Jump to content
Dogomania

Moskiewski stróżujący


Recommended Posts

Witam. Mam suczkę Moskiewski Stróżujący chce ja dopuścić by miała chociaż raz szczeniaki bo mówią ze psy głupieją jak nie mają. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości. I tak zastanawiam sie z kim najlepiej było by z krzyżować. Czy także z moskiewskim. Mało tych ras jest u nas a boje sie zrobić jakieś głupoty. Prosze o poradę. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My też mieliśmy sukę Moskiewskiego Stróżującego dożyła 12 lat. Niestety 2 razy była szczenna i 2 razy urodziła martwe. Rozmawiałam z hodowcą w górach od Bernardynów i powiedział że przy psach tych ras jest to bardzo prawdopodobne. Często szczeniaki nie podejmują same oddychania. Podobno Moskiewski to krzyżówka Kaukaza z Bernardynem może warto szukać w tych rasach. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='śnieżka m']Mam suczkę Moskiewski Stróżujący chce ja dopuścić by miała chociaż raz szczeniaki bo mówią ze psy głupieją jak nie mają. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości. .[/QUOTE]

Kolejny głupi mit ... :shake:
Po 1. Żaden pies nie głupieje jak nie ma szczeniąt. To jest głupi mit, a dowartościowują się na nim weterynarze oszuści , którzy wiedzą że z tymi szczeniakami przyjdziesz do nich. Najlepiej sukę wysterylizować - nie zachoruje na raka gruczołu mlekowego/sutka lub ropomacicze.
Po 2. Jeśli się nie znasz na tym to się kompletnie nie zabieraj za hodowlę! Co będzie jak suka zdechnie przy porodzie?! Umiesz zająć się oseskami? Możesz być z nimi 24h na dobę? Masz warunki na nie?
Po 3. Przyczyniasz się w ten sposób do powiększenia bezdomności zwierząt. Jest mnóstwo szczeniąt , które czekają na dom , czy dorosłych psów , które kilka czy kilkanaście lat mieszkają w schronisku czy na ulicy. Nie wiesz czy szczeniaki , które sprzedasz trafią do nowego i czy nie będą przeznaczone do pseudohodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...