leku nie decyduje tylko substancja czynna ale i nośnik.
Frontline jest wg mnie najszczęśliwiej ustawionym środkiem i stosuję wiernie (próbowałam inne ale :shake:). Jest najdroższy i to w pewnych wypadkach jest argument przeciw. (lepiej dać tańszy niż nic)
Nie każdy wet ma czas i ochotę na przekonywanie klienta - liczy na trochę zaufania i chyba ma prawo (w granicach przyzwoitości ;))

Link to comment
Share on other sites

Cos jeszcze możecie powiedzieć o preventicu? Moja Sara chodzi w tej obroży, weterynarz jednak powiedział, zeby po 3 miesiacach zmienić na nową (nie jak pisze na opakowaniu, ze po 4).
Polecacie, czy warto zmienić na inną?

Link to comment
Share on other sites

ja obrozom w ogole nie ufam....sprawdzilam Fiprex ale w sprayu...psikne tam gdzie chce i widac ze dziala...siersc przez 1 godzine mokra i szorstka pozniej jednak wraca do normy :) mialam kiedys obroze(do Psa czywscie;)) ale nie dziala...klescze i tak byly...u mnie kleszcze male a o babeszjozie wiem tylko z dogo ;) wole jednak zabezpieczyc Niunie bo kto wie? moze akurat trafilby sie jej ten chory? wole nie ryzykowac ;) i z czystym sumieniem polecam Fiprex :) mialam kiedys kropelki z Dr.Seidla...nie zadzialaly wcale :| trudno...na bledach sie czlowiek uczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...